Синтезатори. види

Синтезатор - музичний клавішний інструмент, який може відтворювати і створювати звук за допомогою спеціально призначеного генератора звукових хвиль. Необхідного звучання можна досягти кількома способами: в аналогових синтезаторах завдяки змінам властивостей електричного сигналу; в синтезаторах цифрових - за допомогою налаштувань параметрів процесора (центрального).

Сьогодні існує кілька типів синтезаторів:

Клавішний синтезатор - корпус даного інструменту має клавіатуру;
Синтезаторний модуль - корпус синтезатора не має клавіатури, даний інструмент управляється за допомогою MIDI-клавіатури, або ж іншого аналогічного пристрою, наприклад, це може бути MIDI-гітара.
Робоча станція - це клавішний синтезатор, обладнаний вбудованим секвенсором.
Потрібно зауважити, що крім цього також існують і так звані програмні синтезатори, тобто спеціальні комп'ютерні програми.
Як правило в різних синтезаторах, різні виробники використовують принципово різняться технології, відповідно в залежності від того які технології застосовуються - ці музичні інструменти можна поділити на такі категорії:

Аналогові - даний тип синтезаторів заснований на таких видах синтезу як: субтрактівним і аддактівний. У такого типу музичних інструментах генерація і обробка звуку відбувається за допомогою фізичних процесів, які протікають в електричній мережі. Потрібно відзначити, що дані процеси здатні змінити електричний сигнал, тобто підсилюють його, після чого відтворюють за допомогою динаміків інструменту.

Досить часто електричні ланцюги, що реалізують такі процеси як - модуляція, осціллірованіе, фільтрація і т.д. реалізуються виробниками у вигляді окремих (самостійних) модулів. При цьому слід зауважити і те, що самі різні модулі інструменту з'єднуються між собою за допомогою patch-проводів, більш відомі простому обивателю як «патчі». Крім цього в ланцюгах, які керують параметрами синтезу даних синтезаторів (аналогових) можуть також знаходитися і різні цифрові компоненти.

Головним достоїнством аналогових синтезаторів є безперервне, а також досить плавне зміна характеристик звучання в часі (наприклад: рух частоти зрізу фільтра). До недоліків же ставиться: досить високий рівень шуму.

Віртуально-аналогові - синтезатори такого типу здатні за допомогою сигнальних процесорів (цифрових) моделювати фізичні процеси генерування звуку, також як це здійснюється і в електричних схемах традиційних синтезаторів (аналогових).

Цифрові, інтерактивні, віртуальні синтезатори (плагіни) - дані типи синтезаторів мають можливість реалізації самих різних типів синтезу.
Як правило, для генерації звуку і для його подальшої обробки застосовуються математичні моделі як абстрактних, так і реальних процесів (фільтрація, осціллірованіе, модуляція і т.д.). На сьогоднішній день багато моделей сучасних синтезаторів можна сміливо порівняти з персональними комп'ютерами, оскільки вони також дозволяють оновлення ОС, мають сторінкове меню, скрінсейвери, довідкові файли, а також багато іншого.

Якщо ви прийняли рішення купити синтезатор, то в цьому випадку інформація, яка наведена, нижче, призначається саме для вас.

Давайте для початку розглянемо - як же вибрати і купити синтезатор правильно? В першу чергу слід визначитися - для чого ж власне він вам потрібен.
Якщо вам необхідний синтезатор для аматорської гри, то в цьому випадку просто немає ніякого сенсу купувати дорогу і багатофункціональну модель, яка призначена для професійних музикантів. Але якщо, же вам необхідний клавішний інструмент для професійної гри, виступів на концертах, то в цьому випадку вам потрібно приділити особливу увагу звуковим характеристикам інструменту, його якості, а також «начинці» і її функціональності.

Отже, якщо вам необхідно купити синтезатор для любителів , Тобто для аматорського музикування або ж дитячий синтезатор для навчання , В цьому випадку потрібно звернути увагу на не дуже дорогі (бюджетні) моделі. Якість звучання інструментів даного цінового діапазону приблизно однакове. Деякі професіонали стверджують, що звучання таких синтезаторів характеризується так званим «пластмасовим» звуком, але як правило, для любителів це не має особливого значення. При виборі синтезатора для навчання необхідно враховувати те, щоб у інструменту була присутня така функція як автоаккомпанемент, наявність ж будь-яких інших функцій у таких синтезаторів другорядне.

Якщо ж вам потрібен професійний синтезатор , То в цьому випадку вам доведеться добре витратитися, оскільки вартість таких інструментів досить висока.

Також важливий при виборі такого музичного інструменту як синтезатор і його виробник. На сьогоднішній день більша частина синтезаторів проводиться в Китаї, і тому абсолютно не варто дивуватися, якщо ви побачите напис «Made in China».

На думку фахівців при виборі синтезатора слід орієнтуватися на ті характеристики, які для вас найбільш важливі в інструменті, наприклад, якщо вас цікавить висока якість звучання і привабливий, що радує погляд своїм зовнішнім виглядом інструмент, то в цьому випадку слід придивитися до продукції виробників Kurzweil і Korg. Якщо ж для вас визначальним параметром є вартість, в цьому випадку зверніть увагу на такі марки як Casio і Yamaha.

Давайте зупинимося на синтезаторах Casio і розглянемо їх більш детально, оскільки інструменти цього виробника найбільш популярні в нашій країні. Бренд Casio багатьом відомий як виробник музичних клавішних інструментів бюджетних серій.

До ключових функцій синтезаторів цього бренду відносяться: арпеджиатор, автоматичний акомпанемент, автогармонія, семплер і ін. Всі інструменти Casio умовно можна поділити на - спеціальні та універсальні.

До універсальних відносяться інтерактивні синтезатори, тобто ті інструменти, які мають автоаккомпанемент і секвенсор. До універсальних синтезаторів Casio можна віднести такі інструменти: навчальні, дитячі, професійні, аматорські, аранжувальники, а також робочі станції (інтерактивні).

До спеціальних синтезаторів Casio можна віднести: електропіаніно, цифрові піаніно, функціональні робочі станції, виконавські синтезатори без "автоаккомпанемента", вокодер.

Вашій увазі представлений огляд деяких моделей синтезаторів, купити які ви зможете в нашому інтернет магазині:

Casio WK-6600 - недорога модель професійного синтезатора. Головною особливістю цього клавішного інструмента є - якісний тон-генератор і достатній вибір вбудованих наборів ефектів. Крім цього, дана модель порадує вас якісної фортепіанної клавіатурою, яка ідеально поєднуючись з напівзваженою механікою, зможуть зробити вашу гру на цьому інструменті яскравою, живою, з багатим і насиченим звучанням.

Casio WK220 (WK220) - зручна і компактна модель синтезатора, що має функцію автоаккомпанемента. При невеликій вартості, цей музичний інструмент зміг увібрати в себе кращий і важливий функціонал, а також всі найновіші розробки виробника, завдяки чому зможе порадувати виконавця якісним звучанням.

Casio CTK-3200 - в цій моделі виробник зміг реалізувати всі свої інноваційні технології та розробки. Завдяки встановленому звуковому процесору AHL ви зможете повною мірою насолодитися пропонованими їм чудовими тембрами, призначеними для імітування інструментальних соло. Крім цього слід зазначити, що ця модель синтезатора має аудіо вхід, призначений для підключення джерел звуку, також даний синтезатор має і функцію Voice Pad, завдяки якій виконавець без праці зможе виробляти запис звуків і спецефектів у внутрішню пам'ять інструменту.

Casio CTK-245 - синтезатор для початківців виконавців, які хочуть навчитися грі на музичних клавішних інструментах. Відмітна особливість цієї моделі - елегантний, тонкий чорний корпус, досить значна кількість вбудованих функцій, інтуїтивно зрозуміле для користувача будь-якого рівня управління, а також чудову якість звучання. В даний час дана модель вважається найбільш легким і витонченим синтезатором, який до того ж має повнорозмірну клавіатуру. Casio CTK-245 ідеальний інструмент - як для початківців музикантів, так і для вже більш досвідчених любителів.

Ціна синтезаторів Casio може бути різною, і її значення безпосередньо залежить від функціональності, якості звучання і продуктивності музичного інструменту.


Який би моделі або бренду ви не віддали перевагу - треба пам'ятати, що не варто економити на вартості, адже такий клавішний інструмент як синтезатор - це музичний інструмент не на місяць, а на багато років.