Співачка Варвара з випуску свого першого дебютного альбому «Варвара» заявила про себе як прекрасна актриса, з оригінальним стилем і манерою виконання. Арабські мотиви переплітаються з російськими наспівами, своєю музикою співачка доставляє слухачам естетичне задоволення, як би запрошуючи в подорож по незвіданих країн.
У своєму інтерв'ю газеті «Велика Епоха» Варвара розповіла, як вона працює над новим альбомом і подальшими планами.
- Варвара, виконавцю пісень часто здається, що найкраща пісня чекає його попереду, а як у Вас?
В .: Приблизно так само. Ніколи неможливо зупинитися. Мені здається, це риса всіх творчих людей - скільки не досягай, все мало. Завжди в голові купа ідей, планів ... Тим більше в стилі, в якому працюю я, це нескінченний процес. Тільки уявіть, скільки за час існування людства написано пісень - у кожної країни своя культура, своя історія, і там можна знайти дуже багато цікавих композицій. Так що без пісень я точно не залишуся!
- Чим приваблює Вас народна пісня?
В .: Народна пісня - це душа. Це повне одкровення сердечних переживань. Музика, яка близька по духу, настрою, змістом. Для мене це - все! І все застільні пісні - це народні. Я бачу, що деякі люди навіть плачуть на концертах, коли я співаю «Ще не вечір», «Ивушки» або «Сказання про Варвару» (російська пісня, якої вже більше 100 років).
- Чи є у Вас труднощі з підбором репертуару, і з ким би з сучасних композиторів Ви хотіли б співпрацювати?
В .: Мені дуже подобається Ігор Матвієнко. Я вважаю його одним з композиторів, який потрапляє в серця глядачів, завжди все робить вчасно. Подивіться на його проекти - вони все «довговічні», і завжди актуальні.
Труднощі з репертуаром ... ні, не відчуваю. Пісень дуже багато. Труднощі швидше з тим, як подати пісню, які інструменти використовувати в запису, знайти якесь своє нове бачення виконання. Це дуже довгий процес. Я зазвичай репетирую дуже багато, перш ніж показати глядачеві.
Співачка Варвара. Фото надано PR директором Оленою Штефан
- Деякі відомі співаки обожнюють тримати увагу публіки через скандальні історії в особистому житті, а у Вас дуже позитивний образ щасливої дружини, матері, просто жінки, не кажучи вже, співачки. Чи не зустрічаєте заздрості до себе або недовіри?
В .: Можливо, воно і є, але я не відчуваю цього. Напевно, тому, що навколишнє себе хорошими людьми, і мені просто ніколи і не хочеться звертати уваги на якісь плітки і т. Д. Навіщо я буду витрачати на це час? Всім не догодиш. І я вважаю, що краще заробити репутацію своїм талантом, творчістю, а не якимись історіями. Історії потрібні тоді, коли не вистачає творчості. А якщо ти поглинений нескінченними ідеями, концертами, тобі не потрібні ніякі скандали.
Звичайно, все залежить від людини. Буває, що просто людина така сам по собі - бурчить, лається, або епатажний, це одне. А коли це награно, образно, придумано - цього я не розумію. Скандали забудуться, і тебе з ними забудуть. Це все дуже поверхово.
- Чи немає у Вас бажання закритися в своєму власному щасливому світі, намагаючись не впускати горе і страждання чужих людей?
В .: Ні. Без цього не можна. Ми всі співчуваємо, співпереживаємо один одному, допомагаємо, це нормально. Закриваються, я вважаю, тільки егоїсти, закривають очі на все негативне, страждання інших, потім черствіють, стають зліші. Такий шлях ні до чого доброго не приведе. Тому що з часом і твоє щастя буде вже не таким щасливим і радісним. Ми щасливі не тільки від того, що у нас все добре, але і від того, що маємо можливість допомагати іншим - справою, порадою, іноді просто мовчазною присутністю.
- І Клавдія Шульженко, і Марк Бернес особливо дороги старшому поколінню тим, що своїми піснями зігрівали їх у роки війни, коли було дуже важко. Яку пісню Ви хотіли б заспівати сьогодні, коли людям дуже важко в зв'язку з кризою, санкціями, війною в Україні?
В .: «Чому так в Росії берези шумлять» (автор невідомий) - дуже чітке потрапляння.
- В одному з інтерв'ю Ви сказали, що на концертах останнім часом все частіше просять заспівати саме російські пісні. Концепція вашого нового альбому якось пов'язана з цим? Чому саме старовинні російські пісні і саме зараз?
В .: Ні, це не пов'язано між собою. Так вийшло. Коли планувався цей альбом, ситуація в світі була не такою, як зараз. Я давно його хотіла записати, шукала пісні.
- Розкажіть нашим читачам, яким він буде?
В .: Він буде називатися «ЛЬОН». До нього увійде вже відома пісня «Сказання про Варвару». При створенні і записи цього синглу, я працювала спільно з Артемієм Воробйовим - етно-музикантом, мультиінструменталістом, композитором і аранжувальником, засновником оркестру «волинщиків Москви». Також увійде циганська пісня «Сонечко».
Це буде акустичний альбом старовинних російських композицій, пісень, які на слуху у людей. Але крім відомих пісень я вирішила відтворити деякі забуті стародавні композиції. Буде дуже цікаве звучання. Для запису ми зібрали рідкісні інструменти - дудки, флейти, класичні - скрипка, віолончель, шотландська волинка. Також живі барабани і гітари.
Ми плануємо ще один проект, який задумали зі співачкою Мариною ДЕВ'ЯТОВА. Він стосується, звичайно, російської пісні і російської культури. Але про це скажу трохи пізніше.
Варвара, виконавцю пісень часто здається, що найкраща пісня чекає його попереду, а як у Вас?Чим приваблює Вас народна пісня?
Чи є у Вас труднощі з підбором репертуару, і з ким би з сучасних композиторів Ви хотіли б співпрацювати?
Чи не зустрічаєте заздрості до себе або недовіри?
Навіщо я буду витрачати на це час?
Чи немає у Вас бажання закритися в своєму власному щасливому світі, намагаючись не впускати горе і страждання чужих людей?
Яку пісню Ви хотіли б заспівати сьогодні, коли людям дуже важко в зв'язку з кризою, санкціями, війною в Україні?
Концепція вашого нового альбому якось пов'язана з цим?
Чому саме старовинні російські пісні і саме зараз?
Розкажіть нашим читачам, яким він буде?