Соціологи: молоді українці живуть як в "останній день Помпеї"

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

22 июня 2012, 10:08 Переглядів: 22 июня 2012, 10:08 Переглядів:   Як зараз живуть молоді українці

Як зараз живуть молоді українці. Фото: С. Ус.

Частина 1. Молоді українці живуть сьогоднішнім днем, мріють виїхати за кордон і багато працюють

продовження

НОВЕ ПОКОЛІННЯ: прагматичний ПЛЮС РОМАНТИКА

"Сучасна молодь виросла, не знаючи Радянського Союзу, і це її головна відмінність від покоління" П ", який боровся за виживання в 90-х роках. При цьому для теперішніх молодих українців навколишня дійсність і історія також обростає міфами, - каже соціолог Євген Копатько. - Вони мріють виїхати з країни більше, ніж їх однолітки в 90-х. Вони частіше їздять за кордон, можуть порівняти. Вони вірять в краще життя, в отримання успіху, в матеріальний достаток ". А соціолог Інна Волосевич вважає, що наша молодь менш зациклена на матеріальному, ніж їх попередники: "У нинішньої молоді, в порівнянні з 90-ми роками, більше виражена тяга до нематеріальних цінностей. Зараз молодь більше схожа за цінностями на європейців, її цікавить любов , дружба, самореалізація ".

Соціолог Володимир Бондаренко не погоджується: "Ця молодь дуже прагматична, але їх прагматичність пов'язана з романтикою. Сучасна молодь теж закохується і любить довгі прогулянки. Але в 90-х було чіткіше поділ між статями - хлопці любили футбол, а дівчата - фігурне катання. Зараз ж дівчата захоплюються футболом, а хлопці починають захоплюватися модою ". За словами експерта, сучасні українці вже розуміють, що працювати треба багато, щоб домогтися успіху: "Вони починають виробляти установку - що потрібно пропрацювати не 20, а 15 років, але за 12 годин, щоб отримати успіх і вже через 15 років просто спочивати на лаврах.

"ВОНИ НОВІ, АЛЕ ЖИВУТЬ стереотипи СТАРОГО СВІТУ"

Олексій Васильєв, психолог: "Погано не те, що вони відрізняються від покоління 90-х, не те, що вони не хочуть читати. Але найгірше те, що живучи в абсолютно новому світі, нового середовища медіа, про яку ми поки дуже мало знаємо, ці хлопці, будучи новими, транслюють дуже старі стереотипи, оцінне поведінку старого світу. їм дали в руки можливість створити нові стандарти суспільства, але вони транслюють те, що вклали їм в голову батьки. тому зараз так популярний так званий неоконсерватизм. Найпростіший молода людина - такий же расист, такий же ксенофоб, як його батьки. У цьому вся іронія. Щоб виробити нову свідомість, своє розуміння світу, треба читати книги, або спілкуватися з цікавими людьми. Інакше це все призведе, рано чи пізно, до психологічного вибуху. Питання - де взяти основу для самовираження ".

Мажор ХОЧУТЬ ЗА ВСЕ ШВИДШЕ

Володимир Бондаренко, соціолог: "Молодь розділилася на мажорів і не мажорів. Перші ведуть себе не кращим чином. Ті, які навчалися за кордоном, - скромніше, а ті, що сидять тут на батьківських хлібах, - поводяться потворно. У дорогих ресторанах основний контингент - діти мажорів. вони туди ходять показати дівчатам, що вони круті, і познущатися над офіціантами. Ця молодь не пройшла ні Афгану, ні армії, не вміє стійко переносити позбавлення. Їм армія і даром не потрібна, у них немає тієї життєвої гарту, вони тягнуться до легкого заробітку. Хочуть шви якого успіху - ведуться на фінансові піраміди ".

"ЖИВУТЬ ЯК В ОСТАННІЙ ДЕНЬ ПОМПЕЇ"

На думку соціологів, молодь на Заході більш впевнена в собі, їм не потрібно через зовнішній лиск показувати свій статус. "Рівні стабільності поки різні - у нашої молоді все ж більше орієнтації на матеріальний статус, на його демонстрацію за допомогою речей", - підкреслює соціолог Інна Волосевич. Її колега Володимир Бондаренко погоджується: "Наші відрізняються бажанням більше випендритися, як той випадок з дівчиною, яка прийшла на випускний в нижній білизні. Українці живуть як в" останній день Помпеї ". Займають на вечірку, скільки можуть, діамантів, не будучи багатими, - тільки б кинути пил в очі. Менше вони і працюють - поняття декількох робіт для нас ще не властиво. Але у них і гарна якість є - довірливість. вони ще вірять у хороше, якби не сучасне ТБ, яке одебілівает молодь, ми могли б цих прекрасних р ебят зберегти ".

За словами психолога Олексія Васильєва, молоді українці менш розкуті, ніж їхні західні однолітки. "Відмінність від Заходу? Був такий анекдот - додайте прикметник" радянський "до будь-якому слову, і воно кардинально змінить значення. У нас щось схоже залишилося - людина, замість того щоб сформувати власну особистість, норовить знайти групу, куди примкнути. Я б ще звернув увагу на те, що у західній молоді багатша історія, пов'язана з культурними напрямками. у них був Вудсток, травень 1986 го в Парижі, протести проти війни у ​​В'єтнамі, боротьба за рівність білих і чорних. А за плечима у нашої молоді - лише епоха катастрофічною стабіл ьности і стабільного занепаду.

МОЛОДЬ ЧЕРЕЗ 20 РОКІВ: ПОКОЛІННЯ POWER POINT

Покоління Z
Покоління Z. В картинках

Наступне покоління буде ще більш комп'ютеризовано і інтернетизована, і технічних інструментів для спілкування у них буде в рази більше, ніж у нас. Крім того, процеси глобалізації ніхто не відміняв - на думку експертів, саме завдяки можливості подорожувати за кордон молоді люди наступного покоління стануть більш розкуті, вільні і толерантні. "Через 10-20 років у нас буде зовсім інше покоління, яке побудує іншу країну. Молоді люди будуть більше орієнтовані на особистісні потреби, нематеріальні цінності. Наша молодь вже зараз в не найгіршому матеріальному становищі, збільшується обмін між країнами, вона спілкується в інтернеті , і ця тенденція буде тільки підсилюватися. Але одного інтернету, звичайно, мало - потрібно, щоб відкрили кордони, тоді утворюється загальна глобальна культура, зітруться національні особливості ", - говорить соціолог Інна Волосевич.

"Покоління років через 20 - це зовсім інші стандарти, це покоління Power Point, і новини для них теж необхідно буде робити в графічному вигляді", - зазначає психолог Олексій Васильєв. На думку психолога, це не дуже добре. "У текстовій подачі існує свій шарм. Людина - істота говорить, а вони будуть вміти лише генерувати картинку і дивитися на неї. Людина як особистість не існує без мовного компонента. Я бачив зараз вже анкети у вільній формі хлопців, які закінчили школу і вступників до вищих навчальні заклади - вони не володіють мовою, не в змозі висловити свої думки. там кульгає не тільки пунктуація, орфографія, там ще і моторошний синтаксис - вони можуть виокремити головне слово, як картинку, але не можуть зв'язати його з іншими словами ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Соціологи: молоді українці живуть як в" останній день Помпеї "". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Захарова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Відмінність від Заходу?