Смартфони соліста і головного художника Білоруської Опери

"Комп'ютерні вести" представляють новий проект "Топ-смартфон", де про своїх пристроях розповідатимуть відомі і просто цікаві люди: музиканти, артисти, керівники ... Почати ж ми вирішили з працівників білоруської Опери .

Треба зауважити, що перший млинець вийшов аж ніяк не грудкою: своєю увагою нас вшанували відразу два співрозмовника. Це Олексій Мікутель - соліст опери, тенор, лауреат Міжнародного конкурсу молодих виконавців російського романсу "Романсіада-2009" (Росія, 2009 г.). І Олександр Олександрович Костюченко - головний художник Набта опери і балету РБ з 2009 р, учасник і призер всесоюзних і республіканських виставок, в 2012 р нагороджений медаллю Франциска Скорини за високу професійну майстерність та заслуги у розвитку національної культури і мистецтва. Отже, мабуть, почнемо ...


Олексій Мікутель

- Яким мобільним телефоном Ви зараз користуєтеся?

- Це смартфон Zopo 950+ (ОС   Android   , Екран 5 - Це смартфон Zopo 950+ (ОС Android , Екран 5.7 ", IPS (720x1280), 4-х ядерний процесор 1200 МГц, пам'ять 16 ГБ, акумулятор 2500 мА, 2 SIM). Був би iPhone з таким дисплеєм, взяв би його. Але мій вибір ще впирається і в ціну. Цей телефон мені привіз знайомий прямо з Китаю. Без всяких накруток він обійшовся мені дешевше на 70 $, ніж якби я купував його тут.

- До речі, такі компанії, як ZTE , HTC , Huawei , Lenovo вже давно складають серйозну конкуренцію традиційним виробникам мобільників Nokia , Samsung , Sony-Ericsson . Як Ви ставитеся до подібної глобалізації ринку китайськими виробниками?

- Не погано. Якщо телефон заводської, а не зроблений в підвалі, зате з трьома-чотирма sim-картами, це інша справа. Мій дістався мені з офіційного магазину. Щоб перевірити комплектацію, я подивився ролик на YouTube . Все збігається. Я скоріше негативно ставлюся до того, що мобільник забивають різним барахлом. А це властиво китайцям (по крайней мере, раніше так було). На мій погляд, чим менше у телефону різних другорядних девайсів, тим якісніше він в роботі, а якщо в один апарат напхати безліч непотрібних речей, краще від цього він не працюватиме.

- Як часто ви міняєте мобільний телефон?

- Як машину (сміється). Насправді, не дуже. Я великий шанувальник Nokia . Спочатку у мене була Nokia 3310 . Потім 3410. Я їм завжди довіряв - незліченна кількість разів подають, топляться, але все одно дзвонять і працюють. Я і досі б залишився з цією компанією, якби Nokia була більш адаптована до нашого ринку. Ось, наприклад, нещодавно я хотів дружині купити Lumia 920 з великим екраном. Але 700-800 $ - для мене це вже дорого.

- А навіщо такий великий екран?

- Дивитись фільми в поїздках. До того ж в руці зручно лежить. Я взагалі прихильник кнопкових телефонів , QWERTY-клавіатури, але потім перейшов на тачскрін. Раніше я працював в таксі, де обов'язковою умовою для всіх співробітників було мати телефон з оперативкою більше 512 Мб, куди повинна лягти програма. Тоді довелося купити ZTE Libra. Але потім я з таксі пішов, а телефон продав. Побачив той, що зараз у мене і захотів собі такий же. Замовив собі з Китаю.

Хоча у моєї дружини телефон дешевше, але все одно краще мого. Китайці тим беруть, що ніколи не стоять на місці, весь час привносячи щось нове в свої моделі (покращують екран, камеру і т.д.).

- Ви взагалі не женіться за новинками, в стилі: вийшло з конвеєра - має бути моїм?

- Ні, однозначно немає.

- Як до цього ставитеся? Чи прийнятно така поведінка для дорослої людини?

- Це як комп'ютер. Моєму, наприклад, вже 7 років. Коли я купував його, після одруження, 800 $ - це було дуже круто. А тепер у мене телефон набагато краще "прокачаний". Нерідко я на ньому через Wi-Fi дивлюся те, що моє домашнє "залізо" потягнути вже не в змозі. Звичайно, хотілося б зробити йому апгрейд , Але після народження дитини пріоритети змінилися. При гідну зарплату я б сам цим зайнявся. Але ганятися за такими речами без гострої необхідності я не збираюся.

- Що зобов'язаний мати у себе просунутий користувач?

- нетбук або планшет , З потужною батареєю . Це дуже зручно, особливо для мене, в тривалих поїздках , Гастролях, коли багато часу проводиш в автобусі.

До того ж ми, співаки, повинні мати презентабельні речі. Вони підкреслюють статус. Наприклад, це годинник, туфлі. Телефон теж повинен виглядати презентабельно. У багатьох моїх колег iPhone 4s - я вважаю, сама просунута на сьогодні модель.

- Скільки, на ваш погляд, повинен коштувати мобільний телефон?

- Для мене телефон не повинен коштувати ні 500 $, ні 600 $, ні 700 $. Це перекручення. Навіщо так дорого? краще купити ноутбук за ці ж гроші. До того ж телефон вкрай схильний до падінь, і не повинен коштувати дорого.

- Наскільки ви відчуваєте свою прихильність до цифрових технологій?

- Щодо інтернету відразу скажу, що не сильно прив'язаний до нього. Можна, можливо почитати новини , Але і там потрібно фільтрувати інформацію. У Росії, я знаю, багато інших новин. А що стосується дзвінків близьким людям - то так, відверто скажу, я прив'язаний до цього. Навіть не уявляю, що б було, якби залишився один міський телефон, як в СРСР.

- Ваші прогнози щодо цифрового ринку в майбутньому?

- Це настільки непрогнозована стан! Він прогресує так стрімко, що це неможливо зробити! Але все йде до того, що подібні технології все більше пов'язують людини по руках і ногах. Без них люди все менше можуть обходитися. Наприклад, мій тесть - дуже класний інженер-конструктор, але його звільнили, бо він не володіє комп'ютером, незважаючи на те, що він робив деталі більш точно, ніж ті, що були змодельовані на комп'ютері.

- Ви негативно до цього ставитеся?

- Ні, чому, у кожного свій час.

- Винахід якого пристрою ви б хотіли бачити в майбутньому?

- Складно придумати. Ще не сфантазувало. Швидше за все, це більше стосувалося б до медицині і давало можливість лікувати те, чого зараз не лікують. Але і щоб це було доступно для всіх, а не тільки для обраних.

- Чи є якісь програми, які вам допомагають в роботі?

- Так, серед того сміття, що нам докладають, є справді вартісні продукти. В Play Market я можу завантажити звучання багатьох музичних інструментів. Фортепіано, наприклад. Що допомагає при розспівування. Завдяки цьому я можу їхати за кермом, і почати розспівуватися, налаштуватися в тональності або навіть вивчити ноти, які складно проспівати.


Олександр Костюченко

- Яким мобільним телефоном Ви зараз користуєтеся?

- Nokia   Lumia 720   (ОС Windows Phone, екран 4 - Nokia Lumia 720 (ОС Windows Phone, екран 4.3 "IPS (480x800), 2-х ядерний процесор 1000 МГц, пам'ять 8 ГБ, акумулятор 2000 мАч). Мені його син купив. До цього був якийсь, вже не пам'ятаю, який саме, на кшталт б теж Nokia , Але падав багато. Тому зараз не працює.

- Які функції для вас найбільш важливі в телефоні?

- Наявність фотокамери з непоганим дозволом. В специфіці моєї роботи це особливо важливо. Так само непогано, що апарат в гумовому корпусі, і хоч трохи захищений від падінь. У мене це, на жаль, постійна проблема.

- А що вас не влаштовує в цьому апараті?

- Мене в даний момент все влаштовує. Але через високу завантаженість не вистачає ні часу, ні терпіння, щоб досконально вивчити весь функціонал телефону. Іноді я натискаю на ті кнопки, які поки натискати не варто. Це чудовий апарат, з безліччю корисних програм і додатків, всю красу яких я ще не усвідомив і до кінця не освоїв.

- Чи можете ви назвати інші цифрові прилади, які вам необхідні в житті?

- Я настільки примітивна людина в цьому плані, що важко відповісти. До того ж, я забезпечений підтримкою багатьох помічників, які мене оберігають від близького знайомства з технікою (сміється).

- Вас не бентежить велика кількість китайських виробників на ринку (ZTE, HTC, Huawei, Lenovo)?

- Я прихильник тільки якісної техніки, яка б не підводила. Хотілося б, щоб речі, які ми купуємо, нехай вони і ліцензійно зроблені в Китаї, мали б відповідні сертифікати. Вони повинні бути якісного складання і екологічно безпечні для жителів не зовсім екологічно чистої Білорусі. Тому все, що пов'язано з харчуванням, з технікою, з іграшками має проходити спеціальний контроль з тим, щоб убезпечити населення нашої країни, наших дітей від всіляких негативних впливів сучасних технологій .

А то, що вона допомагає в повсякденності, наповнює наше життя - це, безумовно, здорово. У Китаї, я впевнений, повно виробників, здатних дати такі гарантії своєї продукції. До того ж, завжди є можливість вибору. А наше завдання - вчасно відрізнити якісну, ліцензійну техніку від дешевої підробки. Повинні бути люди, обов'язками яких би став пропускний контроль таких товарів на білоруський ринок. Особливо якщо врахувати високу вартість цифрових пристроїв тут, в межах нашої країни. Тому хотілося б отримати за ці гроші дійсно функціональну річ з тими характеристиками, що заявлені виробником.

- Ви можете уявити своє життя, і життя сучасного суспільства без цифрових пристроїв?

- Своє життя спокійно можу уявити. А з іншого боку, я ось зараз задумався, і ви знаєте, це непросто! Тому що дуже багато речей мені допомагають в роботі, в спілкуванні з іншими театрами. Через той же Skype , Наприклад, я бачу людину, бачу його емоції, його реакцію на мої дії. Таким чином, навіть в моєму житті розвиток техніки допомагає вирішувати множинні завдання швидко, нехай і на відстані. Я вільно розмовляю з друзями і колегами з Америки, інших країн. Це дуже здорово. Позбулися я цього зараз, було б набагато складніше.

Але, знову ж таки, не було б цифрового зв'язку , Активно б використовувалися листи. Адже це теж насичене приємними моментами: очікування послання, радість від його отримання ... А написання відповіді - це певний стан душі, ретельне продумування того, що ти скажеш, це можливість навчитися коротко викладати свої думки на папері. Мені здається, що для самовираження написання листів дуже важливо, і обкрадати себе в цьому не варто.

- Але все ж, як я зрозумів, ви - не прихильник якихось технологічних надмірностей і уникаєте погоні за новинками?

- Не знаю, на щастя, чи на жаль, але у мене немає на це часу. Мені вистачає того, що у мене є. А ті помічники, що мене оточують, пильно стежать, щоб я не робив помилкових рухів (сміється).

- Як, на вашу думку, культура спілкування між людьми істотно змінилася, поступаючись місцем якимось іншим речам?

- Ви знаєте, я спілкуюся з людьми в основному по своїй роботі, а вони самі по собі досить незвичайні, так що я не можу говорити за всіх. Це режисери, диригенти, актори , Співаки, танцюристи, дизайнери декорацій, - словом, люди, які варяться в одному казані. Ми розуміємо один одного з півслова. Навіть при виїзді за кордон, не знаючи іноземної мови, ми дуже швидко знаходимо контакт. Тому я не можу сказати, що в цьому середовищі щось змінилося.

Мій найбільший недолік - відсутність знань іноземних мов. У цьому можна звинувачувати як моє виховання, так і персональну лінь. Але кожен раз, опиняючись в ситуації, де навколо тебе говорять всі, а ти, хоч і розумієш, але не можеш відповісти, я відчуваю незручність і обіцяю собі по приїзду додому записатися на курси і вивчити мову. Так що я закликаю всіх уважніше поставитися до цього питання. Навіть в моєму телефоні є елементарні програми, що допомагають вивчити хоч пару іноземних слів.

Зрозуміло, що я людина з іншої, минулої епохи, а тому і в школі, і в інституті не виявляв до мов належного інтересу, тому що не думав, що одного разу настане такий момент, і я зможу виїхати за кордон. Багато речей тоді здавалися нереальними, а тепер ми сидимо з вами і розмовляємо про технологічному прогресі (Сміється). Тому ті можливості, які зараз відкриваються перед людьми, дозволяють і внутрішньо розвиватися, і мати контакт з навколишнім світом. Не можна закриватися в своїй шкаралупі і радіти цьому.

- Винаходи якого приладу ви очікуєте найбільше?

- Я не знаю, чого б хотів. У мене, напевно, все є. Я живу в своєму світі, мені цікава робота, цікаво все, що мене оточує. Це пов'язано з внутрішніми змінами, і я намагаюся досягти гармонії, жити в злагоді з самим з собою. А це означає, що всередині не повинно залишатися місця для всього наносного і помилкового. Тому до винаходів , Як таких, мені немає діла.

Безсумнівно, все буде розвиватися і йти вперед. Свого часу, в молодості, я захоплювався відеозйомкою, і був безпосереднім свідком того, як плівкові камери змінилися цифровими. Це мене не дивує. Як і те, що в майбутньому нас чекає ще багато подібних змін, цікавих відкриттів.

Але хотілося б, щоб при всьому при цьому людина залишалася людиною. Щоб він умів спілкуватися. Бачив небо над головою. Посміхався своїм друзям, тому, що його оточує. Радів падіння осіннього листя, і їх шелесту під ногами. Радів життю і розумів, що вона швидкоплинна і може закінчитися в будь-яку хвилину, але прекрасна у своїй. І якщо вона нам все ж дана, то не хотілося б витратити її даремно.

Розмовляв Максим КОЗЛОВ

Як Ви ставитеся до подібної глобалізації ринку китайськими виробниками?
Як часто ви міняєте мобільний телефон?
А навіщо такий великий екран?
Ви взагалі не женіться за новинками, в стилі: вийшло з конвеєра - має бути моїм?
Як до цього ставитеся?
Чи прийнятно така поведінка для дорослої людини?
Що зобов'язаний мати у себе просунутий користувач?
Скільки, на ваш погляд, повинен коштувати мобільний телефон?
Навіщо так дорого?
Наскільки ви відчуваєте свою прихильність до цифрових технологій?