Що вивчати в вузах США. StudyLab

Поки старшокласники сумніваються, яку спеціальність вибрати і в якому університеті її вивчати, американські вузи займають лідируючі позиції одночасно по гуманітарних , технічним і бізнес -специальности. Ми вирішили розібратися, які навички і кар'єрні перспективи отримують після випуску «фізики», «лірики», і «комерсанти» в США.

Технічні спеціальності

За даними організації Change the Equation, яка підтримує STEM-освіту в США, на кожного безробітного «технаря» доводиться два вакантних місця. Крім того, бакалаври STEM-дисциплін нерідко заробляють більше, ніж магістри гуманітарних наук.

Навіть при високому рівні безробіття робочі місця в «STEM-секторі» часто залишаються незаповненими. Тут чекають представників чотирьох дисциплін: Science ( природні науки ), Technology ( технології ), Engineering ( інженерія ), Mathematics (математика)

Найперспективніші STEM-професії: розробник програмного забезпечення, системний аналітик, бухгалтер, інженер-проектувальник, фахівець з інформаційної безпеки.

Чому ж школярі так неохоче обирають шлях інженера, аналітика або програміста? Відповідь на це питання знайшли співробітники Массачусетського технологічного інституту (MIT), провівши дослідження серед молоді у віці 16 - 25 років. Виявилося, що старшокласники і студенти просто не знають про особливості тієї чи іншої професії, багато хто відзначає складність у вивченні технічних наук, а деякі послалися на низький рівень викладання математики і наук в школі, що і завадило їм вступити до університету на STEM.

Допомогти старшокласникам при виборі напрямку покликана програма Undergraduate Pathway в університетах США. Курс орієнтований на випускників іноземних шкіл, включає вивчення англійської мови, спеціальних дисциплін і розвиток академічних навичок. За підсумками програми студенти переходять на другий курс бакалаврату за обраною спеціальністю. Після Science можна поступити на фізику, біологію, нейронауки, молекулярну генетику, після Computing & Maths - на математику, статистику або інформаційні системи, а після Engineering - на будівельну, електричну інженерію або машинобудування.

Університети з технічних спеціальностей:

  • University of Central Florida - входить в топ-50 кращих вузів Америки з комп'ютерних наук. Цього року команда UCF взяла першість у турнірі з кіберзахисту, залишивши позаду UC Berkeley та Rochester University of Technology. Для переможців компанія Raytheon організувала стажування і тур по головним відомствам національної кібербезпеки в Вашингтоні.
  • University of Maine демонструє рекордні показники з працевлаштування: 99,9% випускників-інженерів знаходять роботу протягом півроку після випуску, 100% випускників молекулярних і біомедичних наук працевлаштовуються за фахом або продовжують наукову діяльність.

Дізнатися більше про надходження в технічні вузи США>

Гуманітарні спеціальності

Гуманітарні спеціальності

У період нестабільності перед гуманітаріями часто постає непросте завдання: працевлаштування з дипломом з економіки, соціології чи політології. У батьків думки на цей рахунок різняться: одні кажуть, що краще піти на інженера, ніж на лінгвіста, інші дозволяють дитині самій вирішувати, що йому цікаво. Експерти всього світу стверджують: гуманітарна освіта - це головне джерело для розвитку нової економіки - економіки мозку ( «brain economy»). Гуманітарії ще в вузі стають лідерами. Вони розвивають у собі навички критичного мислення, комунікації та емоційного інтелекту.

Багато успішні бізнесмени домоглися успіху завдяки гуманітарній освіті. Екс-глава Disney Майкл Айснер отримав ступінь з театрального мистецтва. Директор авіакомпанії Delta Річард Андерсон закінчив факультет політології. Пітер Тіль, співзасновник PayPal, вивчав філософію 20 століття, а засновник CNN Тед Тернер - античні мови і літературу

Такі історії успіху ще раз доводять, що знання мов, світової культури і філософії застосовні в будь-яких галузях знань. Яку б спеціальність не вибрав школяр, головне - вивчати її з цікавістю, а разом з залученням прийде і успіх.

Серед гуманітарних спеціальностей в США найбільш популярні: економіка , право , Політологія, соціологія та міжнародні відносини . Випускники знаходять себе на позиціях фінансових консультантів, аналітиків, юристів, менеджерів з розвитку бізнесу, страхових агентів і оцінювачів.

Підготовчі програми Pathway з гуманітарних наук відкриті в провідних американських вузах . Вони інтенсивно готують студентів з англійської мови та предметів, допускаючи до цілого ряду спеціальностей. Так, випускники General Studies продовжують навчання на бакалавраті з журналістики, історії, англійської мови, антропології, лінгвістики та літератури, філософії, політології, мистецтва і театру.

Університети з гуманітарних спеціальностей:

  • George Mason University - один з найбільш швидко розвиваються вузів Америки. Завдяки близькому розташуванню університету до Вашингтону, студенти мають доступ Національному архіву, Бібліотеці Конгресу, посольствам і органам влади, що якісно підвищує їх рівень підготовки. За даними видання «Bloomberg» в столичному окрузі - один з найнижчих рівнів безробіття в США.
  • Drew University - вуз гуманітарних наук в штаті Нью-Джерсі в годині їзди від Нью-Йорка. Університет робить ставку на вивчення широкого спектру предметів, менторство і невеликі групи (по 10 осіб). Користуючись зручною локацією, Drew University розробив для своїх студентів чотири програми зі стажуванням в Нью-Йорку - на Wall Street, в музеї сучасного мистецтва, в ООН та американських ЗМІ.

Дізнатися більше про надходження на гуманітарні спеціальності у вузах США>

Бізнес-напрямки

Бізнес-напрямки

Бізнес - одна з найпопулярніших на сьогодні спеціальностей. Причина тому - широка сфера застосування навику «ділової хватки». Як правило, студенти бізнес-шкіл вивчають ділове адміністрування, менеджмент, маркетинг, фінанси, бухгалтерський облік, управління персоналом і операційний менеджмент.

В американській системі навчання «business» - це, перш за все, дієслово і «can-do» підхід. Тут жодна програма з менеджменту не обходиться без стажувань, розбору кейсів, корпоративних тренінгів, візитів в компанії і нетворкінгу з експертами. Навчальний план завжди гнучкий, що дозволяє студентам поєднувати загальноосвітні курси з факультативами. Наприклад, вивчаючи маркетинг, можна додатково взяти курси з біології та хімії, щоб в майбутньому стати привабливим для біотехнічної компанії.

В арсеналі американських вузів є ще один практичний інструмент - Optional Practical Training (OPT). Він дозволяє іноземним студентам протягом року після випуску працювати в США за студентською візою, тим самим накопичуючи досвід і рекомендації.

За даними Бюро трудової статистики США, до списку найбільш перспективних бізнес-професій входять аналітики ринку, менеджери з маркетингу, бухгалтери, фінансові консультанти, логісти, страхові агенти і кредитні фахівці. Ці позиції цікаві з точки зору зростання, розміру заробітної плати, кар'єрного розвитку, рівня стресу і балансу між роботою та особистим життям. Але ніщо не заважає випускнику бізнес-школи створити свій стартап, замість того, щоб йти в консалтинг, банк або венчурну фірму.

Для випускників іноземних шкіл бізнес-освіту в Америці починається з програми Pathway. Студенти вивчають англійську мову, економіку, мат. аналіз, американську історію і культуру. Після програми студенти вступають на другий курс бакалаврату з менеджменту, маркетингу, бухобліку, фінансів, економіки, управління персоналам, готельного менеджменту, підприємництва та інших напрямках.

Університети по бізнес-спеціальностей:

  • Pace University - рейтинговий вуз з програмами з менеджменту, маркетингу та фінансів в Lubin Business School. За даними журналу «Forbes» Pace входить в «Топ-20 університетів, які зроблять вас багатими». Завдяки зручному розташуванню в центрі Нью-Йорка, понад 900 студентів Pace щороку проходять стажування в Deloitte, Goldman Sachs, Barclays, Disney ABC Television, Citigroup, Madison Square Garden, Sony, IBM і інших компаніях.
  • Roosevelt University - ще один сучасний вуз, розташований в Чикаго, другому найбільшому діловому центрі Америки. Тут налічується близько 240 000 компаній і 400 штаб-квартир світових корпорацій. Студенти Roosevelt University мають можливість вчитися у бізнес-практиків, займатися в невеликих групах (по 20 осіб) і проходити стажування в Boeing, Motorola, Harris Bank, Kraft Foods та інших компаніях.

партнер: StudyLab - Навчання за кордоном

Чому ж школярі так неохоче обирають шлях інженера, аналітика або програміста?