Метареализм (походить від грец. Meta - між, після, через і геalis - речовий, дійсний) - реалізм багатьох реальностей, пов'язаних безперервністю метаболічних перетворень і змін станів. Є реальність, відкрита зору мурашки, і реальність, відкрита блукання електрона, і реальність, згорнута в математичну формулу. Метареальний образ, метаморфоза, метабола - спосіб взаємозв'язку всіх цих реальностей, затвердження їх зростаючого єдності.
метареализм картини
Метафізична живопис - (від грец. Meta - після і phisika - природа, метафізика - наука про духовні явища, недоступних досвідченого знання, трансцендентних засадах світу) - течія в італійському мистецтві, що виник в 1916 р У Феррарі. Його творцями були художники Джорджо Де Кіріко, Карло Карра, Джорджо Моранді. Згодом Моранді і Карра змінили свій стиль і єдиним лідером залишився де Кіріко, в картинах якого геометризация і застиглість форм символізували «вічність, метафізику часу і простору», ірраціональні зв'язку між зовні непов'язаними предметами. Метафізичне мистецтво не отримало широкого поширення, але мало великий вплив на інших художників. Воно було близько символізму і стало предтечею іншого потужного мистецького спрямування - сюрреалізму.
Термін «метафізичне искусство» може використовуватися в більш широкому значенні як синонім ірраціонального, алогічного, таємничого.
Мізерабілізм
(від фр. Miserable - нещасний) - напрямок образотворчого мистецтва, що зародився у Франції після 1940-х років. В рамках даного напрямку, на перше місце виносяться принципи фігуративности, сюжетно-драматичний початок в живописі та графіці, з підкресленням трагічної приреченості, «покинутості» людини в світі. Основоположником мізерабілізм вважається Франсіс Ґрюбер.
Мінімалізм (походить від англ. Minimal art - мінімальне мистецтво) - художня течія, що виходить з мінімальної трансформації використовуваних у процесі творчості матеріалів, простоти і однаковості форм, монохромности, творчого самообмеження художника. Для мінімалізму характерний відмови від суб'єктивності, репрезентації, іллюзіонізма. Відкидаючи класичні прийоми і традиційні художні матеріали, мінімалісти використовують промислові та природні матеріали простих геометричних форм і нейтральних кольорів (чорний, сірий), малих обсягів, застосовують серійні, конвеєрні методи індустріального виробництва. Мінімалізм виник в США в першій половині 60-х рр. Серед найбільш репрезентативних мінімалістів: К. Андре, М. Бочнер, У. Де Маріа, Д. Флевін, С. Ле Вітт, Р. Менголд, Б. Мерді, Р. Морріс, Р. Раймен.
Модерн (походить від фр. Moderne - новітній, сучасний) - cтиль в європейському і американському іcкyccтвe нa pyбeжe XIX-XX вeкoв. Модерн переосмислював і стилизовал риси мистецтва різних епox, і виpaбoтaл coбcтвeнниe xyдoжecтвeнниe пpіeми, ocнoвaнниe нa пpінціпax асиметрії, орнаментальності і декоративності. Його відмінними рисами є: відмова від прямих ліній і кутів на користь більш природних, природних ліній. Цим oб'яcняeтcя нe тoлькo інтepec до pacтітeльним opнaмeнтaм в пpoізвeдeніяx мoдepнa, нo і caмa иx кoмпoзіціoннaя і плacтічecкaя cтpyктypa - oбіліe кpівoлінeйниx oчepтaній, oпливaющіx, нepoвниx кoнтypoв, що нагадують pacтітeльниe фopми. Художники, що писали в стилі модерн: Поль Гоген (1848-1903), Густав Клімт (1862-1918).
модерн картини Модерн шедеври живопису Густав Клімт картини Модернізм
(походить від італ. Modernismo - «сучасне течія») - загальна назва напрямів мистецтва і літератури кінця 19-20 століття: кубізм, дадаїзм, сюрреалізм, модерн, футуризм, експресіонізм, абстрактне мистецтво, функціоналізм, неоімпресіонізм, постімпресіонізму і т. П . Муралізм, Мексиканська монументальний живопис або Мексиканський муралізм - художній напрям виник в Мексиці на початку ХХ ст. - суть якого полягала в оформленні громадських будівель циклами фресок з історії країни, життя народу, його боротьби. Монументалісти відтворили мистецтво ацтеків, майя, звернулися до монументального мистецтва Відродження. Головним героєм цих фресок є народ.
Наївне мистецтво, наїв - образотворчі види народного мистецтва; творчість художників-самоучок; а також самодіяльне мистецтво.
наїв картиниНатуралізм (походить від лат. Naturalis - природний) - напрям у літературі та мистецтві останньої третини 19 століття, яка прагнула до об'єктивно точному і безпристрасним відтворення спостерігається реальності. Вважається, що натуралізм відтворює реальність без її ідейного осмислення, художнього узагальнення, критичної оцінки та відбору.
натуралізм картини Неодадаізм
- сукупність новітніх течій, які повернулися до принципів антимистецтва дадаїстів (хепенінг, Флуксус, мистецтво об'єкта, инвайронмент і ін.). В напрямках неодадаізма яскраво виявилися позиція заперечення мистецтва, прагнення «розчинити його в життя», замінивши художній твір об'єктом повсякденного побуту або абсурдною акцією. Характерно вживання сучасних матеріалів, впливом наївного мистецтва, сильні контрасти і часте звертання до сарказму. Це рух дало поштовх до виникнення поп-арту, а також групи Флуксус.
Неокласицизм, Де Стиль - термін, що позначає художні явища останньої третини XIX-XX ст., Яким притаманне звернення до традицій античного мистецтва, мистецтва епохи Відродження або класицизму. Виникнення неокласицизму обумовлено прагненням протиставити якісь "вічні" естетичні цінності тривожної і суперечливої реальності. Найвідоміший художник цього напряму живопису: Адольф Вільям Бугро (1825-1905)
неокласицизм картини Неокласицизм шедеври живопису Вільям Бугро картиниНеопластицизм - одна из ранніх різновидів абстрактного мистецтва. Створено до 1917 року нідерландським живописцем П. Мондріаном і ін. Художниками входили в об'єднання "Стиль". Для неопластицизма характерно, за словами його творців, прагнення до "універсальної гармонії", що виразилося в строго врівноважених комбінаціях великих прямокутних фігур, чітко розділених перпендикулярними лініями чорного кольору і забарвлених в локальні кольори основного спектру (з додаванням білого і сірого тонів).
Піт Мондріан картини Неореалізм
- художній напрям, що отримало розвиток в образотворчому мистецтві в середині XX століття в ряді країн Європи і в США, представники якого на тлі модерністського мистецтва проголосили повернення до реалістичних цінностям традиційних образотворчих форм. Неоекспресіонізм - напрямок в сучасному живописі, яке виникло в кінці 1970-х і домінувало на арт-ринку до середини 1980-х. Неоекспресіонізм виник в Європі як реакція на концептуальне і мінімалістське мистецтво 1970-х. Неоекспресіоніста повернулися до образності, фігуративности, живий і емоційній манері, яскравих насичених квітів. Нео-гео, неогеометріческій концептуалізм - напрямок в сучасному живописі, яке виникло в абстрактному мистецтві ХХ століття. Стиль нео-гео виник в американському мистецтві на початку 80-х років і часто розглядається як продовження традицій не так класичної геометричної абстракції першої половини XX століття, скільки поп-арту. Нео-гео - це абстракція епохи постмодернізму, що відмовилася як від утопічних амбіцій Малевича або Мондріана, так і від гранично особистого і драматичного початку абстрактного експресіонізму. Основоположник і теоретик нео-гео Пітер Хеллі. Нео-поп, нео-поп-арт або пост-поп - напрямок в сучасному живописі, яке виникло в 80-і роки ХХ століття як реакція на концептуалізм і мінімалізм. Нео-поп не є принципово новим художнім рухом, а скоріше являє собою еволюцію поп-арту з його інтересом до предметів масового споживання і знаменитостям світу популярної культури, тільки вже з іконами і символами нового часу.