Символ Інь-Ян в підготовці рукопашника

Доброго времени суток, Бійці! Хотілося б розповісти про те, як символіку «Інь-ян» можна застосувати для якісної підготовки рукопашника, що називається, в домашніх умовах.

Хотілося б розповісти про те, як символіку «Інь-ян» можна застосувати для якісної підготовки рукопашника, що називається, в домашніх умовах

Обгрунтування такого бажання в тому, що даний символ в силу свого вдалого накреслення «ліплять» на одяг, прикраси, книги і навіть на власні тіла, вибиваючи на них татуювання. Звідси, його сенс якщо не спотворюється, то істотно спрощується, а то і взагалі, затирається.


[Ad # 1]

Звідси, символ «Інь-Ян» в свідомості сучасного більшості більше сприймається якоїсь подвійної чорно-білої в тату китайської розробки, ніж якийсь схемою, з якої можна отримати практичну користь, тим більше, рукопашника.

Якщо накреслити кілька фраз по історії, то хоча даний принцип відомий у багатьох країнах, давньокитайський символ пропіарити набагато більше, оскільки поняттями «Інь» і «Ян» впритул зацікавилися китайські філософи. А раз до справи «підключилися» мислителі, то в міру ускладнення життя і зростання людської свідомості, даний символ зовні практично не змінювався, розширюючись і заглиблюючись, однак, метафізично.

Не можна точно сказати, чи є символ «Інь-ян» універсальним чи ні, адже чим простіше зовнішній вигляд символіки, тим більшим сенсом таку можна наділити. Згадайте, наприклад, той же символ кола і його десятки тлумачень! А вже якщо починають зустрічатися варіанти, то дослідники взагалі занурюються в страшну тугу ...

Так, як приклад, можна згадати арійську свастику, що має всього два варіанти накреслення, але безліч варіантів тлумачень, починаючи з символу руху і щастя, і закінчуючи тим, ніби свастика символізує батьківщину людства: північний полюс, гору Меру і стікають з неї чотири річки , гирла яких вигиналися по обертанню планети, що й знайшло своє відображення в більш ранньому зображенні свастики, що символізує цю гору (Олімп?) і річки з висоти пташиного польоту. Потім, в слідстві якоїсь потужної катастрофи, спогади про яку відрощу в безлічі міфах, земля змінила напрямок свого обертання на протилежне. Як результат, в свідомості жили тоді людей, сталося як-би світова зміна епох, що вони і відбили у другому варіанті зображенні променів свастики, як нагадування нащадкам про вселенську катастрофу, яка знищила цивілізацію і занурити людство на рівень кам'яного віку.

Можна також згадати і Хрест - моторошно древній символ доісторичного походження, штовхаючи настільки широко, що навіть закрадається сумнів в розумінні його справжнього змісту, що, втім, стосується практично всіх древніх символів ... Хрест часто пов'язують з Сонцем і, відповідно, з проходить через нього творчої силою Всесвіту. В інших значеннях Хрест часто символізує Чотири напрямки розвитку, за якими рухаєшся до центру - і саме таким було одним з тлумачень символу «Хреста» в Шоу-дао , Давньої системі психофізичного розвитку особистості, на основі етико-філософських уявлень яких пізніше зародився даосизм. У цьому вченні кожен напрямок хреста наділяли першоелементів, вдосконалюючись в яких, рухаєшся в Центр - тобто, породжуєш п'ятий елемент: досконалої людини.

Але це в Китаї, точніше, в Кореї, оскільки Шоу-дао корейська система. А в тому ж містичному християнстві хрест символізує різні сторони втілення, духовну смерть і наступне відродження, що повністю збігається з його єгипетським варіантом хреста Анкх: самим священним символом єгипетських містерій Ісіди і Осіріса, в яких присвячується відкривали своє безсмертя і вічне життя.

І так далі і тому подібне ... Інші символи згадувати не будемо в силу іншого завдання цієї статті: ознайомитися з варіантами тлумачень символу «Інь-ян» і спробувати витягти з цього ПРАКТИЧНУ КОРИСТЬ.

Як над символом «Інь-Ян» філософи звертали мізки.

Але, перед тим, як перейти до того, як цю символіку, точніше, Монада, можна застосовувати для якісної підготовки рукопашника, трохи про те, як даний символ розуміли китайські філософи. Адже багато в чому саме на їх уявленнях і був розроблений ряд кулачних искусст, найвідоміші з яких, це Сіньі-цюань, багуа-чжан і тайцзи-цюань.

Наприклад, незважаючи на те, що обидва протилежних початку монади практично з самого початку мислилися як рівні, китайські філософські системи нерідко віддавали перевагу одному з них на шкоду іншому, створюючи на цьому спотворенні вельми оригінальні філософські концепції. Так, послідовники Конфуція особливо «симпатизували» «Ян», вважаючи «світле, небесне, активний початок» «благородним», на яке варто рівнятися. Даоси ж, навпаки, робили упор на стихію «Інь» - пасивну, порожню, м'яку, водну, а різні східні бойові мистецтва були найяскравішим підтвердженням того, як можна грамотно і гармонійно використовувати дану стихію.

Засновник даосизму Лао-цзи (вже не представлених чи Шоу-Дао він його заснував?) Вважав, що гармонія між першооснову існує не завжди: рівновага періодично порушується і відновлюється. Також вважав і філософ Ван Чун. Тобто, згідно даосизму, час від часу в навколишній природі можуть спостерігатися порушення між Інь і Ян, ознаками якого будуть «появи« духів »,« драконів », фантастичних отруйних рослин та інші неясності начебто дивовижних звірів типу« Чупакабри »або« Елчупанібрея » . Звідси, символ «Інь-ян» іноді зображають так, що один сектор як-би переважає, символізуючи таким чином, не тільки перемогу одного глобального «процесу» над іншим, а й віщуючи або символізуючи швидкі ЗМІНИ. До речі, мистецтва правильних ЗМІН є найважливіша частина підготовки воїна, яка в кілька разів підвищує ефективність застосування будь-якої техніки бою.

Загалом, щодо даної символіці панувало цілковите розбіжність. Більш-менш струнку філософську концепцію «Інь-Ян» зміг розробити тільки Чжоу Дуньї в той час, коли він спробував синтезувати все різноманіття існуючих в той час китайських світоглядів: конфуціанство, даосизм і дзен-буддизм.

В першу чергу, що він зробив, так це встановив зв'язок «Інь-Ян» з п'ятьма першоелементами. За його космогонічної схемою спершу був Великий Межа - джерело всього на світі і символізує у вигляді порожнього кола. Потім Межа почав рухатися, породивши стихію «Ян», який, виснажуючи, переходив в «Інь», яка, накопичуючись, породжувала «Ян« і т.д. Постійні взаємодія «Інь-Ян» породжує п'ять елементів. А вже «Інь-Ян» разом з елементами вже і породжує все навколо.

Вже багато пізніше китайські філософи сформували список протилежностей і розкидали їх до по секторам знака. Відповідно, в силу такої класифікації, символ «Інь-янь» почав представлятися як Гармонія, оскільки злиття протилежностей типу «неба і землі», «вологи та посухи», «м'якості і твердості», дає все, що потрібно для життя.

Сиволов «Інь-ян». Як його можна використовувати для ефективного вивчення рукопашного бою.

Перейдемо до найголовнішого: що може дати «Інь-ян» для рукопашника. Що практичного з даної символіки він може витягнути для себе?

Для цього, треба згадати, що одним один з варіантів розшифровки даного символу, є «Рух», причому, ПОСТІЙНЕ РУХ.

Принцип «Постійного руху» лежить в основі будь-якого рукопашного бою пластичного напрямки. А монада «Інь-ян» просто ідеально відображає даний принцип не тільки у вигляді зовнішньої окружності, а й S-образної, завдяки якій можна не тільки швидко змінювати будь-круговий рух на протилежне, але і вона сама по собі є якоюсь сукупністю ВСІХ МОЖЛИВИХ РУХІВ , ЯКІ ПОТЕНЦІЙНО МОЖЕ ЗРОБИТИ ЛЮДИНА. Відповідно, образ даної монади можна використовувати як координаційну основу для глобальної координаційної підготовки.

СИМВОЛ Інь-ЯН МОЖНА ПОКЛАСТИ У ОСНОВУ ЕФЕКТИВНОЇ БОЕВОЙ КООРДИНАЦІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ВОИНА!

Відповідно, образ монади це перше, з чим повинен працювати кожен рукопашник і, власне кажучи, монада «Інь-ян» лежить в основі тих тренувальних тижнів, що публікуються на даному ресурсі, які умовно можна розділити на три етапи:

Так, перші тижні присвячені виключно напрацювання зовнішньої частини символу - колу. У рукопашке це називається «Формуванням кругового навички». А ретельна напрацювання даного навику дає вихід на усвідомлення своєї Особистою рухової сфери і її найважливіші якості - невідбиваний удари. Як результат, в десятки разів підвищується бойовий потенціал рукопашника.

Далі, боєць освоює S-подібну криву, що дає вихід на управління енергією кругового руху, зокрема, формуючи навик її швидкого перенаправлення в необхідну сторону без зупинки і втрати кінетичної енергії. Крім цього, ретельно опрацьовуючи дану звивисту, боєць починає розуміти, що вона включає в себе всі потенційні руху, які тільки може зробити людина.

Далі ставати ще цікавіше, оскільки до справи підключається друга рука: адже бойовий потенціал монади «Інь-Ян» якісно зростає, оскільки людина починає освоювати основні рухові схеми, що лежать в основі десятків прийомів бою.

Зрозуміло, що працюючи по траєкторіях монади, можна працювати і зі зброєю. Плюс, напрацьовуються не тільки координаційні схеми, але і технічні елементи, які комбінуючи з рухами, народжують прийоми бою. Сюди ж вплітаються і психофізичні практики, які умовно можна назвати «бойовим цигун». Не забута і фізична підготовка, прокачувати ТРАЄКТОРІЇ. Але основою тут буде саме БОЕВАЯ МОНАДА з усіма витікаючими.
Вважаю, що тут не буде зайвим навести кілька особливо яскравих прикладів ...

В даному випадку, спостерігається деяке утруднення, оскільки монада вже сама по собі дуже ефективний засіб для ведення бою, на основі якої можна практично миттєво створювати безліч захисних і атакуючих прийомів бою - всього лише і потрібно, що включити уяву, творчий підхід і трохи потренуватися .

Так, на основі центральної S-образної можна побудувати ефективну захисне рух, іменований «Хмарою», яке здатне блокувати навіть не помічені атаки противника. Крім цього, противник дуже часто потрапляє в «пастки», що може погано скінчитися для його кінцівок. Крім цього, з «хмар» дуже зручно проводити удари, які противником дуже важко сприймаються. Також, завдяки постійному руху рук, свідомість супротивника починає ніби «плисти» за рахунок того, що воно намагається прорахувати потенційну загрозу, але перевантажується ритмом хмарного руху ...

Якщо наводити як приклад збройну роботу, то всім відома манера ножового бою, відома як «розписування» зворотним хватом, є тією самою S-образної, що входить в символ «Інь-ян». Також, за даною траєкторії дуже добре працювати палицею і нунчаками. Плюс до цього, S-образна дуже ефективна при з'єднанні різнопланових технік, наприклад, при проведенні перехоплень в одному і іншому напрямку, що з боку виглядає дуже ефектно.

Якщо почати розглядати докладніше коло монади, то на його основі можна практично миттєво створити з пару сотень дуже ефективних зв'язок, причому діючи не тільки двома руками, але і однією. Якщо ж ще додати зброя, то варіантів взагалі ставати просто безмежну кількість.

І це все відносно однієї площини, яких, як ми пам'ятаємо, багато більше!

Зрозуміло, що не все так просто, оскільки координаційна монада повинна забезпечуватися поряд кореневих навичок, наприклад, напрацьованим умінням швидко перебудовуватися по ходу бою. А даний навик, як ми пам'ятаємо, грунтується на вмінні відчути психофізичні площині концентрації зусиль і на вмінні такі задіяти, що напрацьовується виключно в парі.

Все ж разом утворює то найбільш справжня «Ядро» (спонтанна захист, динамічний прилипання, контакт-контроль, Особиста рухова сфера), практика якого дозволяє чудово підготувати будь-яку людину, оскільки ставка робиться на формування універсального рухової навички, основна відмінність від прийомів якого це сформоване вміння ЗДІЙСНЮВАТИ ПРАВИЛЬНІ РУХУ. Причому, БУДЬ РУХУ незалежно від того, практикував людина такі раніше чи ні - тут головне, ЩОБ ТІЛО зрозуміти!

Як розумієте, це величезна перевага перед прийомами, які хоч і ґрунтуються на рухах, але занадто вузькоспеціалізовані і не можуть працювати в нестандартних ситуаціях бою.

Деякі стандартні дешифрування символу «Інь-Ян», над якими потрібно поміркувати кожному рукопашника.

Можна сказати, що даний символ представляє собою два взаємовиключних поняття: ПОСТІЙНЕ РУХ і, в той же час, як-би динамічний ЗАСТІЙ, РІВНОВАГУ, СТАБІЛЬНІСТЬ.

Нескінченне рух в даному символі символізує як зовнішня його окружність, так і хвиляста лінія в центрі, утворена суміжними сторонами двох чорно-білих «крапель», що символізують протилежності.

Компоненти символу Інь і Янь укладені в замкнуте коло, що сам по собі в усі часи символізував нескінченність. Правда, замкнуте коло цілком може символізувати і якусь обмежену територію, на якій і йдуть «процеси».

Поділ кола хвилястою лінією символізує постійний рух, створюючи тим самим враження про взаємне проникнення однієї протилежності в іншу, враження взаємного впливу одного знака на інший.
Також, це перехід одного процесу в інший у міру виснаження. Інакше кажучи, переродження.

Крім цього, «Інь-ян» також може також символізувати і постійні ЗМІНИ - той незгасаючі процес, який не залишає місця статичному рівноваги.

Правда, тут все не настільки просто ... Рівне поділ кола на дві половинки, пофарбовані в протилежні кольори (білий і чорний) символізує рівновагу, рівнозначність і протилежність. І в тому ж неоконфуціанстве «Інь-ян» є прояви спокою, оскільки в силу абсолютної рівності відбувається їх стабілізація, коли жодна сторона не може взяти «вгору». Вони ніби врівноважуються і з цієї причини, символ «Інь-ян» може символізувати і динамічний ЗАСТІЙ, РІВНОВАГУ, СТАБІЛЬНІСТЬ.

Статті невеликий підсумок.

1. Символ Інь-Янь є досить цікавим об'єктом для розгляду, оскільки розмірковуючи над ним, людина ніби паралельно вивчає і безліч інших наук і дисциплін, на кшталт Біблії, історії, філософії, фен шуй, атеїзм і багато іншого. А постійні роздуми такого роду, сприяє тому, що людина починає ставитися до навколишнього світу кілька з інших позицій. Відповідно, і вчинки людини будуть відрізнятися від вчинків більшості з тієї простої причини, що людина починає виходить з інших мотивів.

2. Образ монади «Інь-ян» можна з величезним успіхом застосовувати в координаційної підготовці тих бійців, що вивчають стилі бою, засновані на образі кола. Причина в тому, що монада ідеально символізує коло і обігом на протилежне. А дані навички (коло і зміна напрямку) є ключовою особливістю будь-пластичної системи бою.

3. Але тут варто враховувати, що самі по собі, руху по монаді мало що значать, якщо вони не підтримуються тілом. Інакше кажучи, руху (прийоми) повинні бути сильними. З цієї причини, людині також необхідно навчитися відчувати психофізичні площині концентрації зусиль, а потім навчитися їх задіяти за допомогою вправи по динамічному прилипання. В результаті, мета буде досягнута і далі залишиться тільки розвиватися в отриманих навичках.

Як бачите, все досить просто.

Олімп?
Вже не представлених чи Шоу-Дао він його заснував?
Що практичного з даної символіки він може витягнути для себе?