Срібло імператорської Росії: cколько стоять старі монети дореволюційного часу

Срібні монетки дореволюційній Росії знайдуться практично в кожній сімейній колекції жителів пострадянського простору. У більшості випадків мова йде про карбування часів Миколи II гідністю в 10, 20 і 50 копійок. Їх вартість рідко перевищує кілька сот рублів, а вміст срібла в монетах гідністю нижче «полтиника» не перевищує 50%.

Використовувати такі монети в якості інвестиційного інструменту мало кому прийде в голову. Вони являють собою скоріше сувенірну продукцію, ніж цінний антикваріат, але можливість заробити на них все-таки існує.

Вартість дореволюційних гривеників і полтиника залежить від декількох параметрів:

  1. Стану монети.
  2. Року випуску.
  3. Монетного двору.
  4. Заводських дефектів карбування.

Рідкісні монети можуть виявитися привабливими для колекціонерів, готових викласти куди більш значні суми на їх придбання, ніж кілька сот рублів. Рідкісні монети розглядаються в нумізматичних каталогах, але за довідкою з каталогів рідко звертаються покупці недорогих монет. Найчастіше, інформація про вартість і характеристиках шукається в інтернеті і рідко на пошук витрачається більше півтори години. Орієнтація продавця срібних миколаївських копійок не покупці недорогих рідкісних монет означає, що їх споживач проживає за межами Росії і частини Східної Європи.

Для даного сегмента ринку нумізматики, основним майданчиком з продажу колекційних товарів є Ebay - міжнародний інтернет-аукціон. Більшість, з представленої на його прилавках карбування російського імператорського дому не відноситься до числа дорогих раритетів, але трапляються й винятки. Справжність такої продукції перевірити практично неможливо, на онлайн аукціонах представлено безліч «новодела» китайського виробництва. Переважно мова йде про дублікатах найбільш цінних для колекціонерів примірників.

Механізм інвестування в царські срібні копійки передбачає «легендування» монет і просування їх на нумізматичні ринки держав, далеких культурно і територіально від європейського континенту. Вартість срібної монети формується за рахунок присутніх на ній дефектів природного походження. Просування включає в себе створення та розміщення на тематичних ресурсах публікацій з описом рідкості і цінності монет, що володіють схожими ушкодженнями.

Механізм інвестування передбачає брендування товару, де основна частина його ціни формується за рахунок переважання в інформаційному просторі інформації даних про високу вартість і рідкості копійок цієї серії. Така можливість практично виключена, коли мова йде про англомовний інформаційному полі і мовами, що відносяться до десятки найбільш поширених. Тим часом, впровадження легенд в простір малих мовних груп з країн Південно-Східної Азії або Близького Сходу дозволяє домогтися переваги запровадженої інформації в результатах пошукової видачі.

Порядок інвестування в срібну карбування миколаївської епохи, з використанням методів легендування наступний:

  1. Придбання монет із дефектами у приватних продавців в інтернеті або в антикварних крамницях.
  2. Дослідження локальних мовних інформаційних просторів і нумізматичних ринків на предмет визначення оптимального.
  3. Створення легенди про походження дефекту карбування і її переклад на мови цільового ринку з подальшим тиражуванням і розміщенням на тематичних ресурсах.
  4. Розміщення англомовних оголошень про продаж аналогічних монет на міжнародних мережевих аукціонах із зазначенням вартості, трохи вище згаданої в легендування.
  5. Розміщення пропозицій про продаж легендованих монет на локальних ресурсах і мовами обраного ринку за заявленими в легенді цінами.

Опис монет в «легендах» не повинно претендувати на достовірність або виходити за рамки художньої публіцистики. Головне тут, як і в будь-якому брендування товару, - це емоційний зміст, образ, який полягає в монетах з допомогою літературних і психологічних методик. Придбання первинного якісного опису на мові цільового ринку складе основну частину інвестиційних витрат, подальше тиражування контента і заповнення їм цільових майданчиків дозволить сформувати уявлення про цінності срібного бренду як домінантне в умовах локального ринку.

Не слід шукати цільову аудиторію серед професійних колекціонерів або на вузькоспеціалізованих майданчиках. Ціна представлених до реалізації монет не повинна перевищувати чверті середньомісячних доходів за працюючому населенню в обраній мовній групі. Безпосередній продаж зручніше здійснювати через Ebay, вже після домовленості з покупцем на локальних торгових майданчиках. Це дозволяє забезпечити безпеку угоди і гарантувати отримання оплати. Інвестиції в срібні копійки епохи Миколи II виправдаються тільки тоді, коли їхній власник виявиться єдиним або одним з небагатьох володарів монет певної серії.

Джерело інформації: skupkamonet.com.ua

Якщо ви знайшли помилку на сайті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter