- Головна
- Корисні статті
- сценарій весілля
- «Донечко моя» ісп. Аркадій Кучіерскій
- «Папа» ісп. дайкірі
- «Запроси батька на білий танець» ісп. Ігор Демарин
- «Донечко» ісп. Йосип Кобзон
- «Танець батька і доньки» ісп. Максим Лидов
- «Маленька Дочка» ісп. Ігор Ніколаєв
Сценарій весілля від ведучого Вадима Веселова.
Як правило, батьки і частина гостей прибувають на весільний вечір ще до приїзду молодят. Батьки уважно звертають увагу на готовність всіх деталей оформлення залу і столу. Хорошим тоном вважається пригостити гостей, що прибувають в ресторан до приїзду молодого подружжя. Досить відкоркувати пару пляшок Шампанського, відкрити коробку цукерок. Але, цілком і без цього можна обійтися.
Висаджування гостей - це теж організаційний момент, на який слід звернути увагу. Існує два варіанти організованого розміщення гостей за святковим столом. При першому варіанті розкладають картки з іменами гостей навпроти столових приладів. При другому варіанті при вході в зал знаходиться стенд зі схемою розсадки з номерами столів і списком гостей, розташованих за тим чи іншим столом.
На столі у молодят красуються дві вбрані пляшки Шампанського, одну з яких молодята відкоркувати на річницю весілля і пригостять найближчих і дорогих людей; другу ж відкриють на народження первістка. Найчастіше молоде подружжя протягом весільного вечора куштують напої з заздалегідь придбаних фужерів, які після весілля зберігають і використовують тільки в особливих випадках.
Весільний коровай - це головний атрибут зустрічі молодят. Коровай виносять на вишитому рушнику, рушнику (по древньому язичницьким звичаєм, коли хліб вважався божеством). Приїзд молодят. Молодята очікують в автомобілі, щоб дати можливість і час ведучому організувати гостей для зустрічі. Зустріч відбувається на вулиці, перед входом в ресторан. Спиною до входу стоять батьки. В руках у мами нареченого коровай, мама нареченої тримає два келихи, наповнені Шампанським вином, поруч з мамами стоять тата. Тамада організовує гостей у вигляді святкового коридору, крізь який молодята підійдуть до батьків. Потім весільний ведучий роздає гостям те, чим вони будуть обсипати молодих подружжя (пелюстки троянд, дрібниця, пшоно, цукерки, хлопавки). Ведучий дає знати нареченому з нареченою про те, що гості організовані. З автомобіля виходить наречений, зустрічає наречену і в супроводі почесних свідків молодята рухаються в бік очікують їх батьків і гостей.
Перед гостями «Головних Героїв Свята» зупиняє провідний зі словами вітання , Після чого пропонує їм підійти до батьків на кілька напутніх слів.
Молоді рухаються крізь коридор, що складається з гостей, які з криками «Ура» обсипають їх пелюстками троянд і іншим. Підійшовши до батьків, «Винуватці весільного вечора» в першу чергу приймають поздоровлення з вуст мами нареченого. Після чого «Молодим» пропонується покуштувати святковий коровай. Вони або кусають, або ламають, якщо бажають з'ясувати, хто буде главою сімейства, тоді хто більше. Потім солять шматочки і годують один одного. Скуштувавши хліб з сіллю молодята беруть келихи з рук мами нареченої (теща говорить слова привітання). Наречений і наречена вітають один одного поцілунком, стикаються келихами і осушують їх. Випивши келихи, молоде подружжя правою рукою через ліве плече кидають келихи, розбиваючи їх на дрібні осколки. Гості кричать «Гірко!»
Наступна дія можна провести, якщо наречена прийняла прізвище нареченого. Ведучий, звертаючись до присутніх говорить, що сьогодні не у всіх гостей, була можливість бути присутнім на церемонії одруження.
Ведучий запитує у нареченої: Ви взяли прізвище нареченого?
Наречена: Так, прийняла!
Ведучий: Ми пропонуємо Вам розлучитися з Вашої дівочим прізвищем. Напишіть її маркером на кульці і випустіть кульку в небо під схвальні вигуки «Ура» гостей. Наречена випускає кульку в небо. Молодята запрошують гостей до святкової зали. Першими проходять вони, гості йдуть за ними.
Молода пара входить до святкової зали, звучить «Марш Мендельсона«. Головні герої Свята зупиняються в центрі залу, повертаються до вхідних гостям і приймають квіти з рук тих, хто ще не вручав. Ведучий закликає гостей сфотографуватися з нареченим і нареченою. (Звучать тематичні весільні пісні).
Від імені молодят ведучий запрошує гостей зайняти місця за весільним столом. Гості розташовуються за столом, у молодої пари є час, хвилин п'ять, для того, щоб привести себе в порядок, помити ручки. Ведучий, звертаючись до гостей, говорить про те що через пару митей в залі з'являться винуватці свята в супроводі почесних свідків. Звучать фанфари !!! Під оплески гостей наречений і наречена займають місця на чолі столу ..
Починається перше весільне застілля. перший тост звучить у виконанні весільного ведучого. Другий тост провідний надає батькам нареченого. Слово для третього поздоровлення пропонується сказати батькам нареченої. Четвертий тост вимовляють молодята, слова подяки батькам, тост за батьків. Ні в якому разі в цьому тості не повинні звучати слова подяки гостям (дякувати гостей молода пара буде в самому завершенні свята). Тост за батьків пролунав і ведучий закликає гостей, бажаючих привітати з весільним святом безпосередньо батьків, підійти до них і стикнутися келихами. Починається рух гостей по весільному залу, звучить пісня «Рідна домівка». Батькам приємно! ..
Збір подарунків, тости і привітання гостей. Заздалегідь готуючись до ролі весільного ведучого, я прошу нареченого і наречену відправити мені на пошту список гостей в порядку надання слів для привітання і вручення подарунків. Оголошені вітали не забуваючи взяти в руки свої келихи, підходять до молодят, вимовляють тост, поміщають свій подарунок (конверт) в «Весільний Банк» (скринька на столі молодят, в який гості опускають конверти з грошима), стикаються своїми келихами з келихами молодого подружжя , осушують келихи і кричать «Гірко»!
Щоб не втомити запрошених численними тостами, необхідно робити між ними інтервали, під час яких у гостей є можливість закусити і взяти участь у вікторинах, шарадах, іграх, конкурсах від ведучого. На початку весільного вечора вони носять застільний характер, але в міру розвитку веселощів і готовності гостей, інтерактивні дії набувають рухливий характер. І в даний момент доречно провести вікторину на предмет знання молодят (про неї докладно на сторінці: Весільні ігри та конкурси ).
«Жодне весільне дію не повинно розтягуватися» - це головне правило ведучого! Розтягнувши гру або конкурс і знизивши динаміку, провідний ризикує втратити увагу гостей, втративши яке відновити не просто або зовсім неможливо. Перше застілля триває хвилин сорок.
Далі ведучий оголошує танцювальну програму, яка відкривається першим подружнім танцем жениха і нареченої.
Ще на один важливий момент хочеться звернути увагу молодят: «Веселощі там, де головні винуватці весілля»! Якщо молоде подружжя перебувають на танцювальному майданчику, радуючи всіх своїм веселощами, значить більшість гостей танцюють разом з ними. Якщо наречений проводить велику годину весільного часу з друзями, десь за межами весільного залу; а наречена, в свою чергу, окремо від нареченого, усамітнившись з подругами веде світські бесіди де-небудь на вулиці - це значить, що всі зусилля ведучого об'єднати і розвеселити присутніх, будуть марні.
Друге застілля. Ведучий пропонує продовжити низку тостів, привітань і запрошує гостей зайняти місця за святковим столом. Між тостами саме час організувати конкурс по збору грошей на хлопчика і дівчинку (Майбутніх дітей молодих). Ця традиція надійно закріпилася на російських весіллях і не виглядає як побори гостей.
Під час другого застілля логічно переходити до рухомим дій, так як гості вже освоїлися і готові до активної участі. Не зайвим буде організувати танцювальний конкурс (детально на сторінці Весільні ігри та конкурси ). Саме зараз проведений танцювальний конкурс сприятиме повному розкріпаченню гостей і активним танців в наступному музично-танцювальному перерві.
Музично-танцювальний антракт.
Третє застілля. Під час третього застілля подають гарячі страви. І тут ведучому дуже важливо вчасно запросити гостей за стіл, так як гарячі страви неодмінно потрібно їсти гарячими. Тепер ведучий, бажаючи приємного апетиту, замовкає на 10 хвилин, щоб дати можливість гостям насолодитися смаком страв, спілкуванням і обговорити приємні звістки. Неголосно звучить фонова музика.
Будучи весільним ведучим з умінням володіння гри на акордеоні, я пропоную гостям заспівати головну пісню «Ах, це весілля». Закладене в нашому характері бажання поспівати застільні пісні, частівки зраджує весіллі особливий шарм і продовжує добрі весільні традиції .
Третій танцювальний блок. Гості, в повній мірі розкріпачити, без залишку віддаються веселим танцям. І зараз настає зоряний час для співаків або ді-джея проявити свій досвід і вміння в правильному підборі музичних композицій, враховуючи смаки та уподобання гостей різного віку.
Одна з найбільш зворушливих весільних традицій - це танець нареченої з татом. Важко уявити собі почуття тата нареченої на весіллі дочки. Адже його дівчинка вже стала дорослою і вона йде з дому, створюючи свою сім'ю. Як складеться доля дочки? Тепер багато що залежить від іншого чоловіка. Віддаючи данину поваги і любові, наречена запрошує тата на танець. Для цього танцю добре підходять такі музичні композиції:
Букет нареченої. Букет нареченої символізує щасливий талісман, що сприяє дівчині набуття другої половинки. На Русі з давніх часів існує традиція передачі букета нареченої однієї з подруг. Незаміжні дівчата зав'язували нареченій очі і водили навколо неї хоровод. Навмання молода дружина простягала букет тієї, яка за переказами незабаром мала зустріти свого судженого. Традиція ж кидання букета прийшла до нас із зарубіжних фільмів.
На мій погляд, наречена повинна сама визначити спосіб.
Ведучий запрошує всіх незаміжніх дівчат на чолі з нареченою в центр залу. Молода дружина повертається спиною до дівчат, звучить барабанний дріб. Ведучий починає зворотний відлік часу і на рахунок «один» наречена кидає букет в руки дівчат. Слід фото-сесія нареченої зі щасливою володаркою букета.
Зняття і кидання підв'язки нареченої . Звучить зачаровує музика. У центрі залу граціозно поставивши ніжку на стілець, варто наречена. Наречений, не поспішаючи в такт музиці інтригуючими рухами знімає з ніжки підв'язку. Ведучий запрошує неодружених друзів нареченого спробувати щастя заволодіти підв'язкою. Відбувається дія, подібне кидання букета, тільки тепер учасниками є наречений і його друзі.
Весільний торт. Четверте застілля (приблизний час 30 хвилин). Ведучий: Картина свята була б неповною без весільного торта, який пропонується зустріти бурхливими оплесками.
Звучать фанфари, вносять торт. Ведучий запрошує головних героїв весілля сфотографуватися на тлі торта. Молодята, озброївшись ножем, спільно, рука в руку, розрізають торт і пригощають першими шматочками батьків. Потім, наступний шматочок, за бажанням молодої пари, можна продати з аукціону, таким чином визначивши найщедрішого гостя.
Ведучий пропонує довірити розрізати торт професіоналам, офіціантам і від імені молодого подружжя пригостити гостей.
Танцювальна програма. Ведучий знову закликає гостей виходити на танц-пол та відриватися по повній.
На завершення весілля ведучий пропонує наповнити келихи по вінця, так як зараз прозвучить один з головних тостів: «Тост за гостей», у виконанні головних дійових осіб весільного вечора. Наречений і наречена вимовляють слова подяки гостям. Все піднімають келихи і осушують їх, по можливості, до дна. Ведучий запрошує гостей укласти молоду пару в коло і заспівати для них «Ми бажаємо щастя Вам»! По закінченню пісні всі гості запрошуються на вулицю випустити кульки в небо і насолодитися Салютом на честь молодої новонародженої сім'ї!
PS Цей сценарний план я написав, спираючись на досвід проведених весільних вечорів. На попередніх зустрічах про все вищевикладене я розповідаю молодятам, коригуючи і змінюючи сценарій весілля за їхнім бажанням. Сподіваюся, що написане мною Вам допоможе!
Як складеться доля дочки?