П'ятниця, 31 Жовтня 2014 р 9:09 + До цитатника
Сер_42 всі записи автора
iskusstvo-zvuka.livejournal.com
Сергій Прокоф'єв - радянський композитор, піаніст, диригент. Народний артист РРФСР. З 1902 займався композицією у Р. М. Глієра. З 1904 навчався в Петербурзькій консерваторії, закінчив її як композитор і піаніст. У роки навчання в консерваторії почав концертну діяльність. У 1918-33 жив за кордоном; з успіхом гастролював в Європі та Америці. У 1927, 1929 і одна тисяча дев'ятсот тридцять дві зробив концертні поїздки в СРСР.
Музика Прокоф'єва - найбільшого композитора 20 ст. - втілює гармонійне й радісне відчуття життя, проникнута духом діяльної енергії. Вона різноманітна за змістом, що з'єднує в собі епос і лірику, драматизм і гумор, характеристично і психологізм. Міцно пов'язане з традиціями минулого, творчість Прокоф'єва розсунуло кордону музичного мистецтва в області мови, змісту, засобів виразності, будучи передове і новаторське явище сучасної епохи
Оперний і балетне творчість Прокоф'єва, що охоплює широке коло нетрадиційних сюжетів, нові принципи і прийоми музичної драматургії, належить до числа реформаторських завоювань музичного театру.
Сюжетне і жанрове різноманіття відрізняє балети Прокоф'єва ( «Ромео і Джульєтта», «Попелюшка», «Оповідь про кам'яну квітку») принесли радянському балетному театру світову славу. Багатство шекспірівських образів «Ромео і Джульєтти», глибина трагічного конфлікту зумовили широту симфонічного розвитку в балеті, новаторську трактування хореографії та музики,
Краще визначення «Ромео і Джульєтти» дав музикознавець Г. Орджонікідзе: «Ромео і Джульєтта» Прокоф'єва - твір реформаторський. Його можна назвати симфонією-балетом, весь він пронизаний чисто симфонічним диханням ... У кожному такті музики відчувається трепетне дихання головною драматургічної ідеї. При всій щедрості образотворчого початку воно ніде не приймає самодостатнього характеру, насичуючись активно драматичним змістом. Балет Прокоф'єва відрізняється глибоким своєрідністю музики. Воно проявляється насамперед у характерній для балетного стилю Прокоф'єва індивідуальності танцювального початку. Для класичного балету цей принцип не типовий, і зазвичай він проявляється лише в моментах душевного підйому - в ліричних адажіо. Прокоф'єв ж названу драматургічну роль адажіо поширює на всю ліричну драму ». Окремі, найяскравіші номери балету дуже часто звучать на концертній естраді як в складі симфонічних сюїт, так і в фортепіанному перекладенні. Це «Джульєтта-дівчинка», «Монтеккі і Капулетті», «Ромео і Джульєтта перед розлукою», «Танець антільських дівчат» і ін.
Музика з балету "Ромео і Джульєтта.
Мітки: Прокоф'єв російські композитори радянські композитори
процитовано 11 раз
сподобалося: