Що побудують в моєму районі: парк "Зарядье" в центрі

  1. Чудеса біля стін Кремля
  2. [URLEXTERNAL = https: //www.youtube.com/watch? V = _Lmx8dwk34U] Відео: youtube.com/Zaryadye Park [/ URLEXTERNAL]
  3. Прохолода круглий рік
  4. Музика під куполом
  5. Прогулянки по набережній
  6. Знахідки в Зарядье

Мережеве видання m24.ru запускає новий проект "Що побудують в моєму районі". Ми будемо розповідати як про великих, так і про локальні міських об'єктах, які скоро з'являться на карті столиці. Перший текст присвячений одному з найбільш очікуваних проектів - парку "Зарядье".

Чудеса біля стін Кремля

Восени наступного року Москва втратить найбільшої рекламної площі - паркану навколо руїн готелю "Росія" - і знайде суперсучасний парк "Зарядье". Трава в ньому буде рости навіть в січні, а лід не буде танути в 30-градусну спеку. Під "скляної корою" сховається філармонія, а над річкою вознесеться "ширяє" міст.

[URLEXTERNAL = https: //www.youtube.com/watch? V = _Lmx8dwk34U] Відео: youtube.com/Zaryadye Park [/ URLEXTERNAL]


"Зарядье" можна без зайвої скромності назвати самим амбітним і очікуваним проектом столиці. По-перше, рідкісний москвич не задавався питанням, коли знесуть тимчасову стіну по-сусідству капітальної - Кремлівської. По-друге, в місті не будували нових великих парків з 1958 року. По-третє, створенням проекту займається знамените американське бюро Diller Scofidio + Renfro , яке перетворило занедбану залізницю в хіпстерскій парк і одне з наймодніших місць Нью-Йорка. Нарешті, ми вже так багато чули про чудеса "Заряд", що згорає від нетерпіння побачити все своїми очима.

На території парку з'являться чотири найбільш характерних для Росії кліматичних зони зі своїми традиційними рослинами: ліс, степ, тундра і заливні луки. Вони розташуються на терасах, що спускаються від Варварка до Москви-ріки. Мікроклімат кожної зони будуть підтримувати за допомогою управління вітром і температурою і імітації природного світла. Для пересування відвідувачів створять унікальну систему мощення, тобто у парку не буде звичних стежок, і москвичі зможуть вільно пересуватися по всій території від зелених природних ділянок до "сірих" - зі штучним покриттям.

Історія Заряд

Зарядье на початку 1960-х. фото: pastvu.com

Зарядье - один з найстаріших районів Москви. Перше поселення з'явилося тут в XII столітті, це був жвавий річковий порт. У XVI столітті звели Китайгородська стіну, і район виявився відрізаним від річки аж до 1782 року, коли в стіні виконали Проломная ворота. До XVII століття тут склалася мережу провулків: паралельно Варварка йшли Митний, Великий Знаменський (Єлецький) і Єршов провулки, а до річки спускалися Зарядьевскій, Малий Знаменський (Максимовський), Псковський і Кривий.

У XVIII столітті столиця перемістилася в Санкт-Петербург, і Зарядье заселили дрібні прикажчики і торговці. Пожежа 1812 знищив практично всі будови району, на їх місці виросли кам'яні двох- і трьох-поверхові будинки. На перших поверхах розташовувалися магазини та склади, а нагорі - житло, як ми б зараз сказали, економ-класу.

У 1826 році тут розмістилося Глібовське подвір'я, єдине в Москві місце, де дозволялося зупинятися єврейським купцям. Торгівля перейшла в руки єврейського народу, в 1870-х роках в районі з'явилися дві синагоги, Зарядье стало повноцінним єврейським гетто. Ситуація змінилася на початку ХХ століття, коли в нетрях біля стін Кремля стали селитися представники інших національностей.

ТАСС / Валерій Христофоров і Борис Кавашкін

Квартал знесли в ході сталінської реконструкції. Там хотіли побудувати Будинок Наркомтяжпрома, потім - найбільшу висотку Москви, але плани не здійснилися. Замість цього в 1960 роки тут зросла готель "Росія" - на той момент найбільша в світі. Вона простояла до 2006 року.

У 2012 році Володимир Путін запропонував меру Москви Сергію Собяніну перетворити це місце в парк. Так почалася нова сторінка історії Заряд.

Прохолода круглий рік

Особливий інтерес викликають архітектурні споруди. В "Зарядье" побудують підземну "Крижану печеру", де цілий рік буде підтримуватися мінусова температура. У спекотний день тут можна буде відпочити від спеки і помилуватися крижаними скульптурами. Для тих, хто замерзне, подаватимуть зігріваючі напої. Там же збираються продавати сувеніри, проводити виставки і наради, відкриють бар і невелике кафе. На даху печери постелять газон, висадять дерева та чагарники.

В одному блоці з печерою розмістять науково-пізнавальний центр "Заповідне посольство" з дискусійним клубом, там буде вестися науково-просвітницька робота. Тут же відкриють ресторан "Смак Росії" і кафе "Чайний будинок".

Музика під куполом

Поблизу Китайгородського проїзду побудують філармонію з органом і сценою-трансформером. До неї приєднається відкритий амфітеатр, де планують підтримувати комфортну для слухачів температуру - близько 21 градуса тепла. Для охолодження повітря влітку там будуть використовувати нині розпорошену воду, а для підігріву взимку - інфрачервоні обігрівачі. Виступи музикантів будуть транслювати на величезному екрані.

Філармонію, амфітеатр і прилеглу територію зверху накриють "скляної корою". Під дахом виявиться і природна зона, де навіть взимку буде тепло. "Під прозорим куполом люди зможуть сховатися від дощу і сонця, стоячи на даху філармонії і на схилі Псковської гірки, прямо на траві під деревами. Під куполом буде створено мікроклімат шляхом нагнітання теплого повітря. Тобто під ним завжди буде комфортна температура, і круглий рік зможе рости зелена трава ", - розповів заступник мера Москви з питань містобудівної політики і будівництва Марат Хуснуллін.

Одним з головних об'єктів "Заряд" стане медіацентр, де відкриють інтерактивний музей, медіакомплекс "Політ над Росією", телестудії та кафетерій.

Прогулянки по набережній

Заманливо виглядає проект "ширяючого" моста - V-подібної оглядового майданчика на висоті 140 метрів над Москвою-рікою, яка повинна стати головним місцем для Селфі на тлі Кремля. "Це тонка, витончена стріла, яка видається над річкою, але не перешкоджає огляду", - пояснив головний архітектор столиці Сергій Кузнецов.


Прозора конструкція розташується в тому місці, де зараз знаходиться причал, а сам причал перенесуть на 200-300 метрів нижче за течією річки, щоб уникнути зайвого скупчення людей в одній точці. Потрапити на міст можна буде через підземний перехід або на ліфті, який з'єднає оглядовий майданчик і оновлену набережну, яку також зроблять прогулянкової зоною.

Суперсучасні конструкції "Заряд" будуть поєднуватися із середньовічними пам'ятниками культури: в парку з'явиться археологічний павільйон, гості якого побачать ділянку Китайгородської стіни. Потрапити сюди зможуть всі відвідувачі парку.

Знахідки в Зарядье

Важливою частиною експозиції стануть артефакти, знайдені в Зарядье під час розкопок 2015 року. Вчені виявили тут безліч предметів, що свідчать про побут і торгівлі середньовічної Москви, зокрема, скарб з 43 тисячами срібних монет першої половини XVII століття, берестяну грамоту, фрагменти кольчуги, залізний ключ від середньовічного замку, натільні хрести, гребінці для борід і сотні інших предметів . Крім того, в Зарядье виявили найпершу вулицю міста - Велику. Вона проходила на місці Мокринського провулка від Кремля до пристані і відноситься до XII-XIII ст. Залишки бруківці також можна буде побачити в археологічному павільйоні.

Фотогалерея

Військові Індії під час ракетного випробування знищили космічний супутник, який знаходився на низькій навколоземній орбіті, оголосив в зверненні до нації прем'єр-міністр країни Нарендра Моді. 1 з 7


Зараз на будмайданчику поряд з Кремлем кипить робота: сотні людей пристосовують фундамент знесеної "Росії" до потреб нового громадського простору, споруджують підземний паркінг на 430 місць і будівлю філармонії. Уже завершено основний обсяг підземних робіт і розпочато зведення "ширяючого моста". В кінці літа фахівці планують приступити до ландшафтних робіт, а в 2017 році - до внутрішнього оздоблення об'єктів. Відкрити "Зарядье", оновлену набережну і міст планують до наступного Дня міста, а філармонію - в 2018 році. Парк зможуть відвідувати 15 тисяч чоловік одноразово і 12 мільйонів чоловік в рік. Він повинен стати новою візитною карткою столиці, місцем відпочинку для городян і одним з головних must-see для туристів.

Про історії та археології

сюжети: Створення парку в Зарядье , Що побудують в моєму районі

Com/watch?
Com/watch?