Синтезатори мови онлайн: 3 сервісу для швидкої озвучення тексту

  1. Acapela - найвідоміший синтезатор мови онлайн
  2. Google Перекладач: швидко, легко, доступно
  3. Сервіс Fromt exttospeech для відтворення голосом вашого тексту

Синтезатори мови онлайн - це корисна знахідка, про яку раніше можна було тільки мріяти. Вони дозволяють озвучувати будь-який заданий вами текст, регулюючи голос, тембр, темп і ін. Спочатку утиліта була розрахована на людей з поганим зором, які не мають можливість читати текст з монітора. Зараз же вона часто використовується як допоміжний інструмент у вивченні іноземних мов, дозволяючи сприймати мову на слух і звикати до правильній розстановці наголосів і інтонацій. Також для зручності за допомогою синтезатора можна слухати книги, паралельно займаючись побутовими справами.

----- РЕКЛАМА -----

В інтернеті легко знайти масу таких додатків, доступних для скачування на ПК. Однак, щоб зайвий раз не заповнювати пам'ять комп'ютера і не ставити під загрозу безпеку його роботи, краще використовувати онлайн-сервіси. Ми розповімо про три найбільш зручних і багатофункціональних.

Acapela - найвідоміший синтезатор мови онлайн

сайт Acapela надає величезний вибір мов і голосів для озвучування тексту. Особливо це актуально для англійської - його можна почути в двадцяти різних варіантах: жіночим голосом, чоловічим, дитячим, старечим, радісним і т.д.

д

Зручно, що всі параметри налаштовуються відразу на головній сторінці

На жаль, з російськими текстами справи йдуть гірше - їх озвучують лише одним голосом - якоїсь Олени. Але тим не менш, результат виходить цілком гідним.

Налаштування тут дуже прості - досить тільки вибрати мову і голос, ввести потрібний текст, потім погодитися з умовами використання ресурсу і натиснути кнопку «Listen!».

»

Інтерфейс оформлений англійською, але і без перекладу цілком зрозуміло, що і як натискати

Google Перекладач: швидко, легко, доступно

Говорячи про відтворення текстових файлів, не можна не згадати знаменитий Google Translate . Як зрозуміло з назви, цей сервіс призначений для перекладу текстів. Крім цього, тут можна також прослуховувати файли - робиться це буквально в один клік.

----- РЕКЛАМА -----
----- РЕКЛАМА -----   Все оформлено російською мовою, тому розібратися в інтерфейсі дуже легко Все оформлено російською мовою, тому розібратися в інтерфейсі дуже легко

Щоб прослухати файл, необхідно вставити свій текст у відповідне вікно і натиснути на значок мегафона в лівому нижньому кутку. Зручно, що зробити це можна як з оригіналом, так і з перекладом. Відзначимо, що ліміт тут набагато більше, ніж в акапельним - 5000 знаків. Ніяких розширень і платних версій не передбачено.

Оскільки ця програма створена для інших цілей, функціонал тут залишає бажати кращого. Тембр, швидкість прочитання і інші важливі параметри ніяк не регулюються. Озвучка виходить неприродною, з виразними «металевими» нотками. Інтонації, паузи, смислові наголоси - все це виконано непрофесійно, тому в кожному реченні відчувається, як слова нерівно «склеєні» між собою.

Ця програма зручно використовувати, наприклад, якщо ви хочете зрозуміти, як сприймається на слух написаний вами текст. Для цього не особливо важливі інтонації і тембр, адже цікаві самі формулювання, наявність тавтологію і неблагозвучних висловлювань.

Для цього не особливо важливі інтонації і тембр, адже цікаві самі формулювання, наявність тавтологію і неблагозвучних висловлювань

З переваг можна відзначити хіба що величезний вибір мов, що, власне, цілком логічно для онлайн перекладача

Сервіс Fromt exttospeech для відтворення голосом вашого тексту

Останній додаток, про який ми хочемо розповісти - це Fromtexttospeech . Почнемо з того, що обмеження за кількістю символів тут самі лояльні - до 50 000. Це серйозна конкурентна перевага, але давайте розберемося, чи володіє Fromtexttospeech ще якими-небудь явними достоїнствами.

Алгоритм роботи програми приблизно такий же, як і у Acapela:

  • налаштовуємо параметри синтезатора мови онлайн: мова, тембр і швидкість;
  • натискаємо «Create Audio File»;
  • викачуємо або просто слухаємо готовий файл.

Отже, пробуємо. Копіюємо кілька пропозицій своїй статті і вставляємо на fromtexttospeech.com. Трохи нижче робочої панелі висвічується кількість знаків, які ми ще можемо дописати.

Трохи нижче робочої панелі висвічується кількість знаків, які ми ще можемо дописати

Дуже зручно, що є можливість вибирати швидкість начитки: повільна, середня, швидка і дуже швидка

Далі вибираємо мову. Крім російської, тут також доступні англійська, французька, німецька, італійська, іспанська та португальська. Майже для всіх пропонують кілька варіантів озвучення.

Більше тут налаштовувати нічого, так що переходимо до самої процедури конвертації в аудіо. Цей процес займає кілька хвилин (в залежності від розміру файлу), після чого в окремому вікні можна буде оцінити результат роботи.

Цей процес займає кілька хвилин (в залежності від розміру файлу), після чого в окремому вікні можна буде оцінити результат роботи

Можливість зберегти отриманий аудіофайл на комп'ютер - дуже зручна функція, яка відрізняє цей сервіс від багатьох інших

Підводячи підсумки, варто сказати, що всі розглянуті нами сервіси дуже індивідуальні і мають свої особливості. Якщо вас цікавить професійне озвучування, то акапельним відмінно підійде для цих цілей. На офіційному сайті програми ви зможете протестувати її роботу, оцінити звучання і функціонал, щоб прийняти рішення про покупку повноцінної версії. Якщо ж питання якості для вас не дуже важливий, вибирайте старий добрий Гугл Перекладач або Fromtexttospeech, які дозволяють безкоштовно перетворювати великі текстові файли в аудіо.

Послухати, як звучать фрагменти одного тексту у виконанні різних голосових движків, можна в нашому відео.