Напередодні фіналу другого сезону ми поговорили з мамами і татами фіналістів про те, чия була ідея взяти участь в проекті Першого каналу, хто більше хвилювався перед виступами і як там все влаштовано.
Карина Редік, мама Едуарда Редік (команда Макса Фадєєва ):
- У сина з'явився інтерес до музики в самому ранньому дитинстві. Він почав співати в три роки, влаштовував концерти у дворі і будинку і брав участь у всіх заходах в дитячому саду. За наполяганням музичного працівника дитячого саду бабуся відвела Едуарда в дитячу музичну студію «Кантилена». З тих пір син бере участь в музичних конкурсах як в рідній Латвії, так і за кордоном, причому співає не тільки сольно, а й в групі. У п'ять років він уже отримав своє перше Grand Prix.
Взяти участь в шоу « Голос. діти »Запропонувала наш педагог по вокалу Ірина Миколаївна. Знаючи можливості голосу Едуарда, вона наполягла на виборі саме композиції Вітаса «Опера № 2», хоча син її виконувати не хотів. У Москві команда проекту «Голос. Діти »схвалила і затвердила пісню. Уже на репетиціях Едуард зривав шквал оплесків. Перед виступом на «сліпих» прослуховуваннях я дуже хвилювалася, а син, навпаки, був спокійний і впевнений, що пройде. Він заспокоював мене: «Не хвилюйся мама, я пройду!» Особливих переживань у нього не було, так як Едуард обожнює глядачів і, коли він виходить на сцену, всі хвилювання проходять самі по собі. У глибині душі ми вірили в те, що дійдемо до фіналу, незважаючи на те, що конкуренти були дуже гідні і сильні. Якщо ми переможемо, то відзначимо цю подію вдома в колі сім'ї, а також влаштуємо окреме святкування для Едуарда з його друзями.
Фіналісти другого сезону шоу «Голос. діти »
Євгенія Соколікова, мама Ярослава Соколікова (команда Макса Фадєєва):
- Вокалом Ярослав займається вже четвертий рік. Помітили ми його талант випадково: почули, як він, сидячи на задньому сидінні, підспівує радіоприймача в машині. Тоді і вирішили віддати сина займатися до педагога з вокалу. У нас в родині з музикою більше ніхто не пов'язаний. Син дивився перший сезон « Голос. діти », І, коли почув, що на участь у другому сезоні можна подати заявку, попросив нас це зробити. Перед слухаємо Ярослав дуже сильно хвилювався. Добре, що на Першому каналі працює професійний психолог, який допоміг синові впоратися зі стресом.
Ярославу дуже подобається працювати з Максимом Фадєєвим. Він сам для себе вирішив піти саме до цього наставнику. І хоча Ярослав - наймолодший учасник проекту, поблажок через вік йому не робили. З навчанням в школі через участь в дитячому «Голосі» у сина проблем немає: ми приїжджаємо на шоу прямо з підручниками і робимо уроки. Крім співу, Ярослав ще займається стрибками у воду в Школі олімпійського резерву. На шоу «Голос. Діти »у Ярослава з'явилися нові друзі: він спілкується з деякими дівчатками, але особливо близько потоваришував з Едуардом Редік і з Ранелем Богдановим. Взагалі ми не вірили, що дійдемо до фіналу, і навіть не сподівалися на перемогу.
Ярослав Соколиків
Ольга Смирнова, мама Михайла Смирнова (команда Пелагеї ):
- Талант сина ми розкрили випадково. Коли в три роки дитина пішла в дитячий сад, він почав трохи заїкатися. Ми звернулися до лікаря, і той нам порадили віддати сина в вокальну студію. Ми прийшли в найближчу до будинку, і Міша почав займатися. А після закінчення двох місяців педагог сказав нам, що хлопчик дуже обдарований. Ми стали серйозно займатися музикою далі. Свою першу перемогу Міша здобув в чотири роки: він виграв районний вокальний конкурс. У дев'ять років син став займатися вокалом індивідуально, більш професійно. З тих пір у нього пішли перемоги на серйозних конкурсах.
Коли був оголошений кастинг в перший сезон шоу «Голос. Діти », ми відразу зрозуміли, що треба подавати заявку. Але тоді Міші не вдалося потрапити в проект. Вийшло пройти кастинг тільки в другому сезоні. Перед «сліпими» прослуховуваннями в шоу «Голос. Діти »Міша дуже хвилювався. Психологічно тиснули повернені крісла. Йому було б неприємно, якби до нього ніхто не обернувся. На кожному етапі ми його налаштовували, щоб не чекав, що пройде далі, говорили, що, швидше за все, цього не станеться, і ставили перед ним завдання просто добре виступити, щоб йому було простіше пережити, якщо його не оберуть. Тому перед «сліпими» прослуховуваннями ми навіть не обговорювали, до кого з наставників піти, якщо раптом потрібно буде вирішувати. Пелагея йому завжди дуже подобалася, і за темпераментом вони з нею дуже близькі: Міша теж живий, товариський, балакучий. Плюс до всього Пелагея працює в різних стилях, іноді змішує жанри, а йому це цікаво.
Читайте також:
Кращі моменти шоу «Голос. Діти », 2 сезон
У школі вчителі з самого початку нашої участі в проекті з розумінням поставилися і підтримали Мишу. Зараз, так як ми готуємося до фіналу, а це прямий ефір і велика відповідальність, ми прийняли рішення тимчасово перевести сина на домашнє навчання. Навчається він добре, практично на одні п'ятірки, любить і літературу, і математику, і історію, і біологію. Крім того, Мишко вже більше року грає в театрі - в мюзиклі «Острів скарбів» і «Балада про маленького серце». У майбутньому він себе бачить актором музичного театру, хоча поки незрозуміло, що у нього буде з голосом після мутації. У будь-якому випадку син хоче пов'язати життя з творчою професією, можливо, стане письменником.
Що буде, якщо Міша переможе в шоу «Голос. Діти », ми поки не думали і взагалі таку можливість навіть не розглядали. Але для нас його участь в фіналі вже перемога. І яким би не було закінчення цього тривалого пригоди в нашому житті, ми в будь-якому випадку його відзначимо всією сім'єю і з нашим улюбленим педагогом по вокалу. Тому що Миша проявив бійцівські якості ».
Михайло Смирнов
Зіля Мухаметзянова, мама Саїд Мухаметзянова (команда Пелагеї):
- Ще в дитячому садку ми помітили, що Саїда швидко схоплює музику і правильно відтворює ноти, а головне - їй подобається співати. Вона займається вокалом з п'яти років. Ми ще коли побачили дорослий « голос », Подумали, що добре б було, якби з'явилася дитяча версія. Тому коли побачили рекламу кастингу в шоу «Голос. Діти », на загальному сімейному зборах вирішили подати заявку на участь. Ми не очікували, що на нас звернуть увагу, але Саїда потрапила в проект. Правда, в першому сезоні до нас не дійшла черга на «сліпих» прослуховуваннях, тому ми змогли взяти участь лише в другому. Саїда відразу запропонувала заспівати татарську народну пісню. Ми дуже хотіли показати, що вона звучить не гірше англійських, французьких і російських пісень. Перед «сліпими» прослуховуваннями Саїда хвилювалася - ми підтримували її як могли. Крім того, з дітьми в шоу добре працюють редактора і психологи. Вона молодець: впоралася з хвилюванням і пройшла прослуховування. Від роботи з Пелагією у Саїд самі що ні на є світлі враження. Вони збігаються з характером і дуже полюбили один одного.
Коли 1 квітня зателефонував редактор Першого каналу і сказав, що нам дають другий шанс, я, звичайно, спочатку не повірила. Але виявилося, що це був не першоквітневий розіграш. Коли я сказала Саїді, вона теж спочатку не зрозуміла. Це було дуже несподівано і приємно. Поєднувати участь в шоу і навчання в школі Саїді дається нелегко, але вона дуже старається. Ті пропуски, коли вона буває в Москві на Голосі, вчителі та друзі допомагають надолужувати згаяне, Вона працьовита дівчинка, тому не відстає. У нашому рідному місті все вболівають за Саїду та будуть голосувати за неї. Їй пишуть слова підтримки в соцмережах, дзвонять вчителя і друзі, дзвонили навіть з міністерства культури. Ми дуже раді, що нас не залишають. На перемогу, звичайно ж, ми сподіваємося, так як вважаємо, що Саїда співає не гірше за інших.
Саїда Мухаметзянова
Ольга Малевская, мама Євдокії Малевської (команда Діми Білана ):
- У нашій родині всі люблять музику і театр, але до Дусі ніхто професійно цим не займався. Помітивши її здатності, ми з чоловіком вирішили віддати дочку в дитячу школу-студію при Санкт-Петербурзької консерваторії, поряд з якою ми живемо. Дуся стала займатися музикою з п'яти років, а вже з семи - виступати на великих сценах. Дочка бере участь у багатьох виставах в Петербурзі, співає в мюзиклах і в опері, а ще є солісткою Санкт-Петербурзького музично-драматичного театру «Синій птах». Графік у неї щільний, але їй все вдається поєднувати, і вчиться вона добре. У цьому їй допомагають старші брат і сестра.
Взяти участь в шоу «Голос. Діти »було не нашою ідеєю. Подати заявку на Перший канал нам запропонувала Аліки Усубіані, продюсер мюзиклу Максима Леонідова «Мама-кіт», в якому Дуся виступає. Ми подумали: чому б і ні? Відправили заявку і отримали пропозицію на кастинг. Summertime, яку Дуся виконувала на «сліпих» прослуховуваннях, вона давно і добре знає, вважає цю композицію своєї «везучій» піснею. З нею вона отримала Гран-прі на конкурсі відомого оперного співака Сергія Лейферкус. З цієї ж піснею Дуся стала лауреатом конкурсу Олени Образцової .
Коли ми дізналися, що Євдокії дали другий шанс на шоу «Голос. Діти », то не знали, радіти цьому чи ні. У мене було замішання, адже цей етап був для нас вже пройденим - ми повернулися в свій звичайний ритм життя, все встало на свої місця, і звістка про другий шанс мене, скоріше, шокувало, ніж порадувало. Але сказати, що я засмутилася, теж не можу. Сама Євдокія зраділа - вона рада першій-ліпшій можливості виступити на сцені. Відзначати участь в шоу «Голос. Діти »ми будемо, але спеціально про це поки не думали.
Своє життя Дуся в будь-якому випадку хоче пов'язати з музикою. Головна її мрія - стати оперною співачкою. Її любов до музики - багато в чому заслуга наших викладачів. Окреме спасибі нашому педагогу по фортепіано Лідії Львівні Волчек, педагогу по вокалу Оксані Юріївні Піменової і Анастасії Володимирівні Удалова, першому режисерові Дусі.
Євдокія Малевская
Бадур Кварацхелія, тато Софії Кварацхелія (команда Діми Білана):
- Сім'я у нас дуже музична. Ми ж з Грузії, тому завжди і всі будинки співаємо. А моя мама ще грала на багатьох музичних інструментах. Софії це передалося. Помітили, що з трьох років вона підспівувала телевізору, і віддали в музичну школу. Ми завжди беремо участь в конкурсах і фестивалях. Скрізь, де тільки можна, вже взяли участь і дуже вдало. А в рідному Санкт-Петербурзі Софія грала в мюзиклі Pola Negri. З цією постановкою її запросили в Москву - в Театр Російської армії. Опинившись в столиці, ми вирішили заодно подати заявку на «Голос. Діти ». Взагалі не замислювалися - просто по ходу подій відправили відео- і аудіофайли, і нас запросили на кастинг в «Останкіно». Ми з дружиною хвилюємося більше, ніж Софія. Вона тримається нормально, готова до фіналу і каже нам, що все буде добре. Дочка знаходиться в комфортній обстановці. На жаль, школу доводиться пропускати. Але ми намагаємося запрошувати вчителів додому. А з математики я сам їй допомагаю. Поки з навчанням у неї все нормально.
Чесно кажучи, ми не очікували, що дійдемо до фіналу. Хотіли - так, адже всі батьки вірять в те, що їх діти найкращі. На проекті дуже сильна конкуренція. І якщо деяким дітям не пощастило, то це не означає, що вони слабкіші за тих, хто в фіналі. На щастя, нам пощастило. Ми заочно вдячні Дімі Білану за те, що він оцінив Софію. Вона взагалі дуже полюбила його. Діма Білан дуже інтелігентно працює з дітьми. Ми вже підключили всіх знайомих і родичів від Камчатки до Калінінграда, щоб всі вболівали і голосували за неї. Взагалі, може, це і амбіції, але якщо ми переможемо, то дуже хочемо виступити за Росію на дитячому «Євробаченні». Коли Софія пройшла «сліпі» прослуховування і потрапила в проект, я їй подарував круїз по Середземному морю. Вона дуже любить море, пісок. Після фіналу я зроблю їй такий же подарунок.
Софія Кварацхелія
Світлана Семишкур, мама Матвія Семішкур (команда Діми Білана):
- У нас музична родина: ми з чоловіком закінчили консерваторію, він соліст в Маріїнському театрі, я викладаю вокал в дитячій студії, і з Матвієм з дитинства займалася. Син співає з п'яти років. Взяти участь в шоу «Голос. Діти »- ідея Матвія. Він почув по телевізору пісню Стінга , Сам підібрав її на гітарі і відправив заявку на участь з відео. Ми пручалися: переживали, що доведеться пропускати школу. У Матвія багато перспектив, крім музики: йому, наприклад, добре даються мови.
Зараз, звичайно, не шкодуємо, що пішли у нього на поводу: у нас вийшло несподіване і дуже цікава пригода, у Матвія з'явилося багато друзів, ми пережили цілу гаму емоцій. Правда, я хвилювалася більше, ніж син. Матвій же тільки вчора вперше сказав: «Ти знаєш, по-моєму, я хвилююся». Це був єдиний раз, коли він взагалі про це заговорив. Я завжди думала, що він у нас дуже спокійний і не буде хвилюватися. Але Матвій розповідав, що коли на «сліпих» прослуховуваннях до нього першим повернувся Білан, то він відчув, ніби губи раптом стали не його.
Кілька років тому син хотів зустрітися з Дімою і руку йому потиснути. Вже після ефіру ми згадали цей момент. На шоу «Голос. Діти »Матвій не просто познайомився з Дімою Біланом, як хотів, а навіть заспівав з ним дуетом. Пелагею же син вибрав чисто інтуїтивно: відчув в ній доброту. Ми були в шоці від його вибору. Але зараз я розумію, що він це зробив не дарма: вони спілкуються просто душа в душу.
Матвій Семишкур
Євген Забугіна, тато Олексія Забугіна (команда Діми Білана):
- Після старшої дочки, яка з відзнакою закінчила музичну школу і навіть встигла попрацювати в міському оркестрі, ми не збиралася Олексій віддавати в музичну сферу. Тим більше що синові подобався футбол. Але в дитячому саду педагог з музики Галина Анатоліївна помітила у нього хороші вокальні дані. Вона вирішила відправити Олексія на музичний фестиваль в Туапсе. Синові було тоді всього 3 роки і 8 місяців. І ось ця малявочка зайняла на міжнародному конкурсі друге місце. Після цього вони почали далі працювати, і до семи років у нього був величезний багаж виступів.
Всі знайомі і рідні давно запитували, чому ми не відправляємо заявку на участь в шоу «Голос. Діти », адже Льоша на сцені з чотирьох років. Ми сина часто знімаємо на відео, яке відправляємо бабусям. Вони переглядають разом з друзями записи, обговорюють, і коли ми влітку до них приїжджаємо в гості, то у нас, відповідно, всі питають: «Чому так чому?». Якось після чергового такого питання Олексій разом з мамою мені подзвонили і сказали, що треба спробувати. Я заповнив анкету і відправив. З Першого каналу подзвонили Олексію, а не нам, так як в анкеті першим вказано номер телефону учасника, а потім вже його батьків. Він як раз в цей час був в магазині. Прибіг звідти з круглими очима і говорить: «Дзвонили з Першого каналу! Зателефонують через десять хвилин ». Ми спочатку не зрозуміли, що відбувається. А коли передзвонили і запросили на кастинг в «Голос. Діти », тоді вже повірили. Поспіхом придбали квитки і полетіли на кастинг.
У Олексія не було досвіду участі в таких великих конкурсах - тільки «Слов'янський базар» у Вітебську. Найсильніша ланка у нас - це педагог по вокалу Людмила Яківна. Вона своїми педагогічними методами налаштовує Олексія і дає йому можливість стійко все переносити. Звичайно, для дітей це стрес, але і для батьків не менше хвилювання. Ми навіть не думали, що Олексій дійде до фіналу. Нам здавалося, що просто взяти участь - це вже для нас великий крок.
Олексій Забугіна
Дивіться фінал шоу «Голос. Діти »в п'ятницю, 17 квітня, о 21:30 на Першому каналі.
Підготували Анна Прищепова, Олена Смирнова
Ми подумали: чому б і ні?Вони переглядають разом з друзями записи, обговорюють, і коли ми влітку до них приїжджаємо в гості, то у нас, відповідно, всі питають: «Чому так чому?