Що таке 300 dpi - фотограф Дмитро Пісочинська, авторські статті

"- А який дозвіл у ваших фотографій? Мені треба 300 dpi".

Фраза про "триста-де-пе-і" - поширена помилка, часом яка купує характер масового божевілля. Чути це доводиться від людей, які працюють в сфері поліграфії роками, і що найсмішніше - від професійних фотографів. Частота згадки у справі і без змушує повірити в містику. Забавніше - лише перекази 80-х про ртутну антену і армійські розповіді про кульках під крайню плоть. І якщо любителю дозволено не знати всякі подробиці, то професіонал на такі помилки права не має.

DPI - абревіатура від англ. dots per inch (точок на дюйм) - чисельне вираження дозволу растрового зображення. Дозвіл визначає, наскільки детальним буде ваше зображення при друку.
Так ось - у фотографії немає і бути не може ніяких ДПІ! Хоча б тому, що у неї немає знаменника дробу, немає цих самих дюймів. Поки фотографія живе у вашому комп'ютері, проглядається на моніторі, гуляє по електронній пошті, ні про які dpi просто не доводиться говорити. Параметр набуває сенсу тільки в момент виведення на друк. У фотографії є ​​тільки абсолютна дозвіл - число точок по вертикалі і горизонталі. Скажімо, якщо фотографія зроблена камерою з матрицею в 6 мегапікселів, то її абсолютне дозвіл буде 3000 х 2000 пікселів. Це все!


Це все


Таке зображення можна надрукувати з дозволом 300 DPI? Так, конечно.Какого розміру вийде відбиток? 25,4 см * 16,9 см.

Якщо таке в житті і буває, то мені особисто не зустрічалося жодного разу. У будь-якому випадку, розміри і пропорції вашої фотографії в журналі які мають бути обраними. При друку тієї ж фотографії з іншими розмірами дозвіл теж буде іншим, і в усякому разі не дорівнюватиме 300 dpi. Не кажучи про те, що найчастіше верстальник Кадрування зображення відповідно до своїх задумами, техзаданием і загальною концепцією. Повторимося ще раз: поки немає печатки, немає і не може бути ніяких DPI.

Значення dpi набуває сенсу тільки в момент виведення на друк:
Значення dpi набуває сенсу тільки в момент виведення на друк:


300 dpi - це технічна вимога до вирішення ілюстрацій в сучасній якісної поліграфії. Друкарня дає вам зрозуміти - щоб друк вашої обкладинки була ідеальною, потрібно саме такий дозвіл. Знаючи вимоги до розв'язання при друку і розмір відбитка, ви вже самостійно можете прикинути, скільки точок по вертикалі і горизонталі повинен мати исходник картинки.
* - До речі, сама цифра "300" тут теж досить умовна. Розвіяти сумніви дуже просто - уявіть собі плакат з розмірами 1 х 1,5 метра. При необхідному горе-дизайнером дозволі в 300 dpi вихідний файл повинен мати дозвіл 11800 х 17720 пікс, тобто приблизно 210 мегапікселів! Навіть найсучасніша професійна фототехніка до такого значення поки навіть не наблизилася. А плакати як висіли, так і висять.
Для ч / б газети, наприклад, цілком достатньо 50-70 dpi, для повнокольорового офсету в книжку потрібно приблизно 120-150, а для рекламного щита на вулиці - всього 6-10. Тут все визначають особливості сприйняття зображення спостерігачем - чим більше картинка, тим з більшої відстані людина може її комфортно сприймати. Поштову марку підносять до очей, журнал тримають в руках, а від полотна Брюллова відходять на десять метрів. Незмінним залишається одне - кутовий межа дозволу очі (близько 1 угл.мінути). Саме на це і спираються професіонали при розрахунку необхідного дозволу.
Яке ж дозвіл потрібен на практиці? У загальному сенсі - чим більше, тим краще. Якщо ми не маємо справу з дивовижними напрямками професійної фотографії (аерофотознімання, фотореєстрація наукових процесів, фотошпалери), то в переважній більшості випадків можна обійтися абсолютним дозволом в 6-10 Мпікс. Чому ж оману з приводу "де-пе-і" настільки широко поширене? Тому, що люди взагалі рідко замислюються.
Все просто? Так звісно. Нам з вами знадобилося три хвилини, щоб зрозуміти суть. Тому, якщо ви чуєте від дизайнера (верстальника) фразу "дайте мені картинки з 300 dpi" - біжіть від нього, ви маєте справу з дрімучої лінню. А лінь, рано чи пізно, погубить будь-яку справу.
PS:
Що ж означає вказане у властивостях файлу значення (72, 150, 300 dpi)? Це лише рекомендований дозвіл при виведенні фотографії на друк в повністю автоматичному режимі, вказівка ​​принтеру ледачого господаря. І це значення можна безболісно поміняти на будь-яке ціле позитивне число. У самій фотографії не зміниться нічого.
PPS:
У вас все-таки вимагають "300 dpi"? Кажуть, найкраще психології вчать в школі гейш: "просять випити - НЕ упрямьтесь, як ослиця - пригубити ковток і поставте келих на стіл". Зробіть їм 300 dpi. Або просто дайте посилання на цю статтю.

перейти до списку статей ...


© Дмитро Пісочинська, 2003-2017
При передруці пряме посилання на сайт www.nevaphoto.com обов'язкове.

Контакти ... Портфоліо ... Про мене ... сайт фотографа

Фотозйомка в Петербурзі. +7 921 337-24-39. Послуги фотографа. Професійна фотозйомка корпоративних заходів, свят, конференцій і семінарів. Промислова і рекламна фотозйомка, фотограф на корпоратив. Співпраця з міськими ЗМІ, PR відділами. Інтер'єрна, предметна, репортажна, подієва фотозйомка. Досвідчений фотограф, фотожурналіст. Професійна обробка і фотодрук. Фоторепортажі на замовлення, фотозйомка для каталогів, буклетів, календарів. Діловий портрет, фотозйомка для корпоративних дощок пошани. Віртуальні сферичні панорами, віртуальні тури. Фотопослуги, розробка і складання фотобанку.

А який дозвіл у ваших фотографій?
Таке зображення можна надрукувати з дозволом 300 DPI?
Какого розміру вийде відбиток?
Яке ж дозвіл потрібен на практиці?
Чому ж оману з приводу "де-пе-і" настільки широко поширене?
Все просто?