Пейнтбол (англ. Paintball - куля з фарбою)
командна спортивно-розважальна гра, в якій гравці змагаються команд прагнуть вразити кульками з фарбою якомога більше суперників і виконати мета ігрової місії. Поразка суперників (та що вже гріха таїти - іноді і товаришів) здійснюється за рахунок попадання в них кулькою з фарбою. Пейнтбольні кульки складаються з зовнішньої (жорсткої, але тендітної) оболонки, що зберігає форму кулі і рідкого маслянистого наповнювача, який і містить барвник. Одним з головних інгредієнтів, що використовуються при виготовленні пейнтбольних куль, є спеціальний фармацевтичний желатин з добавками - з нього-то в основному складається оболонка кульки. При ненавмисному потраплянні вологи на желатинову оболонку, оболонка вбирає її, розбухає і розм'якшується, можуть утворюватися "бульбашки" і такими кулями вже ні в якому разі не можна стріляти - вони застрягнуть в фідері або лопнуть в стовбурі, не долетівши до цілі.
Стрілянина пейнтбольними кульками здійснюється за допомогою спеціальних "пневматичних рушниць" (пейнтбольних маркерів ).
Ураженим гравцем у пейнтболі вважається той, на ігровій формі або спорядженні якого є пляма фарби від розколотого кульки. Як правило, бризки від кульок, які розбилися об укриття - не рахуються і часто умовно поразкою вважають наявність плями фарби розміром не менше пятирублевой монетки. За замовчуванням в пейнтболі не рахується ураженням якщо потрапив в гравця кулька не розколовся і не пофарбував його. Такий гравець має право продовжити пейнтбольний бій. Але якщо вже гравець оголосив себе ураженим, а тільки потім виявив, що кулька не розколовся і фарби на ньому немає, він не повертається в гру, щоб не вводити в оману інших гравців і суддів. У багатьох сценаріях самовільний вихід за кордон ігрового поля також вважається поразкою гравця. Детальніше про правила гри в пейнтбол можна прочитати тут.
Як правило, більше бажаючих збирається грати в пейнтбол у вихідні і в свята, тому що не кожен може зібрати достатню кількість друзів для пейнтбольного виїзду в будній день. У пейнтбольних клубах багато хто активно святкують дні народження, відзначають парубочі, проводять шкільні виїзди, студентські та корпоративні турніри, і пейнтбольний клуб "Їжачки в тумані" - не виняток! У святкові дні у клубів найбільша завантаження, тому досвідчені гравці часто замовляють гру на будній день, коли на майданчиках вільніше.
* А Ви знаєте, що: Першим "рушницею з фарбою", що використовувалися для гри в пейнтбол в США в 1981 році став маркер "Nelspot 007". Детальніше про історію пейнтболу.
Безперечні плюси того, щоб провести вихідні на пейнтболі:
1. Будь-який, хто зможе приїхати на територію пейнтбольного клубу зможе і грати в пейнтбол! Це означає, що всю необхідну підготовку до гри в пейнтбол гравці зможуть пройти безпосередньо в клубі, а брати участь зможуть і тата і мами, і діти, і бабусі з дідусями. Ніхто не стане змушувати грають поголовно виконувати армійські нормативи фіз.подготовка. В пейнтбол кожен грає в рамках комфортної для нього фізичного навантаження, тому фізичне навантаження, що отримується при грі в звичайний розважальний пейнтбол - адаптована і збалансована (в комфортному гравцеві режимі тренується влучність, витривалість і швидкість реакції, комбінується статична і динамічна навантаження). Крім того, йде м'який психологічний тренінг: збільшується впевненість в собі, підвищується самооцінка, поліпшується комунікабельність, тренується сила волі і долаються внутрішні комплекси, та й викид ендорфінів при грі в пейнтбол покращує настрій!
2. Більшість ігор в пейнтбол проводиться на свіжому повітрі. Погодьтеся, що в ряду інших способів активного колективного відпочинку на природі пейнтбол стоїть у перших рядах. Навіть такий чудовий вид відпочинку взимку, як катання на лижах підтримають не всі Ваші друзі - у кого-то банально немає лиж, а там, де найцікавіше кататися, в прокат їх не взяти, то справа - пейнтбол! Влітку можна кататися на велосипедах, але, знову ж таки, це не для всіх ... Звичайно, можна сходити в боулінг або в більярд, але, погодьтеся, це не можна вважати особливо активним відпочинком, та й проводиться це все - в приміщенні ...
3. Пейнтбол - це військово-спортивна пригода! Гра в пейнтбол багатьма сприймається в першу чергу як гра у війну. Тому іноді виникає негативна реакція на даний вид відпочинку як провокуючий агресивна поведінка. Насправді, гравці в пейнтбол нітрохи не більш агресивні, ніж футболісти або любителі пінг-понгу - і ті й інші повинні мати волю до перемоги і бути стриманими, дотримуючись правил поведінки під час гри і не відволікаючись на провокує поведінку суперників або уболівальників. Дійсно хороший спортсмен - і в звичайному житті буде гідною людиною. Те ж можна сказати і про випадок, коли агресивний, запальний в звичайному житті людина вирішить зайнятися яким-небудь спортом і буде вибирати між пейнтболом (адже там можна стріляти фарбою по іншим гравцям) і настільним тенісом (адже там можна намагатися потрапити кулькою в лоб супернику і кидати об підлогу ракетку). Наведу приклад з реального життя: в 2012 році в наш пейнтбольний клуб ( "Їжачки в тумані") в перший раз приїжджав грати фігурист Євген Плющенко. Абсолютно всі співробітники клубу, які працювали в той день на майданчику, помітили, що Євген - дуже простий і приємний у спілкуванні людина, і на ігровому полі він поводився так само - ввічливо і тактовно. У той же час, був випадок, коли приїхав з компанією друзів "надмірно активний" юнак дуже швидко був осажен своїми ж товаришами, яким він просто заважав грати, постійно порушуючи правила і сперечаючись з інструктором, суперниками і навіть з фотографом! Отримавши осуд товаришів і пропустивши одну гру, ця молода людина залишок ігрового дня був зразком ввічливості та уважності, вже сам пару раз робив зауваження своїм товаришам, коли вони надто захоплювалися. Так що, пейнтбол - це тільки майданчик для самореалізації і весела гра; приїжджайте на пейнтбол з добрими думками - і у Вас залишаться найприємніші враження від гри.
майданчики
Майданчики для гри в пейнтбол можуть бути дуже і дуже різними ... Найпершою в світі пейнтбольний майданчиком був - звичайний ліс, і до сих пір лісові майданчики вважаються класикою пейнтболу. А якщо вже на те пішло, то і першими гравцями в пейнтбол - були дерева, тому що першим прикладним застосуванням пістолетів, що стріляють фарбою було мічення дерев в лісовому господарстві. Природно, коли люди стали грати в пейнтбол проти інших людей, з'явилося бажання щось поліпшити ... Кілька десятків разів зігравши в одному і тому ж лісі, гравцям захотілося різноманітності, тому що вони відчували в собі величезний нереалізований потенціал бійців "командос" і почали будуватися різного виду укриття - від земляних траншей і насипів, щитів і останків "техніки", до справжніх шедеврів фортифікації і Реконструкційна думки: всіляких фортець, сіл і т.д. Частина гравців спокусилася на занедбані об'єкти: колишні табори, занедбані заводи, невикористовувані будівлі, залишки військових укріплень і т.п. У гри на занедбаних територіях є очевидні недоліки: по-перше, при будівництві цих об'єктів спочатку не передбачалося, що там будуть грати в пейнтбол, і часто проведення ігор там - просто небезпечно (через наявність небезпечних будівельних відходів або уламків, через ветхість занедбаних конструкцій або через непередбаченого конструкцією виду експлуатації). По-друге, часто прохід на цю територію може бути доступний і стороннім, в зв'язку з чим цілком можлива поява на ігровому полі сторонніх людей, бродячих собак, інших "диких гравців", які не бажають ділити ігровий простір. Нарешті, при уявній доступності і безгосподарності, об'єкт обраний Вами для гри напевно є державною чи приватною власністю, тому до Вас в будь-який момент можуть підійти співробітники охорони і попросити звільнити територію з поясненням мети візиту.
* Саме правильне з точки зору цивілізованого пейнтболу - це гра на підготовленої території в спеціалізованому пейнтбольному клубі, зі спроектованими для безпечної гри майданчиками і продуманою інфраструктурою, все інше - це компроміс між Вашим бажанням пограти в пейнтбол і небажанням далеко їхати ...
Дізнатися чому наші пейнтбольні майданчики - одні з кращих Ви можете тут.
Існують дві основні різновиди пейнтболу: спортивний і тактичний.
Для багатьох гравців пейнтбол - це вже не просто хобі або розвага у вихідні. Пейнтбол, особливо в останнє десятиліття, показав, що він є і досить перспективним спортивним напрямком. Вже давно завойовує популярність не тільки розважальне напрямок цієї гри, але і "гілка" спортивного пейнтболу, в рамках якої проводяться серйозні міжнародні турніри.
У спортивному пейнтболі гра проходить по однотипним сценаріями із захопленням прапора. Тут не використовують антуражние "гармати" або піротехніку. Маркери для спортивного пейнтболу більше схожі на космічні бластери з "Зоряних воєн", ніж на сучасну зброю. У спортивному пейнтболі, як і в будь-якому сучасному спорті, багато що вирішують долі секунд і найдрібніші деталі підготовки гравців і спорядження. Грають в спортивний пейнтбол на спеціально підготовленій рівній майданчику з надувними укриттями певної конфігурації. Гравці одягнені в спортивні джерсі з логотипом команди і щільні зручні штани. У професійних пейнтбольних команд є свої спонсори і вболівальники.
Тактичний пейнтбол, на відміну від свого побратима, знайшов велику популярність серед бажаючих розважитися у вихідні. "Гравці-тактики" часто в своїй екіпіровці нагадують солдатів з батальйону спеціального призначення, "озброєних до зубів". Асоціювання пейнтболу з грою в войнушку у більшості людей так або інакше займається популярним тактичне спрямування. В тактичному пейнтболі часто використовуються спеціальні піротехнічні вироби - фарбувальні гранати і димові шашки. Люблять побігати по лісі і спортсмени, тому що по своїй суті пейнтбол - він і є пейнтбол, просто стиль у різних гравців може бути різний. Для тактичного пейнтболу численні фірми-виробники випускають велику кількість антуражних маркерів, зовні імітують реально існуючі види вогнепальної зброї або максимально на них схожі. Цілком зрозуміло, що через його антуражності, багатьох в першу чергу привертає тактична різновид пейнтболу.
практичний пейнтбол
Практичним пейнтболом можна назвати вид тактичного пейнтболу, в процесі якого відпрацьовуються елементи дій бойових груп, агентів, охоронців і співробітників силових структур, тобто коли пейнтбол використовують в якості тренажера для вироблення навичок і рефлексів, необхідних в тій чи іншій критичній ситуації.
розважальний пейнтбол
Хто-небудь напевно спробує підняти на сміх автора цієї статті, прочитавши про те, що є окремий вид пейнтболу - розважальний ... Але я все-таки зроблю акцент на цій стороні нашої улюбленої гри! Головне, що відрізняє розважальний пейнтбол від тактичного в його звичному розумінні - це те, що в ньому як правило відсутній та сама "практична" частина, яку ми виділили в попередньому абзаці. У розважальний пейнтбол приїжджають грати любителі - якраз ті самі сім'ї з дітьми, колеги по роботі, однокурсники, друзі, які не займаються пейнтболом цілеспрямовано і постійно. І це не означає, що серед гравців цієї категорії немає крутих пейнтболістів ... просто вони грають з іншими на рівних, і головне, що їх відрізняє в цей момент від "спортсменів" або "тактиків" - це настрій на гру. Я пару раз бачив, як після гри на відмінній, грамотно і цікаво побудованою майданчику (не тільки в нашому клубі), один з таких "вузькоспеціалізованих" гравців після дуже динамічною і веселою перестрілки ходив з нудьгуючим виглядом, явно не розуміючи який кайф знайшли його випадкові товариші по грі в біганині по полю з криками і хаотичною стріляниною, замість того, щоб прикривати його по флангу, прострілювати діагоналі і робити все те, до чого він звик на тренуваннях своєї напівпрофесійної команди. Не забувайте, з якою метою Ви приїжджаєте на ту чи іншу гру, і отримуйте гарантоване задоволення від пейнтболу!
Сценарії:
Сценаріїв гри в пейнтбол може бути скільки завгодно, як і місць для гри - на пересіченій місцевості, в покинутій будівлі або на спеціально підготовленому майданчику, з «респаун» або без них ( "респаун" називається точка повернення «ураженого» в гру - перш ніж увійти, він зобов'язаний стерти з себе фарбу).
Детальніше про сценарії гри в пейнтбол, використовуваних в нашому клубі, ви можете прочитати в розділі "Сценарії ігор" .
Ну, і наостанок ...
Часто, новий гравець, який відвідав наш клуб , Хоче дізнатися більше про вподобаному йому вигляді дозвілля. І в першу чергу, звичайно, він кличе на допомогу Інтернет (за великим рахунком, зараз альтернативного джерела отримання початкової інформації з даної тематики і немає). І ось, ввівши в віконечку пошуку слово «пейнтбол», йому вивалюється ціла купа посилань, значна частина яких просто дублює інформацію один одного, обмежуючись мінімальним набором тексту, що задовольняє пошукових роботів. Тому, для того, щоб отримати відповіді на досить прості питання, потрібно витратити купу часу. Маючи досвід проведення численних ігор в різних форматах і умовах, а також постійно відповідаючи на питання гравців, наш клуб постарається внести деяку ясність в термінологію.
Ми постараємося поступово публікувати на сайті ряд тематичних статей, які можуть бути цікавими широкому колу гравців, але в першу чергу - новачкам і любителям, щоб зробити нашу з Вами гру ще доступнішим для сприйняття і ближче кожному. Ми, співробітники пейнтбольного клубу «Їжачки в тумані» сподіваємося, що даний інформаційний портал буде корисний тим, кому недостатньо чергових фраз і нудних визначень. Ми - за живе спілкування, ми - за яскраве життя, повну вражень.
Питання, що виникають у Вас питання і пропозиції можна висловити за вказаною на сайті телефону : 931-25-45.