Семінар-нарада фахівців з соціально-економічних питань в Уфі - Татарстанський реском республіканської організації профспілки працівників державних установ і громадського обслуговування РФ.

Голова Татарстанської республіканської організації Профспілки взяла участь в Семінар-нарада фахівців з соціально-економічних питань Загальноросійського профспілки працівників держустанов в Уфі

Позитивний досвід роботи в рамках соціального партнерства і реальне дієве взаємодія сторін у вирішенні актуальних питань соціально-економічного характеру вплинули на рішення Центрального комітету Профспілки провести Всеросійський семінар-нарада фахівців з соціально-економічних питань Загальноросійського Профспілки.

В роботі семінару взяли участь Голова Державних Зборів - Курултаю Республіки Башкортостан Костянтин Толкачов, міністр сім'ї, праці та соціального захисту населення Республіки Башкортостан Ленара Іванова, Голова Загальноросійського професійної спілки працівників державних установ і громадського обслуговування РФ Микола Водянов, голова Федерації профспілок Республіки Башкортостан Марат Хусаїнов, голова Башкортостанской республіканської організації Профспілки Рашит Харрасов, председате ь Кабардино-Балкарської республіканської територіальної організації Профспілки, голова постійної комісії ЦК Профспілки по соціально-економічним проблемам Фаїна Бакова, керівники і фахівці регіональних профспілкових організацій по соціально-економічних питань з усіх суб'єктів Російської Федерації.

Відкрив семінар-нараду Микола Анатолійович Водянов:

- Республіка Башкортостан вибрана не випадково для проведення такого заходу, тут найвищий рівень соціального партнерства, нашим колегам вдалося налагодити на території республіки нормальні, робочі відносини з владою і роботодавцями.

Голова Державних Зборів - Курултаю Республіки Башкортостан Костянтин Толкачов привітав учасників зустрічі, що з'їхалися в Уфу з різних регіонів країни, і наголосив на значному внеску, який профспілки всіх рівнів вносять на захист інтересів трудящих.

- Профспілки розуміють основні завдання, які стоять сьогодні перед Росією - забезпечення стабільного розвитку країни, впровадження нових сучасних технологій у виробництво, - сказав Голова парламенту республіки. - Своїми діями держава і професійні спілки демонструють солідарність. Маючи спільну мету - добитися процвітання Росії і її громадян, органи влади та профспілки повинні і далі дотримуватися узгоджених дій.

Говорячи про роботу профспілок щодо соціального захисту громадян, Костянтин Толкачов підкреслив, що такі види підтримки повинні вдосконалюватися, стати більш адресними. У чималій мірі це стосується і питань зайнятості населення, створення нових робочих місць, перепідготовки кадрів.

- Дана сфера зазнала в останні роки істотні зміни. Попит на багато раніше популярні професії знизився, а на фахівців в області економіки, управління, сфери послуг, нових технологій, навпаки - зростає рік від року, - нагадав Голова Державних Зборів. - Вибір професії, будучи особистою справою кожного громадянина, не позбавляє його права на підтримку і допомогу. Держава і профспілки зобов'язані допомогти людям зорієнтуватися на ринку праці і, якщо потрібно, отримати нову професію.

Торкнувшись однією з головних тем відкрився в Уфі наради - соціального партнерства, Костянтин Толкачов зазначив, що сьогодні це потужний інструмент узгодження суспільних інтересів. В Башкортостані спостерігаються позитивні результати такої співпраці. Активно вдосконалюється республіканське трудове законодавство. На підставі підписаного майже чверть століття тому тристоронньої угоди в республіці полягають колективні договори, діє тристороння комісія з регулювання соціальних трудових спорів, яка продемонструвала свою ефективність.

- У 2016 році було підписано чергову тристоронню угоду між Федерацією профспілок, об'єднаннями роботодавців та Урядом республіки на період до 2019 року, - сказав Голова республіканського парламенту. - Його пріоритетними цілями є проведення соціально-економічної політики, спрямованої на забезпечення прав громадян на гідну працю, підвищення рівня життя працівників та членів їх сімей, зростання продуктивності праці, стабільну зайнятість, безпеку робочих місць.

Говорячи про партнерство та взаємодію профспілок з органами державної влади, Костянтин Толкачов нагадав, що Башкортостан є одним з небагатьох регіонів Росії, де профспілкам надано право законодавчої ініціативи. Федерація профспілок республіки активно користується цим правом, беручи участь в законотворчому процесі. Державними Зборами неодноразово приймалися закони, ініційовані Федерацією профспілок Республіки Башкортостан.

На закінчення свого виступу Костянтин Толкачов побажав учасникам наради плідної роботи і наголосив, що наступний 2018 рік буде для профспілок республіки багатим на круглі дати - виповниться 100 років із часу створення Уфимського бюро профспілок і 25 років від дня підписання угоди між Федерацією профспілок Республіки Башкортостан, об'єднаннями роботодавців і Урядом республіки.

- Ці події мають не тільки історичне, а й важливе суспільно-політичне значення, - вважає Костянтин Толкачов. - Виникнення профспілкового руху дозволило підвищити статус робітників, об'єднати їх у відстоюванні своїх соціальних і економічних прав. Через сто років цей рух не втратило актуальності, лише тільки змістилися акценти.

Про соціальне партнерство говорила і Ленара Іванова, яка відзначила, що «важливі як сильні профспілки, так і потужні об'єднання роботодавців». Також міністр торкнулася питань укладення колективних договорів, Спецоцінка і ситуації з травматизмом на підприємствах і підсумувала, що, як правило, нещасні випадки відбуваються на підприємствах, де немає профспілок, оскільки профспілки активно займаються профілактикою.

Голова Федерації профспілок Республіки Башкортостан ознайомив учасників семінару зі структурою профспілок на території Республіки Башкортостан.

- Наступний рік - рік 25-річчя соціального партнерства в Республіці Башкортостан, - сказав Марат Хусаїнов. - 25 років тому було підписано угоду між Федерацією профспілок Республіки Башкортостан, об'єднаннями роботодавців та Урядом республіки. Як вже зазначив Костянтин Борисович, ми активно користуємося правом законодавчої ініціативи і зараз плануємо внести зміни в Закон про органи соціального партнерства в Республіці Башкортостан.

Далі Марат Габдулкасімовіч торкнувся теми мінімального розміру оплати праці, помітивши, що за 15 років ми не вийшли на рівень прожиткового мінімуму, рівного МРОТ, і профспілки на чолі з лідером ФНПР Михайлом Шмаковим роблять все можливе для зміни ситуації.

Як і попередні виступаючі, голова Башкортостанской республіканської організації Загальноросійського професійної спілки працівників державних установ і громадського обслуговування РФ Рашит Харрасов особливу увагу приділив у своєму виступі темі соціального партнерства.

- Основна роль у розвитку соціального партнерства в Республіці Башкортостан належить Республіканської тристоронньої комісії з регулювання соціально-трудових відносин, - сказав він. - В даний час діє 11-е за рахунком Тристороння угода між Федерацією профспілок, урядом і об'єднанням роботодавців Республіки Башкортостан. У республіці укладені і діють Угода про мінімальну заробітну плату, 19 республіканських галузевих угод, 137 територіальних і територіально-галузевих угод, а також майже 6,5 тисячі колективних договорів з охопленням 65% працівників від середньооблікової чисельності працюючих, що становить майже 740 тисяч осіб. Ефективно працюють Тристоронні комісії на республіканському та територіальному рівні, підводяться підсумки галузевих угод. Потім Рашит Мірхадіевіч торкнувся теми укладання колективних договорів.

- Якщо первинна профспілкова організація веде активні переговори з керівником установи щодо укладення колективного договору, відстоює пункти, не просто захищають працівника, а й поліпшують умови праці на кожному робочому місці, то це найкраща мотивація для профспілкового членства.

Також на семінарі виступила Бакова Фаїна Османовна - голова Кабардино-Балкарської республіканської територіальної організації Профспілки, голова постійної комісії Центрального комітету Профспілки за соціально-економічним проблемам. Габдулвалеева Тагзіма Махмудовна - Директор Автономної некомерційної організації Центр соціального обслуговування населення «Ізгелек» Кіровського району міського округу місто Уфа Республіки Башкортостан, детально і наочно розповіла про центр соціального обслуговування та поділилася позитивним досвідом роботи.

Після загального фотографування і кава-паузи учасники семінару заслухали лекцію на тему «Особливості та форми соціального партнерства на державну цивільну службу в просторі сучасної правової держави», яку провела Міннігулова Динара Борисівна - доктор юридичних наук, доцент. Потім учасникам була зачитана лекція на тему «Статистична звітність по колективно-договірної кампанії в Профспілці», лектор - Ільїна Наталія Миколаївна - експерт відділу соціально-трудових відносин і соціального партнерства ЦК Профспілки.

Потім учасникам була зачитана лекція на тему «Статистична звітність по колективно-договірної кампанії в Профспілці», лектор - Ільїна Наталія Миколаївна - експерт відділу соціально-трудових відносин і соціального партнерства ЦК Профспілки

За інформацією Башкортостанской республіканської організації Профспілки