Людина, яка звикла до нормального життя, навряд чи може уявити, що в якийсь момент він залишиться без житла і засобів на існування. Але, як відомо в нашому непростому світі можливо все, тому треба подумати про те, що робити, якщо ви стали бомжем.
Отже, якщо доля виявилася до вас неприхильна, і ви в одну мить залишилися без усього свого майна, то, як би банально це не звучало - не впадайте у відчай! Не можна опускати руки, адже навіть така непроста ситуація не є абсолютно безвихідною. Деякі скажуть, що з боку-то міркувати простіше і, звичайно ж, вони будуть праві, адже автор даної статті ніколи не ставав бездомним, але багато в цьому випадку дійсно залежить від самої людини, а саме від його подальших дій. Цілком ймовірно, що той, хто став бомжем, зуміє через якийсь час подолати це важке випробування і налагодити нормальне життя.
Звичайно, ті, у кого є родичі і хороші друзі, можуть звернутися за допомогою до них, адже вони то напевно не залишать в біді і допоможуть, забезпечивши своїм житлом як мінімум на перших порах. Але що робити, якщо зовсім ні на кого покластися: ні рідних, ні друзів у вас немає, або все від вас відвернулися в цей важкий момент. На кого в такому випадку розраховувати? Насамперед потрібно визнати той факт, що ви стали бомжем і вам ніхто не допоможе окрім вас же самих. І, зрозуміло, як-то доведеться пристосовуватися до нових умов існування, інакше можна не дотягнути до настання чергового дня.
Бомжу, так само як і будь-якій нормальній людині необхідна їжа і місце для життя (відпочинку), тобто притулок. Тому при можливості можна спробувати звернутися в який-небудь центр соціальної адаптації, де нагодують і нададуть нічліг, якщо ж звичайно таке установа є вашому місті. Є інший шлях - монастир. Однак щоб там жити, швидше за все, доведеться багато працювати.
Тим, кому жоден з перерахованих вище варіантів не підходить, залишається класичне бомжування, що не кожному під силу. Зробивши такий вибір вимушено або навмисно, вам в самий найближчий час доведеться знайти собі якесь житло, бажано безпечне і більш-менш комфортне.
Просто переночувати можна і на вулиці, наприклад, на лавочці в парку, якщо, звичайно ж, погода дозволяє це зробити. У під'їзді вам навряд чи хтось дозволить жити, але от влаштувати там нічліг цілком реально, головне - намагатися залишатися непоміченим і не лякати мешканців будинку, щоб вони вас не прогнали звідти.
Взагалі підбирати собі притулок слід таке, щоб воно розташовувалося в межах міста або неподалік, так як в місті буде набагато простіше знайти їжу, речі і якийсь заробіток. Однак знайти нормальне місце для життя - не така вже й проста задача. В принципі є з чого вибирати: підвали, покинуті будинки, горища і т.д. Але проблема в тому, що подібні місця можуть бути вже зайняті іншими бомжами, які навряд чи захочуть ділитися дахом з чужинцем, а в разі необхідності будуть боротися за свій «будинок» до останнього. Тому потрібно завжди тверезо оцінювати свої сили і по можливості уникати зустрічей зі своїми бездомними суперниками. До речі влітку непоганим варіантом житла є звичайний курінь в лісі.
Тепер про харчування. Як правило, в міських умовах, їжа, так само як одяг та інші корисні речі, видобувається на смітниках, із сміттєвих баків, контейнерів. Однак слід знати, що це справа не така вже й безпечне. Знову ж таки, якщо ви заберетеся на територію бомжів-конкурентів в пошуках їжі, то, швидше за все вам не минути лиха.
Деякі бомжі щоб прогодуватися починають полювання на міських і лісових звірів, птахів. До речі не можна забувати про те що, іноді, волонтери організовують безкоштовну роздачу їжі для бездомних.
Про основні способи заробітку говорилося тут . При бажанні можна спробувати влаштуватися звичайним вантажником або двірником. Можливо, вам навіть підсобку виділять, яка підійде не тільки для ночівлі, а й в цілому для «проживання», якщо звичайно роботодавець не буде проти цього.
Не варто забувати і про дотримання гігієни. Як відомо бомжам властиві не найприємніші запахи, тому як з'явиться можливість, її потрібно використовувати для того щоб помитися, попрати брудну білизну, одяг. Це можна зробити в найближчій річці, озері, а також в громадській лазні або туалеті.
І ще один важливий момент. Навіть якщо ви і стали бомжем, намагайтеся по можливості виглядати більш-менш пристойно, щоб не привертати до себе зайвої уваги. Так, це не так просто, але охайний зовнішній вигляд і благопристойне поведінку позбавлять вас від виникнення непотрібних проблем.
На кого в такому випадку розраховувати?