У вузі поряд з теоретичними заняттями викладачами проводяться і практичні. Це не тільки всілякі семінари і конференції, що організовуються безпосередньо на території навчального закладу, а й практики ( навчальна , виробнича і переддипломна ), Що здійснюються студентами за межами університету. Контролюють її проходження викладач від вузу і керівник практики від підприємства.
Викладач, в свою чергу, видає завдання по практиці . Студент самостійно визначається з місцем її проходження, знаходить керівника практики від підприємства, домовляється з ним і погоджує проходження практики з завідувачем кафедрою, потім отримує договір на її здійснення .
Учень повинен розуміти, що основна мета практики полягає в зборі та обробці інформації, певних даних, які є практичним підтвердженням теоретичних знань, отриманих у вузі. Відомості, отримані на практиці, заносяться студентом в щоденник.
У кожному вузі існують певні правила щодо заповнення щоденника практики, розміщені в спеціальній методичке. Найкраще скористатися саме їй, не вдаючись до пошуку інших джерел . Іноді виникають ситуації, коли методичку з правилами ведення та заповнення щоденника практики важко дістати. Тоді необхідно звернутися за допомогою до фахівців. Професіонали біржі швидко допоможуть студенту будь-якого вузу в заповненні щоденника практики. Вони розуміють, що щоденник - це справжній документ, що підтверджує проходження практики учням.
Щоденник про проходження практики - це докладний запис кожної дії студента в ході проходження практики, кожного виконаного їм завдання, отриманого результату. Іноді вузи видають учням готовий щоденник, який залишається тільки заповнити, а іноді студенти заводять його самі, виділяючи під нього зошит або розкриваючи спеціальні бланки на аркушах формату А4.
Студенту необхідно точно знати, який вид практики він буде проходити: від цього залежить, які записи будуть заноситися в щоденник. У щоденнику по навчальній практиці містяться фрази, що починаються зі слів: «навчився», «з'ясував», «дізнався». У щоденнику виробничої практики - «виконав доручення», «брав участь», «зробив на прохання», «отримав результат». У щоденнику з переддипломної практики - «досліджував на практиці», «виявив закономірність», «провів експеримент», «перевірив гіпотезу».
У стандартному щоденнику по практиці розміщено таблицю, яка містить чотири колонки. У першій колонці зазвичай відзначається дата перебування на практиці, в другій - містяться назви завдань, в третій колонці описуються дії, які виконувалися учням в означений день, в четвертій - студентом проводиться самостійний аналіз проведених заходів.
Після проходження практики щоденник необхідно показати керівнику практики від підприємства або куратору. В результаті перевірки студенту видається відгук про проходження практики , Написаний її куратором, а під таблицею ставиться печатка від підприємства, місця проходження практики .
Дата Завдання Хід виконання Висновки 10.10 Знайомство з місцем проходження практики Вивчення структури підприємства В ході знайомства з організацією я з'ясував, що підприємство розташовується за адресою ..., складається з декількох відділів ..., директором підприємства є ..., його заступник ... і т. д. 12.10 Вивчення основних документів організації Читання нормативно-правових документів організації Основними документами підприємства є : ... 14.10 Спостереження за діяльністю підприємства Виявлення методів і принципів роботи підприємства Діяльність організації полягає в наступному ... 16.10 Виконання індивідуального завдання по практиці Пошук відповідей на поставлені запитання викладачем від вузу, запис відповідей в щоденник В ході роботи над навчальною літературою дізнався, що ..., з'ясував, що ....
© Автор: Пишемо-диплом-самі.рф