Головна → «Віртуальний Діалог» → Програма «Зростаємо разом» → Матеріали 2013-2014 уч. року → Сімейне свято
Дружні стосунки в сім'ї - це велике щастя. Але будь-яке почуття вимагає підкріплення. Найблагодатніша їжа для почуття - зустріч. А що може бути краще для зустрічі родичів, ніж сімейні свята за великим столом, зі сміхом, жартами та веселощами.
Виявляється, вони допомагають малюку правильно розвиватися.
- Безпека і передбачуваність.
З самого народження одна з базових потреб малюка - відчувати себе в безпеці. І щоб її знайти, дитині потрібні ритуали. Тому діти так наполегливо вимагають перед сном читати певну книгу, пити чай з особливою чашки. Сімейні традиції та свята дають малюкові почуття стабільності навколишнього світу.
- Дитина частина цілого.
Дорослі і діти мають гостру потребу в тому, щоб відчувати свою приналежність до групи. У дитинстві такою групою виступає сім'я. А традиції, ритуали, свята служать своєрідним «цементом», який скріплює членів сім'ї, вони дарують відчуття єднання і спільності.
- Моя сім'я особлива.
Для дошкільника дуже важливе розуміння, за свою сім'ю відрізняється від інших, і чим він відрізняється від інших дітей. Тому сімейні свята - це можливість проявити індивідуальність кожного члену і передати «дух» конкретної сім'ї.
- Різні і дружні.
Протягом життя дитині доведеться зустрічатися з різними людьми: дорослими, дітьми, представниками інших культур і національностей. А діти, які регулярно спілкуються у власній родині з представниками різних поколінь, легше знаходять спільну мову з однолітками і дорослими, ніж дітки, чий коло спілкування обмежений тільки мамою і татом.
Звичайно, легше тим сім'ям, де вже є усталені звичаї, які передаються з покоління в покоління. А що робити тим, хто радий би започаткувати якийсь унікальної традиції, ось тільки не знає як? Постараємося вам допомогти.
Заглянувши в календар, можна виявити чимало таких дат.
Державні свята (день Народної єдності, день Конституції РФ) їх, як правило, не дуже багато, але відзначаються вони з великим розмахом, так як мають політичний та ідеологічний сенс, їх основною метою є створення спільності всього народу і держави в цілому.
Календарні дні, офіційно заявлені як святкові. Це Новий рік, 8 березня, 23 лютого і так далі. Так наприклад, більшість сімей вважають Новий рік домашнім торжеством і вважають за краще зустрічати його з найближчими родичами і друзями. Часто приводом для сімейних торжеств стають 1 і 9 травня.
Релігійні свята покликані познайомити нас з історією і культурою країни, нагадуючи про вищі церковні школи й божих законах. До православних свят можна зарахувати такі «загальні» дні, як Різдво, Трійця або Пасха.
Наступна велика група - це сімейно-побутові свята. Сюди можна віднести дні народження, дитячі сімейні свята (ранки, випускні, 1 вересня), день весілля батьків і т.д.
Чому б ні було присвячене свято, головне, щоб він об'єднував всіх членів сім'ї і став важливим, таким, що запам'ятовується подією для кожного.
.
- вікова різниця запрошених гостей може становити 60 і більше років;
- маленькі діти можуть заснути, тому не можна шуміти;
- площа кімнати не дозволяє проводити рухливі конкурси;
- завдання повинні бути зрозумілі і доступні для 80% присутніх;
- сценарій повинен бути унікальним, написаним спеціально для вашої родини.
Якщо вам хочеться урізноманітнити життя своїх чад і зробити сімейні будні більш цікавими, ви можете зайнятися створенням власних домашніх традицій. Діти різного віку люблять робити веселі й радісні речі з серйозними обличчями, під чуйним керівництвом дорослих. Подумайте, що кожен з членів вашої сім'ї вміє робити добре і спробуйте перетворити це в приємний звичай.
- Оформлення будинку. Для проведення свята необхідно продумати оформлення приміщення, ялинки, яке можуть виготовити батьки спільно з дітьми своїми руками. З глянцевих видань, старих листівок, пластикових пляшок, ниток, які є в кожному будинку, можна зробити чудові нескладні новорічні прикраси.
- підготовка подарунків . Падалка, листівки до нового року для всіх членів сім'ї - це можливість вираження дітьми своїх почуттів, прояви уваги до найближчих родичів.
- Розробка сценарію. Для дітей 4-6 років новорічний сценарій можна побудувати на будь-якому подорожей із завданнями і випробуваннями, іграми та конкурсами, відгадуванням загадок і рішенням головоломок. За основу сценарію візьміть новорічну (зимову) казку, яку прочитали недавно. Чудово, якщо бабусі й дідусі будуть зображувати різних персонажів казки.
- Написання листа Дідові Морозу. Новорічне диво стане ще чудеснее, якщо ви разом з дитиною напишіть лист Діду Морозу, адже він обов'язково повинен знати про найзаповітніше бажання дитини. Ваша дитина ще не вміє писати? Не біда. Він може намалювати лист для дідуся або зробити аплікацію, приклеївши на аркуш паперу картинки з бажаними подарунками. А підібрати картинки ви можете з ним разом. Як відправити лист Діду Морозу? Покладіть його під Новорічну ялинку перед сном, а вночі Дідусь Мороз обов'язково його забере.
- Приготування солодких страв. Виготовлення медових пряників, печива дуже подобається дітям, так як це не тільки ласощі, але і чудове прикраса новорічного столу або ялинки.
Добрі сімейні традиції складаються з дрібниць: спільної покупки ялинки, прикраси будинку, веселих сюрпризів, подарунків і, звичайно, з новорічного свята.
Прихід Діда Мороза - це дуже хвилююча і важлива подія для дітей будь-якого віку. Вони чекають цієї події часом цілий рік. Для того, щоб все пройшло гладко, необхідно заздалегідь привернути увагу дитини до цієї події. Наприклад, можна подивитися разом з дитиною новорічний мультфільм, розповісти про свято Нового року, про те хто такий Дід Мороз.
- За кілька днів до приходу Діда Мороза, повідомте дитині про цю подію. Розкажіть, що його не треба боятися, що Дід Мороз дуже добрий, що він любить всіх дітей і на Новий рік дарує їм подарунки.
- Підготуйте для Діда Мороза якийсь подарунок, наприклад, вивчіть з малюком вірш або пісеньку. Якщо дитині це не вдається, можна підготувати малюнок або аплікацію.
- Напередодні зустрічі не варто акцентувати увагу на прихід Діда Мороза, так як дитина може погано спати.
- Якщо у дитини є бажання вбратися в який-небудь костюм, необхідно підготувати його заздалегідь і зробити костюм максимально зручним.
- Якщо малюк ще досить малий або дуже легко збудливий, то краще запросити Діда Мороза в першу половину дня, щоб до вечора дитина не змучився очікуванням.
- Можливо, що дитина не захоче нічого робити для Діда Мороза, тому не варто його змушувати, просто попередьте про це Діда Мороза і він із задоволенням просто пограє з малюком. Добре, щоб батьки разом з дошкільням і Дідом Морозом взяли участь в хороводі.
- Запропонуйте малюкові запросити Діда Мороза в кімнату, показати ялинку, яка вона нарядна і красива, як на ній горять вогні, нехай дитина покаже свою кімнату, як вона красиво вбрана. Батьки не повинні залишати дитину в цей момент, необхідно зробити так, щоб нічого не відволікало малюка, щоб не було зайвого шуму.
- Не варто підбадьорювати дитини такими словами як «Не бійся!», «Він не страшний!», Малюк може подумати, що йому дійсно є чого боятися.
- Якщо все-таки дитина відчуває себе напруженим при зустрічі з Дідом Морозом, не варто намагатися його напоумити, не варто підштовхувати його до Діда Мороза. Просто візьміть малюка за руку або на руки і продовжуйте спілкування з Дідом Морозом, будьте доброзичливі і ведіть себе спокійно, це допоможе дитині освоїтися.
- Після того як подарунки вручені і Дідові Морозу треба йти вітати інших хлопчиків і дівчаток, батькам не варто відразу після цього починати займатися своїми справами. Продовжіть дитині свято, приділіть йому більше часу, пограйте з ним в подаровані іграшки, розділіть його враження. Нехай знайомство з Дідом Морозом і Снігуронькою стане для вашої дитини новим відкриттям, а для всієї вашої сім'ї яскравою і незабутньою подією.
Кожне свято має мати своє обличчя і до них потрібно обов'язково готуватися всією сім'єю. Створюйте свої сімейні традиції і дбайливо зберігаєте їх! А чи будуть це складні для виконання домашні спектаклі, особливе новорічне блюдо, або "ваша" сімейна пісня, що виконується за святковим столом не настільки важливо. Головне, щоб через багато-багато років ваш вже подорослішав дитина з радістю згадував сімейний Новий рік і хотів у власній родині відродити традиції рідного дому.
Всього переглядів цієї сторінки: 1. Сьогодні: 1
А що робити тим, хто радий би започаткувати якийсь унікальної традиції, ось тільки не знає як?Ваша дитина ще не вміє писати?
Як відправити лист Діду Морозу?