Рейтинги Порошенко і блоку його імені падають на очах. Про це свідчать, зокрема, результати опитувань, проведених Центром соціальних досліджень «Софія».
Сьогодні, 25 березня, про них на прес-конференції розповів керівник соціологічних програм ЦСД Олександр Левцун, передає видання «Країна».
Опитування проводилося з 9 по 16 березня 2018 року в усіх областях, які контролює Україна. Було опитано 2010 респондентів.
БПП нижче «Оппоблока»
Якщо вибори до Верховної Ради відбудуться в найближчу неділю, то сім політичних сил долають 5% бар'єр.
За «Батьківщину» готові проголосувати 14,8% респондентів, за «Опозиційний блок» - 11,4%, за «Блок Петра Порошенка« Солідарність »- 7,5%, за« Громадянську позицію »- 7,2%, за Радикальну партію - 7,0%, за партію «за життя» - 6,3%, за об'єднання «Самопоміч» - 5,4%.
Про результати «Народного фронту» на прес-конференції навіть не повідомлялося. Останнім часом у партії Яценюка-Авакова-Турчинова, яка контролює ключові пости в країні, рейтинг коливається в рамках статистичної похибки.
Невеселі справи і біля президентського блоку, відзначає видання. Якщо порівняти з результатами попереднього дослідження «Софії», яке проходило в грудні, то рейтинг БПП впав на три з гаком відсотки. Результати ж «Батьківщини» зросли більш ніж на два відсотки.
Порошенко знову «однотуровий»
Лідерами президентських виборів, якби вони проходили в найближчу неділю, стали б Юлія Тимошенко, Петро Порошенко і Юрій Бойко.
Тимошенко готові обрати 14,3% респондентів, Порошенко - 9,5%, Бойко - 9,3%.
Від зсуву на сходинку вниз президента відокремлюють частки відсотка. І, судячи зі швидкості падіння рейтингу Порошенко, чекати його переходу не третє місце залишилося недовго.
Якщо вірити даним «Софії», за три місяці рівень електоральної підтримки гаранта обвалився більш ніж на три відсотки - синхронно з падінням рейтингу його партії.
загрузка ...
«Ще в кінці минулого року Порошенко конкурував з Тимошенко за перше місце в президентському рейтингу. Сьогодні, з огляду на тенденцію зниження, шанси Порошенка вийти до другого туру президентських виборів проблематичні », - заявив представник« Софії »Олександр Левцун.
Судячи з усього, свою справу зробив січневий скандал з поїздкою президента на Мальдіви і подальше погіршення соціально-економічної ситуації в країні.
Крім того, 7,4% готові підтримати лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, голову Радикальної партії Олега Ляшка - 7%, лідера партії «За життя» Вадима Рабиновича - 6,2%.
Олег Тягнибок зі «Свободи» отримав би 4,1%, лідер «Самопомочі» Андрій Садовий - 4,0%, народний депутат Дмитро Ярош - 1,7%, лідер «Руху нових сил» Міхеїл Саакашвілі - 1,6%, мер Києва Віталій Кличко - 1,2%, голова партії «народний фронт» Арсеній Яценюк - 1,1%, позафракційний народний депутат Надія Савченко - 0,7%.
Величезний запит на нові імена в політиці. За нового кандидата, якого немає в списку і в природі, готові проголосувати 15,1%. Це вище, ніж результат фаворита рейтингу - Юлії Тимошенко. Хоча її рейтинг з грудня і підріс майже на два відсотки.
Стали більше не любити і Гройсмана з Парубієм
Рівень негатив щодо головних інститутів влади з грудня зріс. Не схвалюють роботу президента в країні 78,8% опитаних (було 76%), Кабміну - 81% (було 72%), а Верховної Ради - 88,5% (було 75,9%).
Таким чином, антирейтинг влади по спадаючій виглядає так: Парубій, Гройсман, Порошенко.
Напевно, тому більше половини громадян України позитивно ставляться до проведення позачергових парламентських виборів - 61%. У грудні минулого року таких респондентів було 57,1, в жовтні - 55,8%.
Нагадаю, на початку цього тижня авторитетна соціологічна структура - Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) - надала ще більш негативні для Порошенка результати досліджень.
Згідно з цими результатами, Петру Олексійовичу не "світить» не тільки другий тур, але його обганяють уже аж троє суперників - Тимошенко, Ляшко і Гриценко.
Ну а ганебний БПП вже взагалі « без п'яти хвилин політичний зомбі »- за нього готові проголосувати лише 2,7%. І це - шосте місце серед українських партій ...
Супер приємні соціологічні дані і тенденції. Очевидно, що Порошенко чекає на наступних виборах грандіозне фіаско, як на передостанніх було у Ющенка.
Однак, на відміну від Віктора Андрійовича, Петру Олексійовичу буде дуже небезпечно залишатися в Україні після втрати влади. Оскільки в цьому випадку його чекає багаторічна тюремний термін з повною конфіскацією майна за його численні корупційні та інші злочини ...