- Вона зелена!
- зміна орієнтира
- атмосфера
- геймплей
- Основи: ходіння, бій, водіння
- Додаткові можливості
- вердикт
Сподіваюся, що нікого «не потурбував" раптовим спогадом про цю гру цим передсвятковим ввечері, яку начебто і чекають, а ніби й немає. Проте, так як Playground.ru має можливість блогів, і лише трохи з них авторські, хочу знову вкласти свою невелику лепту в розвиток цього сегмента сайту, висловивши деякі думки щодо Mafia III, які накопичувалися у мене ще з моменту самого анонса гри в серпні :)
Взагалі, якщо про Mafia III і кажуть, то, як правило, лають. Як "словестного зброї" йде все: починаючи від нетипової для мафіозі раси протагоніста, закінчуючи загальною вогкістю, похмурістю і недоробленістю. Природно, в цьому блозі я виправдаю всі ці моменти, тому що звик шукати хороше не тільки в людях, але і у всьому, що на очі потрапляє, по крайней мере, при першому враженні. Тим більше, Mafia III ще в розробці, і навряд чи вона вийде навесні ... Хоч як би була історія як з Mafia II, але поки що такого не очікується. Тому, давайте пройдемося по всіх пунктах того, чому Mafia III буде успішною грою, але, зазначу відразу, для вузького кола осіб. Поїхали!
Вона зелена!
Дивно бачити таке цікаве назву пункту по відношенню до гри, так? Але я почав писати все це, нарешті зрозумівши, що в цій грі мені так сподобалося, чому вона відразу стала мені симпатична. Мені подобається її стилістика. Ось знаєте, в Deus Ex: Human Revolution переважав оранжевий колір, а ось в Mafia III переважає темно-зелений. Вже доведено, що він добре впливає на очі і в цілому приємний, але ми не на передачі про здоров'я :)
Прошу звернути увагу на скріншоти, прикладені вище. Хтось може сказати, що мені знесло дах, і від зеленого тут тільки мінікарта, одяг Лінкольна і рідкісні пальми, але, все-таки, придивіться. Одна з головних задач людей, що відповідають за графіком - це грамотна робота з фільтрами, бо саме вони задають всю атмосферу гри. Наприклад, програми типу ENB вже не раз псували міняли атмосферу похмурого Скайріма на світлішу.
З Mafia III історія вийшла досить оригінальна: начебто, це тропіки, майже Центральна Америка, але тих жізнерадосной яскравості і барвистості, що властива, наприклад, проектам Ubisoft типу Far Cry 3 і Assassin's Creed IV: Black Flag, в ній немає. У ній переважає кілька темно-зелений фільтр з дуже чітким виділенням освітлення, прямо в кращих традиціях Sleeping Dogs. І знаєте, саме це і підкуповує. Це оригінально, по крайней мере, і підкреслює тему гри: ми будемо грати не в жізнерадосную Far Cry 3, а в сувору Mafia III, тяжкість історії в якій буде підкреслено самою атмосферою. На жаль, не всім дано це зрозуміти :)
зміна орієнтира
Суть Mafia полягає в її назві - це гра про мафію. Причому, в назві не сказано, про яку. На жаль, перша частина, не дивлячись на свою пишність, зробила у гравців чітку асоціацію: "Мафіозі носить елегантний смокінг з плащем, капелюх і озброєний Томмі-Ганом" (проти першої частини я нічого не кажу). Саме тому Mafia III була такою несподіванкою навіть для мене. Більше немає Чикаго-подібного міста - є тропічний Новий Орлеан. Протагоніст - НЕ італієць і навіть не європеєць, а мулат, на кшталт ... Я не пам'ятаю точно, але він не чистий афроамериканець. Саме ці чинники змусили гравців зненавидіти третю частину ще на стадії анонсу.
Однак, тут питання вже чисто життєвий і людський. Що краще - видавлювати з себе креативність, або зробити щось принципово нове, але добре? Чому б не дати шанс? Тим більше, що мафія, виявляється, може бути не тільки італійсько-подібної - це просто чітко структурована організація, в якій у кожного своя роль. Не треба також лаятися на відсутність смокінгів, плащів, капелюхів і Томмі-ганів. Це - вибір італійської мафії, а у тій, за яку виступаємо ми - інший етнос, інший стиль, інший дрес-код. З цим потрібно просто змиритися.
Що до протагоніста. З ним ситуація та ж. Віто був хоч і оригінальним персонажем, але нехай це оригінальність залишається разом з ним. Нам не потрібні знову сотні Віто, як ми вже маємо сотні Еціо в усьому нам відомому франчайзі, тим більше, що в Mafia III він теж буде.
Лінкольн Клей - це людина трагічний. Сирота, викинутий на вулицю, який все ніяк не може знайти свою сім'ю. Крім того, він не светлокожий, а, по тим часам, такі люди сильно принижались в суспільстві, що робить свій внесок в картину загального ... зневіри, безвиході і дикості, чи що. У картину конфлікту між усіма расами і соціальними верствами, швидше за так.
У загальному і цілому, ми маємо абсолютно повноцінного персонажа, який не являє собою ні копію Томаса Анжело, ні копію Віто Скаллети, ні копію будь-якого іншого персонажа серії Mafia. У Лінкольна немає сім'ї, він принижений і змушений боротися за себе сам. У нього немає нерозлучного друга, немає матері і сестри, немає навіть спогадів про батьків. Він один в цьому світі, і якщо до його історії підійдуть максимально грамотно, то вона може нести за собою багато моралі.
атмосфера
Вище я вже згадував про такі елементи атмосфери, як фільтри і загальний конфлікт, і якщо судити по оманливим, але вселяє надію (привіт, друга Мафія) відеороликів, нас чекає гра, яка наповнена атмосферою справжнього "піднебесного андерграунду", і я хочу пояснити, що це таке взагалі. Якщо хто не знає, "андерграунд" - це таке необщепрізнанное, неофіційне, неформальне і, як правило, молодіжний напрям в культурі. Думаю, що вже кожен чув про хіпі (не плутати з хіпстера!). Це - молодіжний рух, який позиціонував себе як противників В'єтнамської війни, і обидва цих "явища" відбувалися в 60-і роки. Крім того, не можна не відзначити воістину революційну діяльність Мартіна Лютера Кінга, який якраз і боровся за темношкірих, за таких, як сам Лінкольн.
Mafia III прекрасно відображає суть 60-х, які не тікаючи, при цьому, в крайності. Втечи вона туди, дія відбувалася б або північно-східному узбережжі, або в Сан-Франциско, а тут - проста провінція. Саме тому, Новий Орлеан - це цілком такий спокійний місто, зі своїм життям і побутовими проблемами, які не шукає революційних переворотв в стилі Бостона з Assassin's Creed III. Це приємно. Та ж GTA нам пропонує прототипи, фактично, столиць світу, типу Нью-Йорка або Лос-Анджелеса, а Mafia III - Новий Орлеан, про який-то і сказати нічого. Менше очікувань - більший результат :)
Крім усього іншого, не можна забувати про зірок 60-х, які вже дуже близькі до сучасного варіанту рок-музики. Тут вам і The Animals, і Creedence Clearwater Revival, і Джиммі Хендрікс разом з The Beatles десь, нехай будуть. Тому, якщо нічого не буде запороти, то атмосфера буде на найвищому рівні!
геймплей
Звичайно, граємо ми не в сюжет і не в техно-демо, а в гру, і головне в ній - геймплей. Тут він насторожує. Тобто не засмучує, не радує, але просто насторожує.
Основи: ходіння, бій, водіння
Перше, що хочеться відзначити, це орієнтованість на стелс. Як любителю ховатися в тінях, мені подобаються його навіть найдрібніші елементи, сам факт присутності, і його наявність в Mafia III мене обрадувало.
Однак, шутерний частина може і трохи просідає через свою неоригінальності. Вона мене не вразила взагалі. Чи то це від перенасиченості цими шутерами, то чи щось ще. Але навіть тут я можу знайти плюс: школа Watch Dogs зробила чудовий урок того, як не треба рекламувати гри. Mafia III не прагне бути грою мрії, а сама 2К вже собаку з'їла на рекламі Aliens: Colonial Marines і самої Mafia II (головне, щоб я нічого тут не наплутав).
На чому був зроблений упор на відео, які презентують геймплей, так це на водінні авто. Воно не революційне, немає. Заради фана, машини і перевертаються, і вибухають, і на виворіт вивертаються, аби вразити гравця. Однією з особливостей є можливість стратити чи пошанувати випадкового пасажира випадково викраденого авто. Можливість досить дивна, враховуючи, що це - справжнісінька дрібниця, все з яких не пропрацювати.
Проте, в загальному і цілому, нарікань до основ немає: геймплей "пішки" відчувається дуже бадьоро і не завжди змушує вас тупо стріляти, а фізика водіння авто - досить реалістична. Я не думаю, що тут будуть якісь проблеми.
Додаткові можливості
Ось тут є деяка заковика. Звичайно, через наявність деякої кількості значків на міникарті, я не можу сказати, що всіх цих доп.возможностей немає: вже оголошений і відкритий світ, і побудова своєї мафії. Лякає інше: а чи буде цих можливостей досить для цікавої гри у відкритому світі?
На наведеному вище скріншоті, ви можете помітити практично всі найбільш помітні значки на міні-карті, і вони, швидше за все, і символізують доп.заданія. Може, я занадто пішов від "канонів" GTA-подібних ігор, але їх якось занадто мало, немає різноманітності. Однак, є ймовірність, що нам все найцікавіше приготували на потім ... Поки що складно припустити, що таять за собою ці значки, і які можливості надасть нам нова Mafia. Чекаємо, віримо, сподіваємося, так би мовити.
вердикт
Невизначений. Те, що нам показали вже, звичайно, не підвладне розуму багатьох гравців, мислячих порівняннями з іншими іграми. Але це, якщо говорити про атмосферу. Геймплей, сам по собі, відчувається дуже бадьоро, але про широкі можливості говорити не сильно доводиться, по крайней мере, поки що. Загалом, поки що ми бачимо лише Pre-Alpha версію, і єдине, про що хочеться бажати, так це про те, що зміни розробників "в хорошу сторону" не загублять відмінну атмосферу Нового Орлеана 60-х років.
От і все. Дякую за увагу, і не забувайте писати в коментарі свою думку щодо цієї гри. Ну і лайки можете поставити, автору бонуси не зашкодять, хоч і трохи :)
І так, всіх хлопців з наступаючим через менш, ніж годину, святом!
Що краще - видавлювати з себе креативність, або зробити щось принципово нове, але добре?
Чому б не дати шанс?
Лякає інше: а чи буде цих можливостей досить для цікавої гри у відкритому світі?