Сплин | Інформація про групу, виконавця: новини, статті, рецензії, звіти, огляди, афіша, концерти, фотографії, тексти і переклади пісень, біографії, відео, кліпи, кращі пісні, скачати mp3, аудіо, коментарі, факти, обмін посиланнями | British Wave

Олександр Васильєв - вокал, гітара
Вадим Сергєєв - гітара
Микола Ростовський - клавішні
Дмитро Кунин - бас-гітара
Олексій Мещеряков - ударні

e-mail: [email protected]
сайт: http://www.splean.ru

Визначилася ситуація з менеджером групи: відмовившись від пропозиції Дмитра Гройсмана (менеджер «Чайф»), музиканти вибрали Олександра Пономарьова (менеджер групи «Наутілус-Помпіліус», до того моменту, що розпалася). З ним почалися поїздки по країні - Одеса, Єкатеринбург та інші міста, де «Сплін» мав великий успіх у публіки.

"Гранатовий альбом" приніс групі всенародну славу. Хоча пісні з нього виконувалися і раніше, але з виходом альбому піднялася ціла хвиля суперечок - про еволюцію музики групи і про вплив на вірші Саші Васильєва психоделіків ( «Lюся сидить вдома», «Марія і Хуана»). Це самий «хітовий» альбом групи - «Весь цей бред», «Орбіт без цукру», «Бог втомився нас любити», «Котись, колесо!», «Виходу немає», «Марія і Хуана». На пісні «Орбіт без цукру», «Виходу немає» і «Котись, колесо!» Зняті кліпи. «Сплін» виступив на «Максідромі» в качастве хедлайнерів і на розігріві у знаменитих The Rolling Stones.

Досягнення групи - сольний концерт в Лужниках 14 лютого 1998 року. А 20 вересня 1998 року «Сплін» відіграв в ДК «Меридіан» з новим барабанщиком Сергієм Наветним, і в групу офіційно увійшов флейтист Ян Ніколенко (на прізвисько Яник), який фактично грав в групі з осені 1997, розпустивши заради цього свою групу «Едипів комплекс ».

Весь 1999 рік «Сплін» нескінченно гастролював, доїхавши навіть до Нью-Йорка, де група дала один клубний концерт. Не витримавши щільний графік, на початку 1999 групу покинув клавішник Микола Ростовський, який вирішив присвятити себе тихого сімейного життя і виховання дочки.

У жовтні того ж року вийшла "Альтависта", а трохи пізніше і подвійний концертний диск під такою ж назвою. Альбом дорослий, там вперше з'являється інструментальна композиція «Абсент» - нічого подібного раніше не було. Знято три кліпи: «Мотоциклетний ланцюг» і «Абсент» - там діють дивні віртуальні персонажі, створені Олегом Куваєвим, також був знятий кліп на пісню «Пив-курив» ​​з моторошною сюжетом: напідпитку люди сідають за кермо, потрапляють в аварію і в лікарню . Композиція «Молоко і мед» названа кращою піснею 1999 року в врученні нагород журналу "Fuzz" в квітні 2000 року.

У 2000 році музиканти активно гастролювали і записували пісні до альбому "25-й кадр". Крім того, на противагу всім піратським збірникам «Сплін» був випущений «Зн @ менатель. Збірник пісень для радіо »в серії« Головні пісні ».

Весною 2001 з'явилася спільна робота Саші Васильєва і Льови з "Бі-2" під назвою «Фелліні». За 22 містах Росії пройшов грандіозний «Fellini Tour», знятий кліп на пісню (бійка двох боксерів: Саші Васильєва і Льови), випущений концертний альбом під назвою «Fellini Tour 2001», записаний 6 квітня 2001 року у Окрайці.

27 березня 2001 року побачило світ «25-й кадр». За стилем він найбільше нагадує «Ліхтар під оком», а в загальному не схожий ні на що, зроблене групою раніше. Він записувався без одного зі стовпів - Олександра «Морріса» Морозова, замість нього грає Микола Воронов. Після запису повернувся Микола Ростовський, і був узятий один сесійний гітарист - Вадик Сергєєв. Екранізована пісня «Залишаємося зимувати» (в даному випадку залишився зимувати російський офіцер А. Васильєв, розстріляний французами в Вітчизняну війну 1812 року), композиція «Моє серце», яка зібрала найбільше премій «поборов» за 2001 рік. Пісня «Лінія життя» увійшла в саундтрек фільму «Брат-2».