Слухайте це! Звуки, які можуть лікувати

  1. Швидка музична допомога
  2. Пісенька для лікування
  3. Різкі звуки - наша вороги

Знання людства про здатність певних звуків зцілювати існує з давніх часів. Стародавні єгиптяни хоровим співом виліковували безсоння. У минулому Греції різнохарактерних звуком труб справлялися з психічними розладами та нервовими зривами.

Вчені по всьому світу довели, що регулярне щире півгодинне спів благотворно позначається на настрої і самопочуття людини. Спів змушує активно працювати всю дихальну систему, відбувається більше постачання клітин киснем, що в значній мірі стимулює захисні сили.

Швидка музична допомога

Звукотерапія - спосіб лікування звуковими коливаннями музичного характеру. Звук містить музику здатний надавати не тільки різнопланове вплив на емоції людини, він, створюючи біорезонансні коливання, впливає за допомогою звуку різних музичних інструментів на органи і кістки людського організму. Кожен інструмент має свій тембр звучання, який використовується для відновлювальної терапії при лікуванні психологічних розладів і стану в цілому.

Деякі звуки можуть стимулювати оздоровлення органів, приводячи до зцілення організм людини:

  • Скрипка - здатна заліковувати багато душевні рани, немов бальзам.
  • Звук флейти знімає прояви дратівливості і робить благотворний вплив на органи дихання.
  • Струнні інструменти позитивно впливають на серцевий м'яз, а звук барабана і кларнета підтримає в нормі тиск крові і роботу всієї кровоносної системи.
  • Звуки рояля допоможуть захистити нирки і все сечовивідну систему, а так само щитовидну залозу.
  • Приголомшливий тембр саксофона надає стимулюючу дію на сексуальний потяг.
  • М'які звуки баяна або акордеона виліковують проблеми, що можуть виникнути в черевній порожнині.
  • Музика, що труба рятує від радикуліту, а цимбали підтримають печінку.
  • Органна музика розвиває розумові процеси і врівноважує енергетичні потоки хребта.

Лікувальний ефект народжується від поєднань частотних коливань різновисотних звуків, що входять в резонанс з органами людського тіла. Фахівці стверджують, що нота «фа» по своїй частоті відповідає роботі шлунка і кишечника. Звук частоти «до» позбавляє від псоріазу. А мелодійна інтонація «сі, сіль і до» може використовуватися при лікуванні онкологічних захворювань.
Храмове спів або медитативна музика зберігають молодість. Ритмічний джаз здатний підтримати серце, стимулювати кровообіг. Музична класика приводить в норму нервову систему створює гарний настрій.

Навіть вранці прослухані невеликі мелодії або звуки впливають на настрій усього подальшого дня. Недарма, звуки, які можна чути і відчувати приємні емоції - це котяче муркотіння, пташині голоси, шум дощу, дзюрчання води, тріск дров у каміні або багатті, повільний ритм шуму прибою і морозний хрускіт снігу. Вплив на людський організм звуками самої природи є одним з найбільш популярних напрямків в звукотерапії, до якого вдаються жителі міст.

Першість віддається звуків дельфінів. Різноманітність їх частотного діапазону допомагає при захворюваннях відділів головного мозку і всієї нервової системи, а так само виліковують безпліддя. Позитивні результати зафіксовані у 70% з звернулися до цього методу.

Значної уваги заслуговує, протягом 2 тис. Років використовувана терапія Тибету цілющими чашами.

Вона об'єднує в собі вплив на людей звуковими коливаннями і масажем. Чаші з особливого сплаву встановлюють на тіло і проводять по крайці чаші паличкою, зробленою з палісандра або сосни, отримуючи своєрідний низькочастотний звук. Отримана вібрація і частота звуку розподіляється у всьому тілі і робить благотворний вплив.

Найяскравіший приклад, який у всіх на слуху - дзвін. Слова молитви, вимовлені в певному тембрі і ритмі. До багатьох важкі часи різні дзвони дзвони рятували багато міст і села від різного роду епідемій. Це здається неймовірним, але науковий світ зміг підтвердити вплив дзвонів на шкідливі мікроби. Вони заспокійливо впливають при нервозності і непояснених нападах страху, при депресивних станах, здатні позбавити від порушень сну.

Дзвінична вібрація дає людині прилив енергії, здатної відновити і зцілити не тільки душу, а й тіло. Підтверджено, що своєрідні енергетичні сутності і духи, що живуть поруч з людством, негативно сприймають і бояться звуку дзвони. Саме тому процес вигнання всього чорного намагаються поєднувати з енергетичним очищенням аури.

Пісенька для лікування

Людський голос - унікальний звуковий інструмент. Наука встановила, що слова або звуки, які ми вимовляємо, мають певний терапевтичний ефект. Всім відома фраза: «слово лікує». Голосові зв'язки - доступний кожному, здатний зцілити від різних недуг інструмент. Під час співу всього лише 20% звукових коливань йде в простір, а 80% зберігаються всередині нас, створюючи резонансні коливання внутрішніх органів. Цей принцип широко використовується в терапії, що займається вокалом. Правильна постановка співочих навичок дає можливість знаходити ті самі комфортні і необхідні організму звуки.

Найчастіше кожен з нас вдається до вокалотерапіі, не підозрюючи про це. Раптово виданий крик при гострого болю або стогін - це виданий звук захисної реакції будь-якого живого організму, що знижує больовий синдром.

Дослідження в цій області прийшли до цікавих висновків. Стогін призводять до активності певні ділянки мозку і блокують роботу інших. Під час стогону людини в його кров викидається ендорфін, здатний блокувати біль, часом, навіть ефективніше морфію. У момент відчуття болю, що завдає вам незручності, не обов'язково відразу використовувати знеболювання, іноді досить дозволити собі тихенько трохи постонать.

Думка про вокалотерапіі, як обман було розвінчано і науково обгрунтовано на початку 19 століття творцем напрямки рефлексології В. Бехтерева . Він виступив ініціатором створення комітету для вивчення ефектів терапії, одержуваних від звукових ефектів. До групи медиків входили і музиканти. Експериментальним способом було підтверджено благотворний вплив музики на людину. Особливо явні результати були видні на поліпшенні серцево-судинної діяльності, роботи дихальної і нервової системи і навіть на опорно-рухові можливості.

З'ясувалося, що здатністю до музичного сприйняття несе відповідальність та частина півкулі мозку, яка так само відповідальна за процеси, що відбуваються в несвідомому режимі: серцебиття і процес дихання.

Сучасна медицина використовує вокалотерапіі при лікуванні психічних розладів. При апатії, різного виду депресій і деяких неврозів, а так само шизофренії музика знімає небажані прояви цих захворювань.

Співочі навички працюють при лікуванні органів дихання, сприяють розвитку і відновленню легеневої тканини і збільшення обсягу легких.

Скористатися вокалотерапіі може будь-яка людина. Для цього зовсім не потрібно мати особливі слухові дані і красивий, оксамитовий голос. Досить знати, які звуки і як впливають на органи людини, щоб «скласти» пісеньку, що володіє лікувальним ефектом конкретно для вашого організму.

Таку пісеньку необхідно співати в зручній, вільній позі. Руки розслабити і зосередити увагу на тих органах, які заподіюють неспокій. Ці звуки потрібно видавати на видиху, не напружуючи голосові зв'язки 10/12 раз після коротких пауз.

  • Звук голосної букви «А» здатний стимулювати роботу серцевого м'яза, знімати спазми і виліковувати захворювання жовчного міхура.
  • Звук «Е» заспівати в високому регістрі впливає на щитовидку і трахеї.
  • Проспівана буква «І» надає благотворний вплив на зір і серце. Сприяє активізації мозкової діяльності, очищає внутрішню порожнину носа, стимулює функціонування кишечника.
  • Звук «О» співвідноситься з хребтом, серцем і підшлунковою залозою.
  • Звук «У» допомагає вирівняти дихання і вилікувати нирки і сечостатеву систему, репродуктивні органи.
  • Звук «И» надає позитивний ефект на органи слуху і дихання.
  • «Е» активізує роботу відділів головного мозку, а «Ю» здатна зняти біль і поліпшити роботу нирок і сечовивідних органів.

Різкі звуки - наша вороги

Медична наука розглядає різкі гучні звуки, як джерело негативного впливу на всі без винятку внутрішні органи і їх ритмічну життєдіяльність.

Як приклад, можна розглядати музику, виконувану електронно-музичними інструментами стилю хард-рок або хіп-хоп. Вся вона в основі містить низькочастотні звуки в чіткому ритмічному повторенні і впливає так само, як якби ми перебували поруч з обрушився будинком, що зійшла сніговою лавиною або почули б звук землетрусу. Підсвідомо відчуваючи небезпеку, загрозу для життя часто відбувається занепад сил і подальше депресивний стан.

Низькочастотні звуки можуть призводити до порушення роботи організму, що тягне за собою порушення в гормональній сфері. Вони здатні змінювати зміст інсуліну в крові. У багатьох випадках відбувається порушення психіки, аж до втрати самоконтролю. Подібною властивістю володіють лайки і нецензурна лайка, пісні образливо-принизливих текстів.

Особлива тема - звукові коливання штучного або техногенного походження. Вони постійно, не найкращим чином впливають на функції нервової системи. Монотонний гул автотранспорту, робота важкої будівельної техніки, гучна музика, видавана неякісної апаратурою, звуки пресів і верстатів, електропила і перфораторів.

Перерахувати всі звуки, які постійно переслідують кожного другого жителя не тільки мегаполісів, а й невеликих селищ, мабуть, неможливо. Вони мають яскраво виражений дратівливий характер, викликають почуття тривоги, стомлюють і саме тому глухота - захворювання, якому більше схильні жителі міст, ніж невеликих сіл.

Постарайтеся «втекти» від дратівливих звуків. Частіше бувайте на природі, де можна насолодитися живими, справжніми звуками: співом птахів, шелестом листя, дзюрчанням води. Якщо така можливість надається не так часто, то послухайте в комфортній домашній обстановці диски із записами улюбленої класичної музики або звуками природи.

І не забувайте про друзів - поділіться з ними цими цілющими звуками!