Стаття: «[Android] Синтезатор мови Vocalizer. Голоси: Мілена, Катя, Юрій »- Клуб любителів аудіокниг

Для шанувальників аудіокниг системи синтезу голосу часто набувають важливого значення. Не завжди ми можемо отримати ту чи іншу книгу, Для шанувальників аудіокниг системи синтезу голосу часто набувають важливого значення начитану людиною, і в такі моменти єдиний вихід - звернення за допомогою до робота.
На жаль, розвиток технологій TTS (text to speech) для російської мови йде повільно, і про скоєний синтезі залишається лише мріяти. Але є і певні успіхи, про які ми намагаємося інформувати користувачів.

Зрозуміло, в першу чергу цікаві рішення для смартфонів. Ветерани синтезу для PC, такі як Говорилка або Mp3book pro, які працювали здебільшого на французькому Digalo, мали на увазі підготовку тексту, його перегонку в звук, часто в форматі реального часу, і лише після цього перенесення в плеєр і безпосереднє відтворення. Сучасний підхід в середовищі мобільних операційних систем значно більш доброзичливий по відношенню до користувача. Ви просто встановлюєте програму, додаєте текст і слухаєте.

Ми вже писали про вітчизняний вирішенні - програмі для IOs і Android Читач   Topic Link: [Android, IOS] Мобільний додаток Читач   І лідері по зручності, надійності та якості - продукті від Корпорації добра   [Android] Синтезатор мови від Google
Ми вже писали про вітчизняний вирішенні - програмі для IOs і Android Читач Topic Link: [Android, IOS] Мобільний додаток "Читач" І лідері по зручності, надійності та якості - продукті від Корпорації добра [Android] Синтезатор мови від Google. Ваш телефон заговорить по-російськи
І якщо перший з варіантів все ще сируватий, надмірно вимогливий до заліза і
по стабільності роботи швидше нагадує бета версію, ніж готовий продукт, то другий продовжує розвиватися, залишаючись найбільш працездатною системою в рамках ОС Android.
Але це не означає, що ми не можемо чекати сюрпризів і від інших розробників.

І ось нове цілком конкурентне рішення від компанії Nuance - голосовий движок Vocalizer і відразу три російських голоси до нього - Мілена, Катя і Юрій. Особливо примітний чоловічий голос.
Втім до справи, пропонуємо вашій увазі демо звучання голосів. Все зроблено по-чесному, цей звук знятий безпосередньо зі смартфона, ніяких онлайн-прикладів і проміжної очищення, прискорення в програмі 150%:

фрагмент рецензії
І ось нове цілком конкурентне рішення від компанії Nuance - голосовий движок Vocalizer і відразу три російських голоси до нього - Мілена, Катя і Юрій Харрісон Колін - Манхеттенський ноктюрн ( Хлистова Катерина ) // посилання:

фрагмент рецензії
Мо Янь - Країна вина ( Винокурова Надія ) // посилання:

фрагмент рецензії
Мур Крістофер - Брудна робота ( капітан АБР ) // посилання:
Як бачите, звучання жіночих голосів важко назвати проривним, порівняйте з демо синтезу мови від Google , А ось третій варіант - Юрій - заслуговує найпильнішої уваги.
Справа в тому, що підхід західних компаній до звукового супроводу і озвучення тексту сформульований максимально чітко:
Чоловічий голос - для озвучування значних за обсягом матеріалів, жіночий - в якості інформатора про події, що дає вказівки.
Nuance не став винятком, серед 80 голосів їх програмного забезпечення для більш ніж сорока мов лідирують жіночі голоси, вироблені для роботи в середовищі gps навігації, інформування, систем голосового зв'язку та ін.
Установка синтезатора здійснюється досить легко.
Перш за все, треба скачати беспатний TTS Vocalizer з магазину Google Play, а потім прикупити для нього російський голос, кожен коштує 3,99 $. Думаю, розумно обійтися одним лише Юрієм.

Далі, в настройках телефону слід вказати Vocalizer в якості основного TTS.
Налаштування -> Спеціальні можливості -> висновок тексту в мову
Після цього перейти в настройки самого синтезатора. Тут ми вибираємо голос - це головне. Із супутніх налаштувань варто звернути увагу лише на амплітуду, рекомендую виставити її на максимальне значення, інші настройки можна здійснювати в процесі, в першу чергу це стосується швидкості читання. Мені адекватним здається прискорення в півтора рази (150% прискорення в меню), решта дістається вже під час прослуховування.

Спеціального ПЗ, здатного об'єднати вашу колекцію електронних книг і синтезатор мови, немає, але можна використовувати більшість звичних читалок, ось їх приблизний список: Спеціального ПЗ, здатного об'єднати вашу колекцію електронних книг і синтезатор мови, немає, але можна використовувати більшість звичних читалок, ось їх приблизний список:

  • AlReader
  • Cool Reader
  • ezPDF Reader
  • FBReader
  • FullReader +
  • Google Play Book
  • Mantano Reader
  • Moon + Reader

Надзвичайно цікавою є підтримка словників, заявлена ​​виробником. Словники вбудовуються в голосовий движок і можуть бути змінені користувачем в будь-який момент. Погодьтеся, це незамінна опція для прослуховування книг.
Втім сама процедура настільки складна, що ви навряд чи захочете використовувати її в постійному режимі.

    суб'єктивне враження

Синтезатор мови Vokalizer - надзвичайно цікаве рішення, я буду з цікавістю стежити за його розвитком. На жаль, навіть в комплекті з чоловічим голосом Юрія, цей TTS ще не здатний замінити рішення від Google. Незважаючи на явно виграшне тональний звучання, читання все ще супроводжується величезною кількістю помилок, деякі звуки ковтає, має місце ефект "булькаючого" вимови. Просто для того, щоб звикнути до такого читання і не втрачати нитку розповіді, доведеться витратити не одну годину, повністю зосередившись на прослуховуванні.

© Iudushka :: Клуб Любителів Аудіокниги :: www.abook-club.ru