- ДПА
- Хто може проходити Державну підсумкову атестацію (ДПА)?
- Оцінка результативності підготовки до держатестації
- Єдиний державний іспит (ЄДІ)
- Оцінювання результативності підготовки по ЄДІ
- Заняття для школярів по ДПА та ЗНО: який спосіб підготовки вибрати?
Англійська мова (підготовка до ДПА та ЗНО)
Все більше випускників обирають англійську мову як випускний іспит, так як найбільш престижні спеціальності, що обіцяють широкі перспективи в кар'єрному зростанні, вимагають від абітурієнта володіння мовою
Математика (підготовка до ДПА та ЗНО)
Про те, що математика - цариця наук, ми знаємо з дитинства. Дійсно, без знань хоча б азів цієї важливої науки відчувати себе комфортно досить важко. Для випускника оцінка знань цього предмета особливо важлива
Російська мова (підготовка до ДПА та ЗНО)
Грамотно писати, а, тим більше, говорити завжди було необхідно. Успішна людина просто зобов'язаний вміти викладати свої думки так, щоб вони були зрозумілі навколишніми. Культура мови - невід'ємна умова спілкування, особливо для тих, хто хоче досягти успіху
записатися
В даний час школярі можуть вибрати дві моделі складання іспитів - ДПА (для випускників 9-х класів) і ЄДІ (для закінчили 11 класів). Результати ДПА мають велике значення для зарахування учня в 10 клас або в коледж, а підсумки ЄДІ - для надходження і в коледж і в вуз. У чому особливість кожного з цих іспитів?
ДПА
Державна підсумкова атестація (ДПА) - порівняно нова форма проведення випускних іспитів. Вона призначена для випускників 9 класів, які пройшли програму загальної освіти. Школярі отримують стандартні завдання, результати виконання яких проходять незалежну оцінку фахівців територіальних екзаменаційних комісій. До складу комісії входять фахівці органів управління освітою регіону, а також представники різних освітніх установ. Для оцінки рівня знань з предметів формуються предметні підкомісії. Випускники здають не менше 4-х іспитів, в тому числі письмовий іспит з російської мови і алгебри, а також 2 іспити на вибір.
Хто може проходити Державну підсумкову атестацію (ДПА)?
- випускники з оцінками не нижче задовільних по всіх загальноосвітніх предметах за 9 клас;
- школярі з однієї незадовільною річний оцінкою, які повинні обов'язково здати іспит з даного предмету;
- іноземні особи, а також вимушені переселенці та біженці, школярі без громадянства, які навчаються в російському загальноосвітньому закладі.
Державна підсумкова атестація (ДПА) проводиться з таких предметів:
література, фізика, хімія, біологія, географія, історія, суспільствознавство, іноземні мови, а також інформатика.
Терміни організації ДПА встановлює Міністерство освіти і науки РФ. Іспити можуть бути здані відразу після закінчення вивчення предмета, а також достроково, але не раніше 20 квітня. До дострокової здачі допускаються школярі, які вирушають на тренування збірних команд РФ, на спортивні змагання, конкурси та олімпіади, а також покликані в армію РФ випускники вечірніх установ, які вирушають на ПМЖ за кордон. Для осіб, які пропустили ДПА з поважних причин або для учнів за кордоном, встановлюються додаткові терміни здачі іспитів.
Оцінка результативності підготовки до держатестації
Комісія отримує роботи без титульного аркуша, що забезпечує анонімність перевірки. Для кожного предмета розробляється шкала оцінки підсумків виконання завдань (від 20 до 45 балів), а також шкала перерахунку початкового бала за 5-бальною системою. Якщо учень отримує не більше 2-х незадовільних оцінок, він може повторно пройти атестацію з даних предметів в термін до початку наступного навчального року. Які пройшли атестацію випускники отримують атестат про отримання основного загальної освіти.
Єдиний державний іспит (ЄДІ)
З 2009 року ЄДІ в обов'язковому порядку здають всі випускники шкіл Росії - це головна форма підсумкової держатестації, за її підсумками здійснюється зарахування до вищих навчальних закладів.
Випускник повинен скласти 2 обов'язкові екзамени - російська мова та математика. Для намеривался продовжити освіту в закладах середньої або вищої освіти необхідно здати будь-яке число предметів за вибором: фізика, хімія, інформатика та ІКТ, біологія, географія, історія, суспільствознавство, література, а також іноземні мови.
Як правило, школяр здає єдиний державний іспит (ЄДІ) з предметів, які є вступними іспитами в обраний ним коледж або вуз.
Термін подачі заяви: коледжі та вузи оголошують список вступних іспитів до 1 лютого, школяр повинен подати заяву для здачі іспитів за вибором в термін до 1 березня. Основні і дострокові терміни здачі ЄДІ щорічно призначаються Рособрнадзора. Іспити проходять в термін з кінця травня до середини червня.
Оцінювання результативності підготовки по ЄДІ
Результати випробувань по ЄДІ оцінюють за 100-бальною системою. В період 6-8 днів після проведення іспитів визначається мінімальне число балів з кожного предмета. Якщо школяр не набирає мінімум балів з обов'язкових предметів, він може один раз його перездати. Якщо випускник не здає обидва обов'язкові екзамени, то він може перездати ЄДІ лише на наступний рік. Недобір балів за обраним предмету також дозволяє перездати іспит на наступний рік. Атестат, свідоцтво про здачу ЄДІ видається з 20 по 30 червня: його отримують набрали необхідну кількість балів з обов'язкових предметів (навіть при недобір балів за обраними напрямками).
Свідоцтво ЄДІ дійсна до 31 грудня року, що йде за роком закінчення навчального закладу.
Що стосується підготовки по ДПА та ЗНО, то зазвичай школяр починає готуватися до випробувань заздалегідь. Восени кожного року на офіційних освітніх ресурсах публікуються демонстраційні варіанти ЄДІ і ДПА, що дозволяє майбутнім випускникам вивчити завдання і підвищити рівень знання з проблемних питань. Крім того, учні відвідують спеціалізовані курси, на яких розглядаються стандартні питання екзаменаційних випробувань і основні типи завдань. Важливо заздалегідь визначитися з предметами за вибором, щоб зробити упор на їх вивчення.
Заняття для школярів по ДПА та ЗНО: який спосіб підготовки вибрати?
Щоб здати ДПА і ЄДІ, необхідно ефективно підготуватися до іспитів. Для цього можна відвідувати спеціалізовані курси, на яких слухачі розглядають стандартні питання іспитів. Однак це вимагає багато часу і коштує досить дорого. У багатьох випадках доцільно найняти особистого репетитора (педагогів можна вибрати на нашому сайті), з яким можна "пройтися" по найбільш проблемним питанням майбутніх іспитів. Не менш ефективним може стати дистанційне репетиторство з висококваліфікованими педагогами: такий спосіб підготовки набирає популярність у російської молоді. Це зрозуміло:
- по-перше, не потрібно витрачати час на дорогу до курсів і назад,
- по-друге, слухач отримує індивідуальні заняття за нижчою ціною.
Цей спосіб хороший ще й тим, що скористатися і можуть учні у будь-яких містах країни: потрібно лише наявність інтернету. Крім того, набирає популярність така форма підготовки до ДПА та ЗНО як вебінари.
В рамках інтернет-занять проводиться розбір відповідей на питання іспитів, а також розглядається творча частина завдань.
Уже більш ніж в 300 освітніх закладах країни для підвищення ефективності освітніх процесів і якісної підготовки до іспитів використовується комплекс "Еффектон Студіо". Вправи даного комплекту допомагають учням розвинути розумові здібності, пізнавальні навички, а також підвищити здібності до навчання і засвоєння знань. Крім того, комплекс пропонує ряд вправ для підвищення витривалості при розумовій роботі, що важливо в період напруженої підготовки до ДПА та ЗНО. Якщо школяр ще не визначився з майбутньою професією, то комплекс "Еффектон Студіо" допоможе йому це зробити. У комплекті є модуль "Професіограми", до складу якого близько 300 актуальних професій: методика дозволяє визначити мотиви і схильності школяра, що дає можливість виявити його інтереси, таланти і скласти рекомендації щодо вибору професії. За оцінкою фахівців освітніх установ, використання комплексу Effecton Studio допомагає істотно підвищити якість навчання.
У чому особливість кожного з цих іспитів?Хто може проходити Державну підсумкову атестацію (ДПА)?
Заняття для школярів по ДПА та ЗНО: який спосіб підготовки вибрати?