Школа № 20 імені Кирила і Мефодія

Директор школи. Комогорцева Тетяна Віталіївна.

Муніципальне автономне загальноосвітній заклад «Школа № 20 імені Кирила і Мефодія" утворена 8 квітня 1998 року шляхом реорганізації з центру християнської культури імені Кирила і Мефодія (Постанова Адміністрації міста Новгорода № 60).

Місце знаходження - вул. Троїцька, д. 13, м Великий Новгород, 173006.

Філій немає.

Електронна пошта - [email protected]

Режим роботи - понеділок - п'ятниця з 8.30 до 17.30, субота з 8.30 до 14.00

Директор - Комогорцева Тетяна Віталіївна
телефон / факс 77-51-79
час прийому
понеділок, четвер з 9.00 до 17.00

Заступник директора з навчально-виховної роботи - Евмененко Олеся Михайлівна
телефон 73-26-05
час прийому
середа, п'ятниця з 9.00 до 17.00

Засновник - муніципальне утворення - міський округ Великий Новгород.

Функції та повноваження Засновника здійснюються Адміністрацією Великого Новгорода в особі комітету за освітою.

Адміністрація Великого Новгорода

Приймальна голови комітету за освітою
Шанаева Ірини Львівни
(Вул. Велика Московська, д.21 / 6), телефон 66-81-71

Школа №20 імені святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Затишне двоповерхова будівля на березі Волхова.

Розпорядження про відкриття нового навчального закладу в Новгороді підписав перший мер міста А.В. Корсунов 14 травня 1998, в свято ікони Божої Матері «Несподівана Радість». З благословення Його Високопреосвященства Архієпископа Новгородського і Старорусского Владики Льва школа отримала імена першовчителів словенських - святих Кирила і Мефодія.

Протягом більше 15 років школою керують мудрі, талановиті люди. Першим директором стала Валентина Василівна Жамліна. На її долю випали важкі 90-ті роки. Це був час нових технологій і загальної комп'ютеризації, почала ринкових відносин в економіці країни. І разом з цим - відродження православної культури. Саме в цей важкий, нестабільний час у співпраці з новго була розроблена концепція муніципальної православно-орієнтованої школи, де велике значення надається вихованню підростаючого покоління, заснованого на кращих традиціях російської культури. І це дуже символічно, коли мова йде про місто з такою багатою багатовіковою православною історією.

Дивовижні творчі люди об'єдналися тоді навколо нового справи: член спілки художників Пестова Т.Г., заслужений лікар Ванштейн В.Х., заслужена артистка Колікова Л.М., журналіст-історик Савінова І.Д., дочка священика о. Петра (Пушкарьова) Чудінова М.П., ​​кандидат педагогічних наук Петров А.В., досвідчених педагогів Симака В.Н., Федчук Т.Н., Чернова В.І. і багато інших небайдужі люди. В.В.Жамліна стала ініціатором проведення перших Знаменских освітніх читань.

У 2002 році директором школи стає Ольга Миколаївна Федорова. Під час її керівництва предмет Основи православної культури увійшов в навчальний план школи і був затверджений Комітетом за освітою Адміністрації Великого Новгорода як навчальний предмет. В цей же час створена Опікунська рада школи. До нього увійшли ділові, підприємливі люди, яким близькі ідеї православного виховання: генеральний директор ТОВ «Новгородрегіонгаз» Тропіних Ю.В., генеральний директор ЗАТ «Новгородський металургійний завод» Воротньов А.В., генеральний директор ВАТ «Новгороденерго» Чистяков В.В ., помічник директора Центру правового і ділової консалдінга готель «Береста палас» Надєїн І.В., голова Комітету державної цивільної служби Новгородської області Федосов В.Г., заступник командира військової частини 22/558 д. Новоселиці Мілейко Г.М .. Р уководітелем Опікунської ради став Його Високопреосвященство Архієпископ Новгородський і староруський Лев. Вперше відмінники навчання починають отримувати стипендії від офіційного шефа школи - ТОВ «Новгородський металургійний завод».

З 2006 по 2013 роки школою керує Людмила Валентинівна Єлькіна. У ці роки школа набула популярності, чисельність дітей збільшилася. Проведена велика робота по створенню дитячого військово-патріотичного табору на базі військової частини д. Новоселиці, профільного табору на базі Іверського монастиря. Триває робота по залученню спонсорської допомоги у благоустрої школи та пришкільній території. Щорічні Знаменские освітні читання набувають статусу регіональних. Традиційним стає Великодній фестиваль дитячої творчості. У 2008 році Л.В.Елькіна взяла участь в Конкурсі в галузі педагогіки на здобуття премії «За моральний подвиг вчителя» і стала переможцем міського (I місце), обласного (II місце), а також другого етапу Всеросійського конкурсу в Північно-Західному федеральному округу. У 2013 році храм Святої Трійці (XIVвека) на вулиці Троїцькій був освячений і Новгородської митрополією прикріплений за школою № 20.

В даний час навчальним закладом керує Тетяна Віталіївна Комогорцева.

Школа здобуває сучасний вигляд, оновлюється її матеріально-технічна база. У 2014-2015 навчальних році відкриваються два перших класи, відбувається відновлення середньої школи (знову набраний 10-ий клас). Активно розвивається учнівське самоуправління, впроваджується шкільна форма, робота з батьками набуває цікаві форми взаємодії.

Залучається велика кількість спонсорів, завдяки яким стали можливими полюбилися дітям заняття робототехнікою і конструюванням.

У 2014 році в школі пройшов перший фестиваль з робототехніки для учнів початкових класів різних навчальних закладів міста. Яскравим знаменною подією стає відкриття церкви Святої Трійці і початок здійснення Дитячої літургії. З 2014 року відмінникам школи за підсумками I і II півріччя вручається стипендія від Митрополита Новгородського і Старорусского Льва.

З 2014 року відмінникам школи за підсумками I і II півріччя вручається стипендія від Митрополита Новгородського і Старорусского Льва

Митрополит Новгородський і староруський Лев вручає стипендію учениці школи Соловйової Віолеті.

Новітня історія школи (2015-2017 рр.)

Зберігаючи традиції перших років свого існування «Школа №20 імені Кирила і Мефодія» активно розвивається. Так, першими стипендіатами Митрополита Льва були 10 учнів школи, а в 2017 році високу нагороду отримали вже 28 дітей.

Владика Лев, Митрополит Новгородський і староруський, приділяє школі велике і діяльну увагу. Духовну допомогу надає і єпископ Юр'ївський Арсеній.

Діяльну участь в підтримці і розвитку матеріально-технічного забезпечення навчального закладу беруть голова опікунської ради школи Антон Васильевич Земляк, Світлана Борисівна Матвєєва, Геннадій Андрійович Миколаїв, Олег Іванович Черноштан, група компаній «Старий порт», Володимир Олександрович Єрьомін.

Школа, також, дуже вдячна за допомогу і участь в підтримці матеріально-технічної бази нашого освітнього закладу Новгородському філії ТОВ «ПТК» в особі директора Васильєвої Ніни Борисівни, засновнику і керівнику компанії «АстроСофт» Васильєву Павлу Валерійовичу; голові Новгородської обласної федерації профспілок Федосову Василю Григоровичу.

Всі персональні дані розміщені за згодою суб'єкта (ів) на обробку персональних даних.

(21449)