Кожному з нас доводиться звертатися в органи державної влади або в органи місцевого самоврядування по всіляких питань. Звернення можуть носити різний характер: або ця пропозиція про поліпшення вже існуючих умов життя в нашому місті, або заяву про зміну порядку управління, або скарга на відновлення порушених прав громадян.
На відкритому уроці по темі «Звернення громадян до органів державної влади та органи місцевого самоврядування», який нещодавно пройшов у групі У-08к, ми з хлопцями повторили існуючі форми звернень, нормативні правові акти, що регулюють правовідносини у сфері звернень, вимоги, що пред'являються до організації прийому громадян, в тому числі і до обладнання робочого місця фахівця.
Це була перша, теоретична, частина уроку. Друга частина носила практичний характер. Група була умовно поділена на підгрупи по 4 людини. У Статуті муніципального освіти Міський округ Краснотур'їнськ підгрупи підібрали особливо актуальні питання місцевого значення. Ці питання необхідно було опрацювати - визначити, в компетенцію якого органу належить вирішення проблеми і представити у вигляді ситуаційної гри. Група впоралася із завданням відмінно. Самі студенти спробували себе в ролі державних і муніципальних службовців.
Наталя Фрідріхівна ЛЕБЕДЄВА.
- Коли викладач пропонує провести урок в незвичайній формі - це завжди обіцяє щось цікаве. Ось і у нас в групі недавно пройшло заняття, про який всі ми будемо згадувати ще дуже довго. Після повторення пройденого матеріалу і перегляду мультимедійної презентації, підготовленої Наталією Фрідріхівна Лебедєвої, почався просто справжній спектакль. Студенти нашої групи в повній мірі продемонстрували на що здатна їхня фантазія, підкріплена отриманими знаннями. Вони підготували моделі прийому громадян державними і муніципальними службовцями і розіграли сценки. Всі були просто молодці! Продумали все до дрібниць: склали режим роботи органу управління, з дизайнерським підходом обладнали інтер'єр кабінету, і навіть своїми руками змайстрували оргтехніку. На висоті опинилися і акторські здібності учасників уроку: особливості спілкування представників молоді і людей похилого віку були передані ними дуже точно. Хочемо подякувати всім за цікавий урок.
Ксенія Міков, Анастасія НЕЙМИШЕВА, студентки групи У-08к.
«Ми обираємо майбутнє»
Виборча комісія Свердловської області в рамках програми підвищення правової культури виборців ось уже вдесяте проводить обласний щорічний конкурс «Ми обираємо майбутнє», в якому беруть участь тисячі учнів і студентів установ загальної та середньої професійної освіти Свердловської області.
Муніципальний етап обласного конкурсу проходив по чотирьох вікових групах: учні 3-5 класів, учні 6-8 класів, учні 9-11 класів загальноосвітніх шкіл та студенти установ початкової та середньої професійної освіти.
Краснотурьінска міська територіальна виборча комісія, в особі голови Юрія Рафаїловича Кокшарова, запропонувала і нам взяти участь в цьому конкурсі. Мо порадою мого викладача Наталії Фрідріхівна Лебедєвої я вирішила дослідити тему виборчого права - «Виборчі системи зарубіжних країн (на прикладі Великої Британії та Франції)». Звичайно, ще до початку роботи я знала, що виборча система відіграє важливу роль у розвитку політичної системи суспільства, але я навіть не думала, що в різних країнах вони настільки різняться. Кожна має свої переваги і свої недоліки, тому це дослідження було для мене дуже цікавим і захоплюючим.
30 березня на засіданні Краснотурьінска міської територіальної виборчої комісії були підведені підсумки міського та міжтериторіального етапів конкурсу. Я дуже рада, що наша робота вийшла на обласний етап, заробивши перше місце на міжтериторіальне етапі в м Североуральске. В цей же день відбулося привітання учасників та переможців, нагородження дипломами та призами.
Загальні враження від участі в конкурсі у мене виключно позитивні, так що я всім раджу не боятися брати участь у подібних заходах. Навіть якщо перемога дістанеться комусь іншому, додаткові знання зайвими не будуть.
Яна СОЛОВЕЙ, гр. У-07До.