Сплата громадянами додаткових страхових внесків на накопичувальну частину пенсії в 2017 році

Темою чергового випуску програми «Відкрита студія» телерадіокомпанії «Крим» стала сплата громадянами до органів Пенсійного фонду додаткових страхових внесків на накопичувальну частину пенсії. Про всі нюанси Програми державного фінансування пенсійних накопичень розповіла Ольга Трояновська - головний спеціаліст-експерт відділу організації персоніфікованого обліку Відділення Пенсійного фонду Російської Федерації по Республіці Крим.

Що таке додаткові страхові внески?

Додаткові страхові внески та їх сплата до органів ПФР регламентується Федеральним законом № 56-ФЗ від 30.04.2008 року «Про додаткові страхові внески на накопичувальну частину трудової пенсії та державної підтримки формування пенсійних накопичень».

Відповідно до Закону створена Програма державного співфінансування пенсійних накопичень з метою стимулювати громадян самостійно сплачувати додаткові страхові внески (ДСВ) на свою накопичувальну частину пенсії крім обов'язкових платежів, тим самим збільшуючи свою майбутню пенсію.

У вигляді стимулу держава додатково додає суму платежу на індивідуальні особові рахунки громадян - учасників Програми, тим самим подвоюючи її.

Учасник Програми самостійно визначає розмір і періодичність платежів ДСВ.

Держава щорічно співфінансує внески кожного учасника Програми в розмірі від 2 000 до 12 000 рублів на рік.

Хто може брати участь в цій Програмі?

Додаткові страхові внески можуть платити всі громадяни.

Однак держава співфінансує внески за умови, що він вступив до Програми до 31.12.2014, тобто подав заяву до 31.12.2014 і вніс перший внесок до 31 січня 2015 року.

Держава співфінансує внески протягом 10 років з моменту сплати громадянином першого внеску.

Таким чином, громадяни, які переїхали до Криму з інших регіонів Росії і раніше сплачують ДСВ на материку, можуть продовжити брати участь в Програмі та сплачувати додаткові внески в Криму.

У чому переваги учасників Програми?

По-перше, до пенсії додатково державою додається подвоєна сума, від тієї суми, яку сплатили за ДСВ.

По-друге, внески ДСВ не обкладаються податком на доходи фізичних осіб, тобто на суму перерахованих коштів щорічно можна отримувати податкові відрахування в розмірі 13%. Таким чином, при розмірі платежу від 2 000 до 12 000 рублів на рік, можна повернути від 260 до 1 560 рублів на наступний рік. Для здійснення повернення суми податкового вирахування необхідно подати декларацію та заяву про бажання отримати соціальний податкове вирахування в органи податкової за місцем проживання. Зробити це можна протягом трьох років з року здійснення платежу. Крім декларації і заяви подаються підтверджуючі документи, а саме, квитанція про сплату - в разі сплати ДСВ самостійно; довідка від роботодавця про сплачені суми ДСВ - в разі здійснення платежів через роботодавця.

У разі смерті застрахованої особи пенсійні накопичення, сформовані за рахунок сплати додаткових страхових внесків, що успадковується. Тобто, правонаступники можуть отримати ці гроші.

Як стати учасником Програми державного співфінансування пенсійних накопичень?

Для цього необхідно платити додаткові страхові внески (ДСВ):

- Самостійно через кредитні установи (тобто банки) на КБК 39210202041061100160. У призначенні платежу обов'язково вказуйте свій СНІЛС і ПІБ. Банки приймають дані платежі без комісії.

- Через роботодавця. Для цього необхідно подати заяву в бухгалтерію, яка щомісяця буде утримувати Ваші внески із зарплати і перераховувати їх в ПФР. У заяві вказується розмір щомісяця сплачуються ДСВ. Їх розмір може бути змінений застрахованою особою на підставі особистої заяви.

Куди повинні звертатися застраховані особи та роботодавці при бажанні брати участь у Програмі?

Застраховані особи, які бажають самостійно сплачувати ДСВ, звертаються в клієнтські служби Пенсійного фонду. Є можливість сплачувати внески через роботодавця. У цьому випадку роботодавець надає всі відомості про сплату внесків до органів ПФР за місцем реєстрації.

Якщо людина не платила внески якийсь час, чи може він продовжувати брати участь в Програмі?

Громадянин має право припинити, призупинити і відновити сплату додаткових страхових внесків до будь-який момент.

Як застрахованій особі переконатися, що сума платежу пройшла?

Ми рекомендуємо уявити в своє управління ПФР копії платіжних документів протягом 20 днів з дня закінчення кварталу, в якому робили платіж.

Що повинно входити в комплект документів, що надається роботодавцем?

Роботодавець надає банківське платіжне доручення і звіт (реєстр ДСВ-3) до органів ПФР.

Які терміни сплати ДСВ і здачі реєстрів ДСВ-3 роботодавцями?

Роботодавець утримує внески, починаючи з 1 числа місяця, наступного за місяцем отримання заяви від застрахованої особи, і перераховує їх у пенсійний фонд не пізніше 15 числа місяця, наступного за місяцем, за який вони обчислюються. Звіт Реєстр ДСВ-3 необхідно надати не пізніше 20 днів з дня закінчення кварталу по електронних каналах зв'язку або за місцем реєстрації роботодавця.

Чи передбачені якісь штрафи, якщо підприємство вчасно не встигне здати звітність і сплатити?

Так. За несвоєчасну здачу звітності передбачена фінансова санкція в розмірі 500 рублів щодо кожної застрахованої особи та адміністративне покарання у вигляді адміністративного штрафу в розмірі від трьохсот до п'ятисот рублів.

Які помилки допускаються роботодавцями при сплаті і здачі звітності?

Серед найбільш поширених помилок неправильне зазначення ПІБ і СНІЛС застрахованої особи або його відсутність, неправильний код платежу (КБК), на який приходить сума. У разі помилкового вказівки КБК необхідно звернутися із заявою до органів ПФР.

Які наслідки для застрахованої особи тягнуть помилки, допущені роботодавцем в звітності?

Відомості не будуть рознесені на індивідуальні особові рахунки і, відповідно, не будуть входити в розрахунок пенсії в майбутньому при виході на пенсію.

Де можна додатково ознайомитися з цією інформацією?

Вся інформація про сплату додаткових страхових внесків розміщена на сайті Пенсійного фонду www.pfrf.ru .

Джерело: ТРК Крим

Що таке додаткові страхові внески?
Хто може брати участь в цій Програмі?
У чому переваги учасників Програми?
Як стати учасником Програми державного співфінансування пенсійних накопичень?
Куди повинні звертатися застраховані особи та роботодавці при бажанні брати участь у Програмі?
Якщо людина не платила внески якийсь час, чи може він продовжувати брати участь в Програмі?
Як застрахованій особі переконатися, що сума платежу пройшла?
Що повинно входити в комплект документів, що надається роботодавцем?
Які терміни сплати ДСВ і здачі реєстрів ДСВ-3 роботодавцями?
Чи передбачені якісь штрафи, якщо підприємство вчасно не встигне здати звітність і сплатити?