«Співай, BELARUS!». Творчість, яке надихає

Приз вручається Олександру Карпенко та його групі «Колесо фортуни».

44 концертних номера і вісім творчих номінацій, близько 80 учасників, вісім членів журі і кілька сотень уболівальників, 26 переможних дипломів і чотири спеціальні призи, майже чотири години цікавого сценічного дійства і ... незабутня хвилина слави для кожного з тих, хто виходив на сцену, - таким був XIII огляд-конкурс художньої самодіяльності працівників МТЗ «Співай, Беларус!» 2017 року, який відбувся 21 лютого в Палаці культури МТЗ. І хоча сьогодні це вже історія (для кого-то - з несподіваним вдалим фіналом, для кого-то - обов'язково з продовженням, яке ще буде написано), а все в житті краще один раз побачити, ніж сто разів почути, - ми постараємося розповісти вам про найяскравіші моменти конкурсу, поділитися своїми враженнями про побачене, а також відкрити двері в кімнату, де проходило суддівське обговорення.

Анатолій Суша зазначив, що захід, що має назву у нас як огляд-конкурс художньої самодіяльності, коректніше було б називати оглядом аматорської творчості Анатолій Суша зазначив, що захід, що має назву у нас як огляд-конкурс художньої самодіяльності, коректніше було б називати оглядом аматорської творчості. Однак, підкреслила Ірина Галузо, неточність в найменуванні анітрохи не применшує заслуг Мінського тракторного - чи не єдиного підприємства в місті, яке так широко розвиває творчий рух серед своїх працівників.

Сперечалися судді, і дуже гаряче, майже по кожній з номінацій Сперечалися судді, і дуже гаряче, майже по кожній з номінацій. Обговорення претендентів на перше і друге місця серед вокальних колективів практично повторило торішню ситуацію. Голова журі висловився за єдиний хор. Величезний плюс, на його думку, те, що в колектив зуміли залучити чоловіків, а це велика рідкість і безсумнівна заслуга керівника хору. І хоча мікрофони не "визвучалі» всю музичну партитуру твору «Рідна хата», Олег Елисеенко був готовий віддати «задирки» перше місце. Однак більшістю голосів журі присудило перемогу за «Пісню аб Радзіме» колективу «Заводчани». Під час виступу і оголошення результатів автор пісні Едуард Білейчік знаходився в залі для глядачів і поділяв з колективом радість перемоги.

Дебютант огляду ансамбль «Каляда» показав глядачеві справжню замальовку «Базар» Дебютант огляду ансамбль «Каляда» показав глядачеві справжню замальовку «Базар». Яскраву, соковиту, завзяту. В образ колядників заводська молодь «потрапила» дуже точно: яскраві хустки, барабан, тріскачки і пральна дошка в якості музичного інструменту ... Однак, на думку суддів, красива танцювальна складова номера явно була сильнішою вокальної, і тому у «Каляди» - третє місце в конкурсі.

Одноголосно, без обговорень на перше місце серед народних солісток журі поставили Октябрина Сулим з піснею «Тече річка Волга» Одноголосно, без обговорень на перше місце серед народних солісток журі поставили Октябрина Сулим з піснею «Тече річка Волга». Практично без питань друге місце присудили і Марині Забавський. Співає в народному жанрі виконавиця давно: спочатку в ансамблі МСЦ-3 «Веселка», тепер в колективі «Заводчани» і в складі тріо «Гармонія». А ось сольно в нашому конкурсі вона виступила вперше (з піснею «Чарівна скріпка»), і так вдало! У числі претенденток на третє місце обговорювалися імена дебютантки цій номінації Людмили Германчук з ОМА ( «Валянки, валянки, ховає моя матінка ...») і постійної учасниці огляду Анни Ляшук з МСЦ-3 ( «Реха жураўлінае»), проте з перевагою голосів «бронза »номінації дісталася Ганні.

Не було несподіванок для суддів і в розстановці сил трьох гітаристів-виконавців в вокально-інструментальної номінації Не було несподіванок для суддів і в розстановці сил трьох гітаристів-виконавців в вокально-інструментальної номінації. Андрій Ленков з МЦ-5 з піснею з репертуару Костянтина Нікольського «Музикант» став третім. Сергій Михальчевський за підтримки групи «Колесо фортуни» Олександра Карпенко з піснею «Скажи, навіщо і чому» виявився другим. Перемогу в номінації другий рік поспіль здобуває співробітник УГТ Геннадій Івановський. Його виконання твору «Ой, княжна» стало своєрідною даниною таланту Володимира Мулявіна.

Найскладніший жанр, на думку голови журі, - інструментальна музика, тому що чітко визначити критерії оцінки конкурсантів дуже важко Найскладніший жанр, на думку голови журі, - інструментальна музика, тому що чітко визначити критерії оцінки конкурсантів дуже важко. За основу судді вирішили взяти те, наскільки художньо виразні виконавці і наскільки вони органічно виглядають на сцені. Іспанський танець на гітарі у виконанні новачка конкурсу Михайла Тумилович з УКЕР-2 приніс йому третє місце. Олександру Карпенко судді віддали друге. До слова, свою композицію «Королева юності» Олександр написав кілька місяців тому, а група, з якою ми бачили його на сцені, - старі шкільні друзі, з ними колись разом він починав співати у дворі, захворівши, як і багато його ровесників , «бітломанією». Олег Елисеенко зізнався, що саме в цьому році відкрив для себе творчість Олександра. Судді відзначили інтерес конкурсанта до інструментальній музиці, різноманітність номерів, з якими він виступає протягом декількох років, нові костюми учасників колективу, музичні інструменти, які в усі часи були вкрай недешевим задоволенням і дозволити собі їх могли тільки найвідчайдушніші любителі.
Перше місце судді віддали Андрію Кандиби. У минулому році він отримав приз за креативність, в 2015-му став другим, і ось зараз зумів перемогти в конкурсі. Можливо, завдяки Фабріціо Патерліні і його композиції «Soffia La Notte», можливо, завдяки чарівній партнерці - Олені Марковець, можливо, завдяки невловимому настрою, яке об'єднувало молодих людей, гра в чотири руки на роялі принесла Андрію, а точніше парі, успіх.

В ході обговорення номерів не раз звучала думка про те, як важлива манера виконання і зовнішній вигляд виходить на сцену, тому що навіть чудове враження від віртуозної гри ці «дрібниці» можуть звести нанівець В ході обговорення номерів не раз звучала думка про те, як важлива манера виконання і зовнішній вигляд виходить на сцену, тому що навіть чудове враження від віртуозної гри ці «дрібниці» можуть звести нанівець.

Дуже порадувало всіх виступ команди КВН «BELARUSи» Дуже порадувало всіх виступ команди КВН «BELARUSи». Здорово, що жарти хлопців прив'язані до заводської тематиці, здорово, що вони розвиваються, стають цікавішими, «посилилися» вокалом, словом, ростуть. Проте, судді, які бачили їх виступи раніше, порахували нинішні жарти не найсильнішими, але ... перемогу в номінації все-таки віддали. Далі в числі фаворитів номінації журі бачило Марину Сержан, Олену Суходіл і Анатолія Марука. Відданість одному образу, виступи розважально-повчального характеру виключно рідною мовою стали своєрідною візитною карткою Анатолія Парфеновича. За роки існування конкурсу він не раз був в числі переможців номінації: третім (в минулому році), другим (в 2015 році) і першим (в 2014-му). У цьому році він читав гумореску «Пра радиё» і знову зайняв друге місце. «Жваво і креативно» - так були оцінені виступ Марини Сержан і її «Казка про золоту рибку» на новий лад. Журі відзначило розвиток виконавиці і з поправкою «вчитися тримати настрій твору до кінця» присудило третє місце. Його Марина розділила з постійною учасницею номінації Оленою Сушею. У виконанні Олени Едуардівни ми завжди чуємо твори, які змушують задуматися: «О, як убивчо ми любимо», «За вечора посварилися сусіди». І ось знову - драматична історія про вибір молодої матері і ціною помилки.

До слова, серед семи номерів номінації були самі різнопланові твори - і авторське посвята Санкт-Петербургу від Надії Бобчёнок (93-й цех МСП), і гумористичний монолог «Лектор» від Валерія Киселя (УКЕР-2), і серйозні міркування про значимість будь-яких слів і матеріальності думок від Валерія кипіла (РМЦ) До слова, серед семи номерів номінації були самі різнопланові твори - і авторське посвята Санкт-Петербургу від Надії Бобчёнок (93-й цех МСП), і гумористичний монолог «Лектор» від Валерія Киселя (УКЕР-2), і серйозні міркування про значимість будь-яких слів і матеріальності думок від Валерія кипіла (РМЦ).
Олександр Віскун теж кілька років поспіль бере участь у конкурсі та авторські пісні виконує під гітару. У цьому році він використовував фонограму і запропонував нашій увазі визнання батькам - по-своєму зворушливе і дуже щире. Пісня «Дзяк» принесла виконавцю третє місце. Дебют Сергія Сидоровича
(УГМех) з гітарою і пісня «Зірка» дозволили йому посісти друге місце.

Перемогу в номінації здобув Володимир Ковбіченко з МСЦ-3 Перемогу в номінації здобув Володимир Ковбіченко з МСЦ-3. Він бере участь в «Співай, Беларус!» Вже давно і два роки поспіль стає першим в авторській пісні.
Як ніколи різноманітної виявилася номінація «Сучасний танець». Ми побачили бальний, східний, білоруський танці, а ще номера з предметом і в стилі техно. Дебютантка конкурсу Вікторія Чернявська, яка виконувала танець зі стільцем, була відзначена призом як наймолодша учасниця конкурсу. У виступі Наталії Гриневич, яка готувала східний танець, на думку журі, трохи не вистачило розвитку теми і більш яскравих рухів. Олександр Бризинський (аргентинське танго) практично повторив свій минулорічний номер - таке ж поетичне вступ, троянда, танго (НЕ аргентинське), - що журі визнало неправильним.

Явна настрій і бажання прикрасити свій виступ елементом театралізації привернули увагу суддів до танцю Анни Пісанік Явна настрій і бажання прикрасити свій виступ елементом театралізації привернули увагу суддів до танцю Анни Пісанік. Вона нагадала глядачам, що 21 лютого - Міжнародний день рідної мови, а тому і подарувала всім народний танець. Рік тому Ганна вперше заявила про себе в номінації: виконала бурлеск і стала другою. У цьому році вона підтвердила свій результат. Перемога в номінації - за Михайлом Тумилович і його номером в стилі техно, який, незважаючи на тривалість, дивитися було цікаво до самого кінця. Судді побачили в номері зачатки драматургії, а представники заводу навіть висловилися, що танець - готовий номер для святкової програми до 8 Березня!

Судді побачили в номері зачатки драматургії, а представники заводу навіть висловилися, що танець - готовий номер для святкової програми до 8 Березня

13 осіб боролися в цьому році за перемогу в найяскравішою номінації - «Естрадний вокал» 13 осіб боролися в цьому році за перемогу в найяскравішою номінації - «Естрадний вокал». Симпатії журі завоювали п'ять учасників, які і стали в підсумку фаворитами номінації. Євген Бабусенко названий кращим. Його скутість, яка була відзначена суддями, в пісні «Ти чекай» виправдана драматургічно, а ось появи на сцені танцює жінки (зовсім не тією, яка чекає) багато хто з них зовсім не зрозуміли. До слова, питання до хореографічної підтримки виникали не раз. Дуже цікавою була знахідка з тінями під час пісні Павла Кальвінковского ( «Не вмирай»), а ось вихід панянок «на світло», як здалося журі, зруйнував всю загадковість ідеї.

Добрі відгуки звучали на адресу Дмитра Блещіка, але його виконання «У кімнаті порожній», багато в чому копіює Дмитра Колдуна, виявилося програшним Добрі відгуки звучали на адресу Дмитра Блещіка, але його виконання «У кімнаті порожній», багато в чому копіює Дмитра Колдуна, виявилося програшним. А тому при рівній кількості балів у Блещіка і Сенюкова третє місце журі віддало останньому. До слова, Дмитро Сенюков (пісня «Я тебе не віддам») в цьому році дещо змінив свого звичного стриманого образу, показав себе більш наполегливим, зухвалим, і, по-моєму, дуже вдало. Разом з ним місце розділив Михайло Шавлюга. Він виконав пісню «Кораблі», яка просто запалила зал. Новачки конкурсу - Ольга Астапова та Павло Кальвінковскій - на другому місці. Судді відзначили добре поставлений номер Павла і його артистичність, а також гарне звучання голосу Ольги. Вона співала «Колискову» Поліни Гагаріної, і присутність на сцені маленьких янголят-хмарок-снів посилювало загальне враження.

Улюбленець багатьох заводчан Юрій Лежневіч завжди вміє підняти настрій Улюбленець багатьох заводчан Юрій Лежневіч завжди вміє підняти настрій. І в цей раз свій вихід на сцену він почав з пропозиції: «Повеселимося?». Як це вийшло в пісні «Горобина на снігу» - судити глядачам. Судді ж вручили учаснику приз за креативність. Призом «За прагнення до перемоги» відзначили Людмилу Германчук, яка співала і в народній, і в естрадній номінаціях. Приз глядацьких симпатій знову завоювала Октябрина Сулим. Глядачі вибирали її в 2014-му і 2015-му, в минулому році приз взяла Анна Ляшук, і ось в 2017-му знову віддали виконавиці свої голоси.

Глядачі вибирали її в 2014-му і 2015-му, в минулому році приз взяла Анна Ляшук, і ось в 2017-му знову віддали виконавиці свої голоси

Вперше в якості судді на конкурсі був присутній Андрій СУСЛЕНКО Вперше в якості судді на конкурсі був присутній Андрій СУСЛЕНКО. У фіналі конкурсу, вітаючи учасників із заслуженою перемогою, він зазначив, що взаємопов'язані між собою успіхи в творчості і на виробництві, як багато значить для заводчанин уміння висловитись в пісні, танці, музиці, літературному творі. Зал був повний в цей день, глядачі тепло підтримували своїх артистів на сцені - і це дуже важливо. А ще важливо, коли чуєш в повній тиші за своєю спиною «Тихо! Зараз мама співатиме! »... Це означає, що конкурс дійсно потрібен всім нам. Він чекає нових імен, нових яскравих виступів, нових ідей, нових вражень.

Переможці огляду-конкурсу «Співай, Беларус Переможці огляду-конкурсу «Співай, Беларус!» 2017 року
Народний вокал, колективи
1 місце. Ансамбль «Заводчани».
2 місце. Хор «задирки».
3 місце. Колектив «Каляда».
Народний вокал, солісти
1 місце. Октябрина Сулим (ОЦ-2).
2 місце. Марина Забавський (МСЦ-3).
3 місце. Анна Ляшук (МСЦ-3).
Вокально-інструментальний
виконання
1 місце. Геннадій Іванівський (УГТ).
2 місце. Сергій Михальчевський (МСЦ-3).
3 місце. Андрій Ленков (МЦ-5).
Інструментальна музика
1 місце. Андрій Кандиба (УГТ).
2 місце. Олександр Карпенко (термічний цех).
3 місце. Михайло Тумилович (УКЕР-2).
розмовний жанр
1 місце. Команда КВН «BELARUSи».
2 місце. Анатолій Марук (ПДУ).
3 місце. Марина Сержан (МЦ-1), Олена Суша (ЛЦ-2).
Авторська пісня
1 місце. Володимир Ковбіченко (МСЦ-3).
2 місце. Сергій Сидорович (УГМех).
3 місце. Олександр Віскун (слц).
Сучасний танець
1 місце. Михайло Тумилович (УКЕР-2).
2 місце. Анна Пісанік (ОАТ УГТ).
3 місце не присуджувалося.
естрадний вокал
1 місце. Євген Бабусенко (ВОНС).
2 місце. Ольга Астапова (УГМех), Павло Кальвінковскій (транспортний цех).
3 місце. Михайло Шавлюга (МСЦ-3), Дмитро Сенюков (УКЕР-1).

журі: журі:

Олег Елисеенко - голова журі, заслужений артист Республіки Білорусь, композитор і виконавець, доцент кафедри мистецтва естради БГУКіІ, лауреат премії Федерації профспілок Республіки Білорусь.
Ірина Галузо - заступник директора Державної установи «Мінскконцерт» по роботі з колективами народної творчості та культурно-просвітницькими установами.
Віктор Мороз - режисер, старший викладач Білоруської державної академії мистецтв.
Анатолій Суша - головний спеціаліст з питань культури Федерації профспілок Білорусі, член комісії з питань народної художньої творчості держав - учасниць СНД.
Станіслав Шиманський - заступник голови профкому ВАТ «МТЗ» з організаційно-масовим питань.
Андрій СУСЛЕНКО - заступник генерального директора ВАТ «МТЗ» з ідеологічної роботи, кадрам і соцрозвитку.
Тамара Лелігда - начальник бюро ідеологічної роботи ВАТ «МТЗ».
Аліція Пінюта - заслужений журналіст, володар звання «Видатнік друку Беларусі», завідуюча філією кафедри періодичної преси Інституту журналістики БГУ, головний редактор газети «Беларус-МТЗ обозрение».

Анна Коряковой.
Фото Євгенії Єлінських.

Також можна почитати:

І в цей раз свій вихід на сцену він почав з пропозиції: «Повеселимося?