Шість основних ознак аутизму у дитини

Аутизм в чотири рази частіше вражає хлопчиків, ніж дівчаток. Аутизм в чотири рази частіше вражає хлопчиків, ніж дівчаток

Дитина з аутизмом відчуває сильний дискомфорт серед інших людей / УНІАН

Аутизм (розлади аутистичного спектру (РАС) - це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим і всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, однак з часом можна скорегувати і адаптувати людини до соціального життя.

Розлади аутистичного спектру починаються в дитинстві, проте зберігаються в підлітковому і дорослому віці. У більшості випадків ці стани виявляються в перші 5 років життя.

Аутизм в чотири рази частіше вражає хлопчиків, ніж дівчаток. До 6 років мозок дитини активно засвоює інформацію. І якщо намагатися розвивати дитину з аутизмом до цього віку зусиллями психологів, арт-терапевтів, логопедів, то з часом таку дитину можна адаптувати до соціального життя.

Читайте також Як розпізнати симптоми аутизму у дитини: рекомендації для батьків

Психіатри виділяють наступні ознаки аутизму у дитини:

порушення мови

Частина дітей не розмовляють зовсім, інші відстають від своїх однолітків в мовному розвитку. У віці до 12 місяців не агукають, не виявляють активно радості при наближенні мами або когось із близьких; видають одні й ті ж звуки, в 2 роки у них вкрай бідний словниковий запас (близько 15 слів), до 3 років вони майже не здатні комбінувати слова. Такі діти часто повторюють почуті десь слова і фрази, придумують власні слова (неологізми) і не користуються мовою для спілкування.

Відсутність емоційного контакту з людьми

В першу чергу - з батьками. Малюки не дивляться людям в очі , Які не тягнуться до батьків на руки, не посміхаються, часто чинять опір спробам взяти їх на руки, приголубити. Вони не відрізняють батьків від інших людей, не помічають, що до них хтось звертається.

самота

Дитина з аутизмом відчуває сильний дискомфорт серед інших людей, а з часом - на сполох. Вони не завжди грають з однолітками, не розуміють емоцій інших людей і тому вважають за краще усамітнення, яке захищає їх від сильних переживань з приводу складнощів спілкування.

напади агресії

Будь-яка невдача може викликати у дитини спалах гніву, спровокувати істерику, фізичну атаку. Агресія у дітей-аутистів може бути спрямована на інших і на самих себе, останнім зафіксовано у 30% хворих.

Читайте також Аутистические розлади частіше діагностуються у чоловіків - вчені

Слабкий інтерес до іграшок

Наприклад, дитина не катає машинку, а по годинах крутить її колесо. Інший варіант - розташування тільки в одній іграшки або її частини, в одних і тих же дрібних предметів.

Стереотипність поведінки, страх змін

Діти-аутисти схильні здійснювати одні й ті ж дії протягом довгого часу: повторювати одне і те ж слово, бігати по колу, розгойдуватися з боку в бік, дивитися на обертові об'єкти, вертіти щось тощо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter