Сергій Галицький: про підприємництво без купюр

17799 переглядів

Ювілейну серію зустрічей у форматі Speakers Nights, приурочених до 10-річчя бізнес-школи, відкрив один з найуспішніших російських підприємців, засновник найбільшої в Росії торгової мережі «Магніт», президент і власник ФК «Краснодар» Сергій Галицький.

«Мене прийшли послухати, щоб дізнатися, як домогтися успіху в бізнесі? Та якби знав, то точно вам не сказав би », - такими словами розпочав свій виступ у бізнес-школі Сергій Галицький. Відкрита дискусія з мільярдером в заповненому вщерть конгрес-холі СКОЛКОВО більше нагадувала чесна розмова приятелів про російський бізнес і підприємництво без прикрас. Модератором зустрічі виступив Михайло Хомич, керівник Асоціації менторів бізнес-школи Сколково.

Модератором зустрічі виступив Михайло Хомич, керівник Асоціації менторів бізнес-школи Сколково

Публікуємо основні тези виступу Сергія Галицького:

Про бізнес та підприємництво:

  • Навчити вже склав людини бути підприємцем не можна. Але можна підготувати його до підприємництва з дитинства.
  • Підприємця відрізняє здатність дуже інтенсивно працювати і фокусуватися на конкретній проблемі, можливість нести величезне навантаження. Але йому також дуже важливо везіння: знайти досить вільну нішу, де немає людей з інтелектом вище твого.
  • Підприємець не повинен скиглити. Чи не повинен вимагати від держави нічого. Ні від кого - нічого. Все, що потрібно підприємцю - приватна власність.
  • Держава не повинна допомагати підприємцям. Заважати теж погано. Але якщо і заважати, то всім однаково.
  • Якщо ви підприємець - не потрібно нікого слухати, прислухайтеся тільки в собі. Шлях кожного бізнесмена індивідуальний.
  • Коли ти знаходишся постійно під напругою, думаєш, що краще жахливий кінець, ніж жахи без кінця. Процес з тебе щодня витягує, витягує енергію, тобі дуже важко, і кожен день тобі важче. Тому російський підприємець в 48 років - це імпортний в 68.
  • У Росії бізнес існує дуже небагато часу. Тому, звичайно ж, потрібно витрачати гроші в Росії. Звичайно ж. Чи не тому, що ми такі патріоти - тому що ми тут народилися. Тут наші діти живуть, наші внуки житимуть. Я не називаю це благодійністю, це дуже пишномовне слово. Те, що ти заробив, ти повинен витрачати сам і витратити там, де ти заробив і з ким ти заробив. Це так.

Про економіку та кризу:

  • Принадність поганих часів в тому, що за ними приходять хороші.
  • В економіці є дві фази: фаза зростання і фаза, коли всім важко. І це теж добре. Коли важко, викидає з ринку тих, хто малоефективними. Просто норма прибутку знижується, коли все погано, і ті, яких ти не міг добити в звичайний час, виходять самі.
  • Криза - слово, яке підприємці дивно вимовляють, тому що людина, яка займається бізнесом, має зрозуміти, що завжди є волнообразность. Капіталізм цим хороший. Це дивне досить підприємництво, коли у всіх все стає дедалі більше. Це взагалі квиток в одному напрямку.

Про лідерство і команді:

  • Постійно читати про успіхи інших - виробляти в собі комплекс неповноцінності. У якийсь момент потрібно ставати не читачем, а письменником. Це просто необхідно.
  • З ким ви збираєтеся залишитися на безлюдному острові? З розумним, але підлим? Або з тупим, але відданим? Як на мене - так краще з розумним ... Найбільше покарання - залишитися в команді з людиною без інтелекту.
  • Найважливіше для мене - як людина вміє мислити, чи звик він в принципі це робити.
  • Виростити можна зміну собі, але копія завжди буде гірша за оригінал. Хочеться знайти людину сильнішою. Я сподіваюся, що знайду такого на своє місце. Але поки я не знайду, я буду працювати.

Про «Магніт»:

  • Рітейл - простий бізнес: там перемагає той, хто щодня приходить на роботу, і працює з ранку до вечора, тому що це бізнес маленьких поліпшень, щоденних відкриттів, щоденного вивчення попиту.
  • Я думаю, що інвестори купують нашу системну роботу. Тобто ми можемо бути гірше, ми можемо бути краще, але ми завжди передбачувані, ми чесні з ними. Якщо у нас проблеми, ми говоримо, що у нас проблеми, що ми стали менше працювати, - окей, ми підтягнемося, ми вивчаємо це питання. Все-таки за цей час вони досить багато на нас заробили, і вони довіряють нам, тому що в принципі, за великим рахунком, ми намагаємося їх не обманювати.
  • Ми не будемо розвиватися за межі Росії, тому що ми вважаємо, що ризики високі - раз. Друге - тут ще стільки роботи, що, напевно, на життя вистачить після моєї. Тому у нас немає ніяких планів міжнародної експансії, її не буде.

Про футбол:

  • Я думаю, я б займався футболом, якби у мене була можливість кинути бізнес. Але, на жаль, я повинен бути відповідальним, і ще раз кажу: я, напевно, ще років п'ять-шість тому ходив з величезним задоволенням на роботу, тоді це для мене не було роботою. Зараз це для мене робота. Але це не означає, що буду менш ефективний.
  • Крім футболу немає речей, які мені приносили б справжнє задоволення. Чи можна «Краснодар» назвати успішним? Ні. Ми ще нічого не виграли, нічого не добилися, на третьому-п'ятому місцях знаходимося в кращому випадку. А в футболі, як відомо, є тільки одне місце - перше.
  • Не треба плутати. Бізнес є бізнес, футбол є футбол.

джерело: skolkovo.ru

фото: facebook.com

Стаття відноситься до тематиками: Retail , бізнес думки Поділитися публікацією: Джерело: Retail.ru Підписуйтесь на наш канал в Telegram і Яндекс.Дзен , Щоб першим бути в курсі головних новин Retail.ru.

«Мене прийшли послухати, щоб дізнатися, як домогтися успіху в бізнесі?
З ким ви збираєтеся залишитися на безлюдному острові?
З розумним, але підлим?
Або з тупим, але відданим?
Чи можна «Краснодар» назвати успішним?