Соціальна психологія реклами

  1. Основні моделі в соціальній психології реклами зауваження 1 Соціальна психологія реклами займається...

Основні моделі в соціальній психології реклами

зауваження 1

Соціальна психологія реклами займається вивченням віз дії і впливу рекламних повідомлень на психіку людини, спонукаючи його вчиняти певні дії, а саме здійснювати покупки рекламованих товарів і послуг.

Реклама як соціально-психологічний феномен вивчається на основі сформованих теоретичних моделей:

  • Модель AIDA ( увага , Інтерес, бажання і дію). Це основна методика рекламного впливу на споживача, за допомогою залучення уваги, виклику інтересу до рекламованого об'єкту, збудження бажання і спонукання до певних дій, а саме купівлі товару.
  • Модель АССА (інтерес, розуміння, переконання і дію). Це послідовність дій по впливу реклами на споживача: залучення інтересу, забезпечення кращого сприйняття переваг рекламованого товару, переконання в необхідності купити даний товар і безпосередньо здійснення покупки
  • Модель DIBABA (німецька модель). Це поетапне вплив на свідомість споживача через рекламу за допомогою шести кроків сприйняття: виявлення бажання і потреби споживачів, демонстрація потреби в рекламі, підштовхування споживача до певних висновків, прогноз реакції на рекламу у споживача, спонукання до покупки і створення сприятливих умов для угоди.
  • Модель DAGMAR (визначення рекламних цілей - вимірювання рекламних результатів). Дана модель описує наступні фази акту купівлі: впізнавання марки чи бренду товару; інформування споживача про якість товару; переконання в придбанні товару; здійснення покупки.

Нічого не зрозуміло?

Спробуй звернутися за допомогою до викладачів

Методи психологічного впливу реклами на споживача

Механізм психологічного впливу реклами на її споживача: складається з наступних етапів:

  1. Привернення уваги
  2. підтримування інтересу
  3. прояв емоцій
  4. переконання
  5. Прийняття рішення
  6. Дія (здійснення покупки)

На кожному етапі необхідно застосовувати певні методи і технології, які впливають на різні психічні процеси людини, як на свідомому, так і на несвідомому рівні:

  • метод переконання;
  • метод навіювання;
  • метод гіпнозу;
  • психоаналітичний метод;
  • метод нейролінгвістичного програмування;
  • метод лінгвістичного маніпулювання.

Переконання - це метод впливу реклами, який направлений аргументування споживачів у перевагах і необхідності в рекламований товар. Докази будуються на основі незаперечних істин, особистому досвіді, позитивних аргументах на користь товару і негативних відомостей, в разі не придбання рекламованої продукції.

Навіювання (сугестія) - це основний психологічний прийом впливу, що означає пряме і неаргументоване вплив однієї людини на іншу або на групу. У рекламі використовують такі прийоми навіювання, як образність і конкретність ключових слів, уникнення негативних частинок в повідомленні, вплив звукосполученнями слів і виразів.

Гіпноз. У рекламній діяльності даний метод використовується за допомогою певних прийомів. По-перше, трюїзм - це психотехніка, яка є гіпнотичною заміною команди і означає сверхобобщенное висловлювання. По-друге, ілюзія вибору. Це ситуація, коли людину обмежують у виборі, надаючи не весь перелік варіантів. Третя психотехніка - це повний вибір. На відміну від попереднього прийому, це надання вибору всіх можливих варіантів, бажаних і небажаних.

Психоаналітичний метод. Один з основних мотивів реклами - ототожнення товару, послуги з підсвідомими мотивами і уподобаннями споживача. Товари часто роблять привабливими за допомогою певних образів, які хочуть бачити споживачі в тій чи іншій рекламі.

Нейролінгвістичне програмування (НЛП). Воно займається вивченням позитивного досвіду фахівців в різних областях психології і соціології, щоб потім використовувати накопичені знання у своїй діяльності.

У рекламі дана модель використовується для наступних цілей:

  • створення психологічного контакту зі споживачем;
  • встановлення і підтримання процесу комунікації;
  • спонукання споживача до відповідної поведінки.
  • Відмінним працюючим прийомом в рекламі є використання персонажів, зорових образів. Які викликають певні емоції та відповідно позитивні асоціації з товаром або компанією.

Метод лінгвістичного маніпулювання - це використання особливостей мови і правил його вживання. Як правило, рекламісти використовують даний метод, щоб приховано впливати на споживача. Кращим способом вплив на споживача є часте застосування прихованих і явних порівнянь в рекламі, які дозволяють створювати ефект унікальності товару.

Нічого не зрозуміло?