секрети майстерності
Тульським майстрам були добре відомі практично всі існуючі способи декоративного оздоблення стали. Ці прийоми обробки вони успішно застосовували при виготовленні холодної та вогнепальної зброї, а так само меблів і різноманітних сталевих побутових предметів.
Скринька для прикрас Путівник по російським ремеслам , CC BY-SA 3.0
Талановиті майстри придумували унікальні способи оздоблення виробів з металу. Найвідоміший з них - виготовлення особливих детальок, які назвали «сталеві алмази» через їх особливої огранки.
Особливості та техніка
Горіння «алмази» мають різні розміри, різну форму - круглу, овальну, витягнуту, різну кількість граней. Кожен «алмаз» має уплощенную головку, схожу на «капелюшок» гриба і викував за одне ціле з нею ніжку.
пряжка Путівник по російським ремеслам , CC BY-SA 3.0
«Алмази» кріпляться расклепиваніем ніжки з обороту пластин, в отвори яких вони вставлені. Головки «алмазів» шуткують для того, щоб їх після ограновування можна було добре відполірувати, а ніжки відпущені для розклепування.
Намотування для ниток Путівник по російським ремеслам , CC BY-SA 3.0
Для кріплення «алмазів» в масивному підставі, наприклад на кубиках зовнішніх стійок балдахіна, на ніжках нарізана різьба і вони вгвинчуються в деталь. Огранювання «алмазів», особливо дрібних, по ювелірним параметрам можна назвати досконалою.
Тим не менш, вони прекрасно виконують свою функцію - прикрашати. Наприклад, прикрашений ними свічник, при запалених свічках починає виблискувати, у відблисках свічки.