4 лютого 2013 р 15:18
У ці дні 400 стройотрядовцев допомагають жителям 20 районів Алтайського краю.
Нагадаємо, що в п'ятницю, 28 січня, від Меморіалу Слави в Барнаулі в черговий раз стартувала міжрегіональна патріотична акція «Сніговий десант». Цього року її відмінною рисою стало проведення юридичних консультацій. В іншому акція проводиться в кращих традиціях «Сніжного десанту»: 19 загонів працюють в різних районах, але розпорядок дня і справ у них приблизно один.
Так, бійці загону «Північне сяйво» в цьому році працюють в Алейский районі. Кожен день хлопці відвідують нове село. Вони зупиняються найчастіше в спортивних залах шкіл або звичайних класах. Сплять на карематах в спальних мішках. «Наш загін існує вже сім років. В цьому році в нього входять представники АЛТГАКИ, ААЕП, АГМУ, Агау, педагогічної академії та педагогічного коледжу, а також до нас приєдналися студенти з Єкатеринбурга і Кемерово. За три дні ми відвідали три села - Кашино, Червоний Яр та зараз знаходимося в селі Урюпіна. Перехід з Кашино в Червоний Яр робили на лижах », - розповідає командир загону« Північне сяйво »(АЛТГАКИ) Христина Скрібунова.
З 1 по 3 лютого хлопці встигли побувати у кількох ветеранів та допомогти їм по господарству, почистили від снігу пам'ятники в селах і дитячий майданчик, поспілкувалися зі школярами та провели з ними кілька товариських матчів з волейболу та настільного тенісу, а також дали два вечірніх концерту. Крім цього бійці загону розповідають старшокласникам про вузи, в які вони зможуть вступити, і професіях, читають школярам лекції про здоровий спосіб життя, проводять майстер-класи.
Варто відзначити, що за кожним бійцем в студентському загоні закріплені певні функції. Так в цьому році в кожному з 19 загонів «Сніжного десанту» з'явився боєць, який відповідає за юридичні консультації. Цими бійцями стали учасники регіонального відділення Молодіжного союзу юристів. Перед акцією вони пройшли спеціальне навчання, яке дозволило їм компетентно консультувати жителів алтайських сіл по більшості найбільш часто зустрічаються питань. «Основні питання задають з трудових правовідносин, по пенсіям, консультуємо в суперечках з органами соціального захисту. Це чудова можливість допомогти людям і напрацювати юридичну практику », - розповідає боєць загону« Північне сяйво », студент юридичного факультету ААЕП Максим Лямкін.
Необхідність таких консультацій відзначають і самі жителі села: «Коли виникають серйозні юридичні питання, нам доводиться їздити на консультацію в Алейськ. А це не дуже зручно, так як я сама працюю. А тут така чудова можливість отримати безкоштовну консультацію, вона випадає рідко. Тому я вирішила звернутися за рішенням кількох питань у спадок і з землі », - каже приватний підприємець Ольга Распопова. У разі якщо питання виявляється поза компетенцією студентів, жителів алтайських сіл просять скласти письмову заяву. Ці заяви розглядають в юридичних клініках Алтайській академії економіки і права та АлтГУ і за результатами їх розгляду дають алтайських селянам розгорнуті письмові відповіді. Так, за три дні було подано близько 20 письмових заяв.
«За три дні спілкування з товаришами по загону з'явилося відчуття, що знаємо один одного вже як мінімум місяць. Такі акції потрібні, особливо це помітно, коли надаємо шефську допомогу літнім людям і даємо концерти вечорами », - зазначила боєць загону« Північне сяйво », студентка КемГУ Катерина Беляніна.
Нагадаємо, що міжрегіональна патріотична акція «Сніговий десант» триватиме до 10 лютого.
Довідка:
Акція «Сніговий десант проводиться в Алтайському краї вже більше 30 років. За останні п'ять років участь в акції взяли більшість районів регіону - це понад 840 сіл, в тому числі віддалених. Головною метою акції є патріотичне виховання, розвиток потенціалу молоді, популяризація здорового способу життя, пропаганда руху студентських загонів, профорієнтаційна робота серед школярів.
Загони «Сніжного десанту» формуються з числа бійців студентських загонів, молодіжного та фізкультурного активу Алтайського краю. У кожному загоні - не більше 23 чоловік. У 2013 році разом з алтайскими студентами в акції беруть участь студотрядовци Володимирській, Кемеровської, Московської, Новосибірській, Омській, Томській, Тюменської і Свердловської областей, а також Москви.
Фото з особистого архіву бійців будівельного загону «Північне сяйво».