Скільки коштує карат діамантів, найбільший в світі діамант, топ 10 діамантів

  1. карат діаманта
  2. Скільки коштує карат діамантів?
  3. «Народні діаманти»
  4. Таблиця розміру і ваги діамантів
  5. метричний карат
  6. Найбільший в світі діамант
  7. Топ-10 найбільших діамантів

Діамант - це неймовірної краси дорогоцінний камінь, який полонить витонченістю своїх відточених граней і притягує сліпучої грою світла.

Діамант

З нашої статті Ви дізнаєтесь: як обчислюється карат діаманту, його ціна, скільки коштує півкарата діаманта, скільки коштує карат чорного діаманта, найбільший діамант у світі, ціна цього гіганта, скільки важить найбільший діамант у світі, а також ми представимо вашій увазі ТОП найбільших діамантів.

карат діаманта

Один карат (karat) - це діамант вагою в 0,2 грама. Діаметр такого камінчика всього лише 0,6 мм. Незважаючи на свої невеликі розміри такої камінь вважається великим.

Діаманти розміром менше карата мають більш низьку цінність. Адже тільки починаючи з одного карата даний дорогоцінний камінь входить в преміум сегмент. Прикраси з діамантом в цій вазі належать до високого елітного рівня.

Такі властивості каменю, як брілліанціі - гра світла всередині його граней і сцинтилляция - світлова спалах, що відбивається діамантом, добре видно тільки в даних дорогоцінному камінні великого розміру. іноді камінь муассоніт порівнюють з діамантом.

Також переливи різних кольорів при русі каменю краще помітні в камені з великою вагою. Тому оцінити всю красу діаманта можна тільки у великих огранених алмазах. як виготовляють алмази і їх вартість , Можна дізнатися тут.

Скільки коштує карат діамантів?

Вартість карата визначити однозначно неможливо, вона залежить від численних якісних характеристик діаманта . Це якість ограновування, його чистота, колір і вага. У разі якщо діамант не менше одного карата, його ціна збільшується, так як такий камінь вважається великим.

Адже для знаходження всього лише одного алмазу, який потім обробляється і стає діамантом, фахівцям в середньому необхідно розібрати двісті-триста тонн руди. Чистота діаманта і колір залежать від якості огранювання, чим вона вища, тим чистіше й прозоріше діамант, а відповідно дорожче.

0,5 карата діаманта коштують близько 1500-2500 у.о. Вартість діаманта в один карат високої якості становить не менше 20 тисяч у.о. Якщо ж його якісні характеристики середні, ціна знижується десь в 3 рази. Це складе приблизно 8-12 тисяч у.о. Одноразові діаманти з дефектами коштують набагато менше - 1000-1500 у.о. У той час як ціна рідкісних діамантів найвищої якості може досягати 120-300 тисяч у.о.

«Народні діаманти»

Це дрібні діаманти вагою в 0,1 карат. Вони коштують близько 10 тисяч рублів. «Народні діаманти» широко використовуються для прикраси ювелірних виробів. Вони дешевші і тому прикраси з такими каменями стають доступними більшій кількості покупців.

Щоб перевірити на справжність такий камінь можна віднести його фахівцям.

Також є народні методи обчислення справжності діаманта:

  1. Зазвичай натуральні камені розміщують у виробі в такому положенні, щоб видно було його зворотна сторона. Вона не повинна бути відбиває.
  2. Натуральні діаманти виготовляють тільки з чіткими гранями. При різних інших формах (округлені грані, трохи потерті краї) камінь не буде дорогим.
  3. Підроблений діамант трохи приходить в рух, якщо до нього наблизити магніт, дорогоцінний ж в цьому випадку залишиться нерухомим.
  4. Якщо подихати на фальшивку вона затуманиться. Справжній камінь залишиться чистим.
  5. Діамант неможливо подряпати якщо його потерти наждачним папером. На підробленому камені залишаться сліди.
  6. На поверхні дорогоцінних мінералів можливі натуральні вкраплення, тільки не бульбашки.
  7. Якщо накреслити лінію і підсвітити її натуральним каменем, вона спотвориться.
  8. Дорогоцінний камінь завжди холодний. Його просто неможливо зігріти, тоді як якщо підтримати в стислих руках підробку, вона стане теплою.

Таблиця розміру і ваги діамантів

Кількість каратШирина в мм

0,10 3,0 0,20 3,8 0,33 4,4 0,50 5,2 0,75 5.9 1,0 6,5 1,5 7,4 2,0 8,2 4,0 10,2 8,0 13,0

метричний карат

Спочатку, одиницю, яка використовується для визначення ваги дорогоцінного каменю, називали метричний карат.

У давнину в різних країнах використовували свої методи для обчислення цієї одиниці. Зазвичай вдавалися до допомоги злакових культур, тобто одне зернятко якогось злаку було розміром метричного карата каменю. Згодом стали випускати монетки, вагою в певну кількість насіння і вже вони тоді ставали одиницею метричного карата.

Найбільший в світі діамант

У північно-західній точці ПАР добули алмаз найбільшого розміру за весь час виявлення таких каменів. Він важить більше 6 тисяч карат. Крім того, після перевірки, виявилося, що алмаз дуже хорошої якості чистоти і абсолютно без дефектів, що дозволяє його застосовувати для ювелірної ограновування.

До цього часу найбільшим алмазом вважався дорогоцінний камінь, видобутий в Бразилії. Його вага - 3600 карат. На відміну від попереднього характеристики цього алмаза були на порядок нижче, тому в ювелірних виробах його використання неможливо.

А ще раніше, найбільшим алмазом вважався «Куллінан», його знайшли в Південній Африці. Вага його 3106 карат. Історія цього каменю досить-таки незвичайна, його не видобуває, виявлений він був абсолютно випадково.

Керуючий рудника «Прем'єр», робив черговий обхід і, проходячи по території рудника, звернув увагу на яскравий відблиск, що виходить від стіни кар'єра. Самому дістатися до нього керуючому було неможливо, довелося вдатися до допомоги робітників.

Коли камінь дістали, стало ясно, що це великий цінний діамант. Потім фахівці повідомили, що він до того ж є на рідкість чистим. У ньому практично не було ніяких вкраплень, тріщин і пухирців, а колір алмаза відрізнявся оригінальністю, він був біло-блакитним.

Ім'я «Куллінан», цей дорогоцінний камінь знайшов, виходячи з прізвища господаря рудника Томаса Кулліана. Король Англії Едуард четвертий віддав дорогоцінний камінь, в той час престижній фірмі «І. Й. Ашер і Ко ». В результаті алмаз розбили на 105 різних частин.

Так з'явилися:

  • «Куллінaн-I» - вага 530,2 карата.
  • «Куллінaн-II» - 317,4 карата.
  • «Куллінaн-III» - 94,4 карата.
  • «Куллінaн-IV» - 63,6 карата.

І більш маленькі діаманти, які здобули назву «Малі зірки Африки».

Топ-10 найбільших діамантів

Топ-10 найбільших кольорових діамантів :

  1. 1 місце: «Золотий ювілей». Його вага 545,67 карат. Колір діаманта - жовтуватий. Добули його в Південноафриканській шахті «Прем'єр» в 1985 році. Шахтою володіла компанія «Де Бірс». Перед тим як справили огранювання даного алмазу, його вага була - 755,5 карат. Працював над цим неймовірним великим каменем Габі Толковський. У 1995 році цей цінний діамант купили бізнесмени Таїланду і вручили своєму королю Пхуміпон Адульядет, в честь його п'ятдесятиріччя. В даний час камінь розташовується в королівському палаці Бангкока.
  2. 2 місце: «Куллінан-1» або «Велика зірка Африки». Дуже красивий діамант. Він безбарвний, важить 530,2 карат. Добули його в 1905 році в Південній Африці. Цей діамант вручили королю Британії Едуарду VII, на його ювілей. Назва форми незвичайного каменя - "панделок". Зараз огранений алмаз, вміщений у скіпетр короля, розташовується в Тауері Лондона.
  3. 3-е місце: «Несравненнний». Колір діаманта золотисто-жовтий, вага - 407,48 карат. Форма у вигляді трикутника підштовхнула дати їй назву «тріолет». У місті Конго його випадковим чином виявила маленька дівчинка. Він знаходився недалеко від занедбаних алмазних копій. До огранки його вага становила 890 карат. У 1988 році на аукціоні "Крістіс" його викупив Теодор Горовіц. У 2009 році його перенесли в Канадський музей Онтаріо. А в 2013 він прикрасив собою золоте намисто.
  4. 4-е місце: «Куллінан II». Вага каменю становить 317,4 карат. Він безбарвний. Величезний алмаз, добутий в Британії в 1905 р, розкололи на два великого, 7 середнього розміру і 96 маленьких каменів унікальної чистоти. Даний діамант розташовується в Тауері Лондона.
  5. 5-е місце: «Дух де Грізогоно». Найбільший діамант чорного кольору. Його ціна становить близько 3 тисяч доларів. Вага представленого дорогоцінного каменю - 312,24 карат. Він володіє дуже високими якісними характеристиками. Його добули в Центральній Африці. Зараз цей діамант прикрашає собою золоте кільце, господар якого підприємство "Де Грізогоно".
  6. 6-е місце: «Сторіччя». Дорогоцінний камінь вагою 273,85 карат. До огранки він важив 599 карат. Алмаз виявили в Південній Африці. Спочатку власником цього алмаза була компанія Де Бірс ". Цінність цього каменю дуже висока, так як він володіє дуже хорошими якісними характеристиками кольору і чистоти. Його форма нагадує сердечко. Він зберігається в Тауері Лондона.
  7. 7-е місце: «Ювілейний». Його вага становить - 245,35 карат. До обробки він важив 650,80 карата. Його обробка була проведена в 1897 р в ювілей правління Великобританський королеви Вікторії. Через це події діамант так іменували. Зараз власником цього дорогоцінного каменю є Поль-Луї Вейллер.
  8. 8-е місце: «Де Бірс». Його вага - 234,65 карат. До огранки - 428,50 карата. Цей коштовний камінь має блідо-жовтий відтінок. Виявили його на руднику Де-Бірс, який знаходиться на Південно-Африканської території. Спочатку брілліaнт купив правитель Патіали махараджа Бхупіндра Сінгх. У 1928 році камінь став прикрашати собою намисто. А після смерті правителя воно пропало.
  9. 9-е місце: «Червоний хрест». Вага діаманта - 205,07 карата. До огранки він визначався в 375 карат. Діамант має жовтуватий відтінок. Цей камінь має унікальну особливість - якщо подивитися через його грань, що знаходиться вгорі, то можна спостерігати фігуру хреста з 8 кінцівками, тому він отримав таку назву. Останній раз цей дорогоцінний камінь можна було спостерігати на аукціоні в 1977 р На даний момент власник цього унікального діаманта не встановлено.
  10. 10-е місце: «Зірка тисячоліття». Його вага становить - 203,04 карата. До огранки він був - 777 карат. У 1999 р його представили на огляд публіки.

Різноманіття діамантів за вагою, зовнішнім виглядом, формою, кількістю граней не залишить байдужим нікого. Переливи самих різних неймовірних відтінків дорогоцінного каміння приковують погляди людей і закохує в себе своєю унікальною красою.

Окрім естетичного задоволення, діаманти також можуть принести Вам гарний прибуток. Адже ціни на них стають тільки вище, що може послужити хорошим вигідним вкладенням. Найціннішими вважаються діаманти вагою від одного карата. Тому якщо Ви купуєте діамант з метою вкладення капіталу, то купувати камінь з меншою вагою немає сенсу.

У великих дорогоцінному камінні краще видно їх краса, а спостерігати відображення світлових променів в діамантах з великим розміром неймовірне задоволення.

Запам'ятайте, що, чим прозоріше камінь, тим вище його якісні характеристики. Дуже багато залежить від роботи майстрів, що займаються обробкою алмазів, адже чіткі відточені межі грають важливу роль в якості зовнішнього вигляду діамантів.

Скільки коштує карат діамантів?