У п'ятницю, 14 грудня в селищі червона Глінка міського округу Самара з благословення Митрополита Самарського і Тольяттинского Сергія пройшов заключний тур міського історико-патріотичного фестивалю освітніх установ з козачим компонентом «Самарська Лука - центр тяжіння козацтва».
Організатором заходу стала Некомерційна організація «Козаче товариство станиці« Північна »Волзького козачого війська за підтримки Департаменту громадських і зовнішніх зв'язків Апарату Адміністрації міського округу Самара, Департаменту освіти Адміністрації міського округу Самара, Самарського окружного козачого товариства. Участь у Фестивалі взяли участь понад 300 учнів козацьких кадетських класів шкіл міста, Самарського козачого кадетського корпусу і Свято-Андріївського кадетського корпусу.
На першому етапі Фестивалю учні взяли участь у тестуванні з історії козацтва. Козаки станиці «Північна» провели класні години, на яких розповідали кадетам про історію Волзького козацтва.
Другий етап Фестивалю проходив в школах, де учні взяли участь в конкурсі «Козацтво в дитячих малюнках» та конкурсі творів «Козачому роду нема переводу». По місцях, пов'язаних з перебуванням відомих козаків в Самарському краї, були проведені екскурсії, які допомогли підготуватися до заключного етапу Фестивалю - Конкурсу «Сторінки історії козацтва».
Учасники заходу, серед яких були козаки станичних козацьких товариств, представники пошукових загонів, військово-патріотичних об'єднань Самари зібралися 14 грудня о мальовничому місці біля підніжжя Сокіл гір на заключний етап Фестивалю. Свіже повітря, пам'ятки справжньою етнографічної садиби, створеної регіональною громадською організацією «Російська Слобода», що включає стайню; тир для стрільби з лука; майданчик для метання ножів та пейнтболу; російський терем; кузню; автопарк ретро-автомобілів; міні-музей історичної зброї. Російська хата, фортечний вал і іподром завершують експозицію садиби. Сама поїздка в цей екскурсійно-історичний куточок Самари була заохоченням для активних учасників Фестивалю.
На урочистому відкритті заходу учасників привітали представники Адміністрації міського округу Самара, керівник СРОО «Російська Слобода» і козаки СОКО. Протягом дня на тематичних майданчиках Фестивалю були представлені матеріали з історії Волзького козацтва, пройшли вікторина та майстер-класи для учнів. В рамках Фестивалю працювали виставки зразків озброєння ХVI-ХХ і історії пошукового руху в Самарській області, представлена пошуковим загоном «Сокіл». Діти каталися на конях, дивилися костюмовані історичні сценки, відповідали на питання вікторини. Результати вікторини оцінювало кваліфіковане журі з козацьких старійшин. Каша з печі, чай з самовара з солодощами, вручення сувенірів з символікою Фестивалю і призів переможцям у номінаціях - все це пройшло на закінчення заходу. За результатами 2018 року кращому козачому кадетському класу Самари буде вручено Гран-Прі - перехідний прапор Фестивалю, який стане традиційним.
Геннадій Пецина - Отаман АЛЕ КО станиці «Північна» ВКВ