Смольянінов олександр - Найцікавіше в блогах


На стику двох століть і тисячоліть





Ми живемо в світі Фарб і Звуків, і від нас самих залежить,



яким кольором ми розфарбуємо наше життя і якими мелодіями її озвучимо.



А.Смольянінов



Хочу привести макет статті Олени Боргова про відео-галереї Олександра та Ольги Смолянинової "Фарби та звуки", який розмістив в своєму блозі Олександр Смольянинов.



У давнину прогрес вимірювався століттями і навіть тисячоліттями, а нині події стрімко змінюють один одного ...
Часи на стику двох століть і тисячоліть були надзвичайно багаті на події, одне з яких практично визначило перебіг світової історії. Стався небачений зліт інтересу до спадщини матеріальної і духовної культури, що дозволяє знайомитися з цим інтелектуальним багатством не виходячи з дому за персональним комп'ютером, співдружність наук, виникнення великих і легко доступних фондів світової літератури, творчий обмін на немислимих швидкостях передачі інформації, взаємопроникнення і взаємодія найрізноманітніших культур і традицій, міжособистісне спілкування та обмін думками дозволяють нам зараз з повним правом дати визначення феномену світової цивілізації - ін ту. Що пов'язує воєдино культури і народи в прагненні суспільства усвідомити, об'єднати, позначити головне в процесах стрімкого розвитку сучасної історії. І головним тут є соціально-культурні чинники.
Думка не нова, але жива і, можливо, саме важлива для сучасності. В наші дні історія, "підштовхує" життєво важливими соціальними перетвореннями, рухається з все наростаючим прискоренням.
В кінці XX століття ми гостро відчули реальну загрозу обриву тієї нитки культурної спадкоємності, яка пов'язує нас з минулим. Історичні пам'ятки, увага до яких помітно змінювалося протягом останніх десятиліть, в останні роки вийшли на передній план сучасної культури. Разом з тим, новою хвилею увійшли в життя сучасників найвіддаленіші культурні простори, обумовлені можливостями всесвітньої павутини.
Вартовими нашої пам'яті застигли на просторах всесвітньої культури античні фортеці і середньовічні замки, сторожові вежі - «дінго» і стрункі, як кипариси, мінарети, чудові мечеті, мавзолеї. Дорогоцінними перлинами в зборах історичних цінностей є пам'ятники всесвітнього художнього спадщини. У цьому контексті особливу цінність набуває унікальна, багато в чому ще загадкова можливість поєднувати різні мистецтва, надаючи можливість по-новому поглянути і оцінити досягнення в областях живопису, скульптури, музики. Так чи інакше, часто ми несвідомо поєднували ту чи іншу музичну композицію з іншого роду матеріальним свідоцтвом творчості при спогляданні картини або скульптурного статуї. Виявилося, таке сприйняття прекрасного цілком органічно поєднується в прив'язці з певною мелодією, або артефакти несуть в собі музику, немов закладену творцем твори. І вгадати ту музику, то настрій творця скульптури або автора художнього твору - теж свого роду мистецтво ... А всього природніше поєднувати музику з спогляданням картин.
І такий цікавий експеримент відбувся, зацікавивши мільйони користувачів інтернету по всьому світу. Проект задуманий і реалізований завдяки колосальному інтелектуальної праці, що поєднує в собі крім особистого смаку і великі пізнання в живописі і музиці, особливо сучасних, людьми невідомої нам поки сфери культури, яку можна позначити як арт-медитація. Цей мікс фарб і звуків, а саме так названа віртуальна галерея Олександра та Ольги Смольянинову, подібно загадкового сфінкса, заворожує, відображаючи як в дзеркалі особистісне світосприйняття, збігаючись за відтінками масла на полотні, а також тональності звуків і настрою супроводжує перегляд колекції картин одного живописця мелодії . Все це вкупі обогощает додатковими штрихами внутрішній світ кожної людини, кожної особистості, розфарбовуючи «безбарвну» музику і озвучуючи «німі» полотна ...
Незвичайно сильне і глибоке почуття народжують вони своєю приголомшуючою дійсністю, своєю матеріальною і духовною незаперечний.



Після перегляду роликів перше - хочеться ще раз подивитися імена тих майстрів, які створювали неперевершену за витонченістю найтоншу живопис і авторів музичного супроводу, де важко відразу визначити, що тут домінуючий фактор - зорове або слухове сприйняття. Але в тиші більшого осяяння вловив пульс, живе натяг пронизливо дзвінкої нитки часу. Душевну умиротворення, що дарує заспокоєння і настрій на сприйняття прекрасного - ось підсумок спілкування з прекрасним, запропоновану авторами незвичайного проекту.
Музика підкреслює стрункість, незбагненне витонченість картин, з любов'ю підібраних таким чином, щоб підкреслити індивідуальність художників. У сукупності це надають кожній роботі за суміщенням різних площин мистецтва, що розміщені згідно з тематикою на створеному лише кілька років тому сайті. А неповторний по красі і якоїсь прихованої динаміці новоявлений декор на додаток до самих піднесених почуттів, виразно і зримо підкреслюючи все прекрасне, що закладено в людині, яка відчуває, мислить, здатному сприймати красу на рівні різних за структурою видів арт-спадщини. Все це в підсумку надає легкість в зоровому сприйнятті, майже легкість, створюючи або задаючи непередаваний словами витончений ритм і музиці.
Проект всім своїм існуванням довів, що є шедевром інженерного віртуального мистецтва, на багато десятиліть випередив свій час. Викликає захоплення майстерність не тільки висококласного веб-інженера, що добився точності відтворення зображення і музики, а й самих авторів проекту, які зуміли підняти на новий щабель знайомство з живописом і музикою. Підсумок діяльності цієї згуртованої команди можна порівняти зі спорудженням складного висотного будинку без найменших відхилень від осі, фундамент якого - це наш глядацький інтерес і довіру до професійності та авторитетністю авторів проекту.
Чим, крім інтелектуальної основи, любові до цього нововведення і неослабний інтерес тисяч людей, коментарі яких сповнені щирої вдячності за пережите емоційне блаженство, можна пояснити таке вражаюче довголіття проекту. Можна припустити, що значимість це віртуальної ідеї обчислюється сотнями смислів і значень.
Працюючи над удосконаленням даної ідеї, автори самі не аналізують цільове призначення такого грандіозного споруди в інформаційному просторі. За своїм прямим призначенням це немов стартовий майданчик для знайомства зі світом художніх образів за допомогою музики, майданчик для призову більше часу приділяти в суєті життя неспішного і сторонньому спостереження дійсності через призму художнього слова, вмінню йти за сюжетом, наповнити музикою серця ...
Уже кілька років йдуть активні дослідження можливостей інтернету, який як і раніше зберігає деякі свої таємні можливості для справжній дослідників і подвижників - і вчених і культурологів. Не виключено, що десь тут і слід шукати пояснення виникають подібних реалій сучасної культури. Поки можна зробити висновок, що тут, в спробах реалізувати своє бачення музикальності застиглого танцю життя на полотнах художників, криється своєрідний, виразний, життєстверджуючий символ нового зароджується мистецтва, що надавав всій його віртуальної «архітектурі» неповторність, масштабність.
Коли ми порівнюємо архітектуру з музикою, що застигла в камені, то мимоволі чуємо химерні симфонії в лабіринтах палацово-храмових комплексів, грізний бій литавр, мінорні ноктюрни похмурих мавзолеїв. І це не благання, але хвала, народжена непохитною вірою в істинність земного шляху, одухотвореного тягою до незбагненності краси, та не побоїмося сказати, вірою в нетлінність всесвітнього розуму. Переглядаючи змонтовані ролики, немов гортаєш сторінки різних культур і епох непрочитаної книги спільної великої людства. Не будемо забувати, що в історико-культурних витоках грунтується духовність і прогрес.
Великий російський історик В. Ключевський писав про вивчення історії так: "Історія не вчителька, а наглядачка життя. Вона нічому не вчить, а тільки карає за незнання ... Тому оволодіння історією - жива потреба людей". Це висловлювання з повним правом можна віднести і до розуміння культурної спадщини ...
Олена Долгова



На закінчення хочу познайомити вас з чудовими роликами Олександра та Ольги Смольянинову. Тут наведено посилання на відеоальбоми з блогу Олександра Смольянинова. Зазирнувши туди ви станете постійними мешканцями цієї віртуальної галереї і будете рекомендувати її своїм друзям.


дивимося віртуальну відеогалереї сучасного живопису 'Фарби та звуки'