Якщо відключили світло
Звичайно, не кожне відключення світла означає енергетичний колапс в вашому рідному домі. Якщо у вас зникло світло, ось кілька порад як діяти.
1. Виключіть ймовірність проблем у власній квартирі. Якщо у вас стоять пакетні або автоматичні вимикачі, то при перевантаженнях або коротких замикань вони відключають струм.
2. Спустіться на подвір'я, і подивіться по вікнах: світла немає тільки на вашу стояку або ж знеструмлено весь будинок.
3. Зверніться до голови свого ТСЖ, або в керуючу компанію. Там пояснять, чи стосується проблема конкретно до вашого будинку або ж вона більш глобальна.
4. Якщо ви не додзвонилися або ж вам відповіли, що поки не в курсі, чи, що це проблема по всьому району, телефонуйте в районну аварійку. Зазвичай у диспетчера, правда, зайнято, тому що дзвонити починають одночасно з усіх знеструмлених будинків, тому наберіться терпіння.
5. Якщо вам і там не змогли допомогти, звертайтеся до цілодобового чергового Адміністрації району.
Всі екстрені телефони повинні бути вивішені на стендах в кожній парадній
Що робити якщо в результаті проблем зі світлом постраждало ваше майно?
Перед відключенням електроенергії можливі скачки напряженія.Скачок напруги перетворив побутову техніку в даремний непотріб. В такому випадку енергетики зобов'язані компенсувати збитки петербуржцям
- Постраждалі громадяни мають повне право вимагати компенсації в розмірі вартості «полетіли» електроприладів, - вважає голова Союзу споживачів Росії Петро Шелищ. - У таких випадках претензію потрібно пред'являти енергопостачальної організації. Як доказ слід докласти висновок з майстерні про те, що техніка вийшла з ладу саме через стрибок напруги в електромережі. Я б порадив енергопостачальним організаціям задовольняти претензії споживачів добровільно, не доводячи справу до суду. Якщо доходить до судових процесів, то такі справи в ста відсотках випадків закінчуються перемогою споживачів. А відповідачам-енергетикам, крім компенсації вартості техніки, доведеться витрачатися ще й на судові витрати.
Правда, деякі фахівці попереджають, що на цей раз отримати компенсацію навряд чи буде так легко. Енергетики і обслуговуючі будинку компанії будуть перекладати провину один на одного. Вже з'явилася інформація, що енергетики радять постраждалим від стрибка напруги городянам звертатися в місцеві житлові контори, мовляв, саме в їх розпорядженні знаходяться розподільні щити на кожен конкретний будинок. Комунальники у відповідь розводять руками: ми-то причому - стався збій на підстанції.
У будь-якому випадку, всі претензії необхідно спочатку перетворити на свою керуючу компанію або ТСЖ. І якщо проблеми дійсно є, то саме житлові контори, а не самі громадяни, повинна звернутися в енергетичну компанію вашого міста.
- Багатьом городянам можуть спробувати відмовити в компенсації, посилаючись на форс-мажор або позаштатну ситуацію. Але з точки зору закону необхідність ремонту і збої зношеного обладнання - це проблеми самих енергетиків, а ніяк не споживачів, щомісяця оплачують ці послуги, - говорить юрист Кирило Колтихін. - Усі аварійні ситуації керівники повинні передбачити і усувати вчасно, не доводячи до відключень.
Якщо справа доходить до суду
1. Складіть позовну заяву. У ньому вкажіть причину поломки (перепади напруги), точний час події. Вам доведеться встановити винну сторону і висунути до неї свої вимоги - сплатити ремонт зіпсованої побутової техніки або повернути її вартість.
2. До позову прикладіть письмовий висновок фахівця з ремонтної майстерні, куди ви зверталися з приводу ремонту зіпсованої техніки, і квитанцію про оплату послуг майстра.
Якщо техніка після стрибка напруги ремонту не підлягає, майстер повинен скласти дефектну відомість або акт експертизи - це офіційні документи про псування. Так як складання дефектної відомості - платна послуга, також збережіть квитанцію про оплату і прикладіть її до позовної заяви.
Не бійтеся БОРОТИСЯ ЗА СВОЇ ПРАВА! УСПІХІВ!
Юридична компанія права 2000.
https://www.facebook.com/pravo2000
http://moskva.tiu.ru/cs622035-pravo-2000