За підтримки СИБУРу в рамках благодійної програми «Формула хороших справ» в Нижньому Новгороді пройде виставка, присвячена історії російського дизайну.
Урочисте відкриття відбудеться в Міжнародний день промислового дизайну 29 червня 2018 року по адресою: Нижегородська ярмарок, вул. Раднаркомівська, 13, Академічний зал.
«Історія російського дизайну 1917-2017» - це перша експозиція в історії сучасної Росії, на якій представлені кращі зразки вітчизняного дизайну трьох періодів: конструктивізму (1917 початок 1930-х), становлення і розвитку системи радянського дизайну (1950-1980) і сучасності (1990-2017).
Виставка триватиме до середини вересня, і буде супроводжуватися безкоштовною освітньою програмою. Відомі історики дизайну прочитають лекції про радянський і сучасному дизайні, розкажуть про роль художників у створенні нового матеріального світу після революції 1917 року, про досягнення і новаторських методах в епоху СРСР, про сучасні тенденції.
Олександра Санькових, генеральний директор Московського музею дизайну і куратор виставки:
- Російський дизайн - маловивчена тема, незважаючи на те, що окремі її періоди залишили значний слід в історії дизайну. В середині 1920-х років проекти конструктивістів отримали світове визнання, в 1960-і в СРСР була створена унікальна система дизайну, що об'єднувала науково-дослідні і проектні організації всієї країни. Ми раді, що зараз зростає інтерес до цієї теми не тільки серед професіоналів, а й у широкої аудиторії.
У день відкриття відбудеться круглий стіл, присвячений ролі дизайну в розвитку екологічної політики в Росії. Представники професійного співтовариства, промислових підприємств і органів влади обговорять можливі варіанти вирішення екологічних проблем за допомогою сучасного дизайну.
Також в рамках відкриття пройдуть короткі лекції: експерти розкажуть про досягнення радянських фахівців, про сучасні тенденції і про європейських проектах в сфері екологічного дизайну. Як іноземного спікера виступить Йонас Мартенс - промисловий дизайнер, засновник компанії з переробки пластику Better Future Factory (Нідерланди).
Під час виставки відвідувачі зможуть не лише познайомитися з історією російського дизайну, але і прийняти в ній участь, доповнивши її своїми експонатами. Запропонувати об'єкт для виставки може будь-хто в рамках конкурсу, який пройде з 13 червня по 17 серпня. Учасниками конкурсу також можуть стати промислові підприємства Нижегородської області.
На розгляд можуть бути представлені прототипи, макети і креслення предметів промислового дизайну, одяг, предмети побуту, сувеніри, випущені промисловим способом в період з середини 1960-х до кінця 1980-х років. Кожен об'єкт повинен бути цікавий з точки зору історії дизайну, наприклад, відображати тенденції періоду, бути розробленим відомим дизайнером, випущений обмеженим тиражем або приурочений до важливої події.
Переможців визначить компетентне журі, сформоване Московським музеєм дизайну з експертів в галузі дизайну. Предмети, відібрані журі, будуть додані в існуючу експозицію виставки в процесі її роботи
Анкета для участі жителів Нижегородської області в конкурсі за посиланням: http://go-url.ru/jb44
Анкета для участі промислових підприємств Нижегородської області в конкурсі за посиланням: http://go-url.ru/jb3z
Детальну інформацію про проект можна знайти на сайті www.moscowdesignmuseum.ru .
Питання організаторам можна задати по електронній пошті [email protected] .
Освітня програма в рамках виставки:
29 червня
ОЛЕКСАНДРА Санькових, засновник і директор Московського музею дизайну; дизайнер, історик дизайну; автор збірки інтерв'ю з російськими дизайнерами; автор статей про радянському дизайні.
Тема лекції: «Система дизайну в СРСР»
30 червня 2018
Йонас МАРТЕНС (Нідерланди), промисловий дизайнер, співзасновник дизайн-агентства Better Future Factory (BFF), ініціатор проекту the Perpetual Plastic Project.
Тема лекції: «Нові підходи до виробництва. Вторинна переробка"
19 липня 2018
КАТЕРИНА ЛАВРЕНТЬЄВА, кандидат мистецтвознавства, автор курсу з історії графічного дизайну, член МОСХ
Тема лекції: «Конструктивізм: речі як друзі і помічники»
26 липня 2018
ПАВЛО УЛЬЯНОВ, історик дизайну, фахівець з історії дизайну житлового середовища; галерист
Тема лекції: «Спадщина в роботі дизайнера»
9 серпня 2018
МИКОЛА ВАСИЛЬЄВ, історик архітектури, дизайну і містобудування, кандидат мистецтвознавства, фотограф
Тема лекції: «Вплив архітектури на дизайн в СРСР»
16 серпня 2018
ДМИТРО Рекін, графічний дизайнер. Член Спілки Художників Росії; член Спілки Дизайнерів Росії; учасник російських і міжнародних дизайнерських фестивалів, і конкурсів. Учасник багатьох російських і зарубіжних виставок. Лауреат багатьох професійних нагород.
Тема лекції «Сучасний плакат»
19 серпня 2018
ОЛЬГА ДРУЖИНІНА, директор з розвитку Московського музею дизайну, історик мистецтва, журналіст; автор безлічі публікацій про радянського і європейському дизайні.
Тема лекції: «Система дизайн в СРСР і ВНДІТЕ»
Реєстрація на лекції за посиланням: https://profkom-even-org.timepad.ru/event/742348/