Стипендії в вузах Чехії - іноземцям теж платять?

  1. зміст:
  2. Стипендії за навчання і не тільки
  3. Стипендія на проживання
  4. Соціальна стипендія
  5. За відмінне навчання
  6. У Чехії система оцінювання - це дзеркальне відображення системи оценіяванія в країнах СНД. Тут 5 -...
  7. докторська
  8. На навчання закордоном
  9. Як оформити стипендію в чеському вузі?
  10. Приватні вузи теж платять стипендію
  11. В даному відео даємо поради студентам, як заощадити на проживанні, проїзді і харчуванні в Чехії.
  12. дотримуйтесь вимог
  13. Скільки платять в державних вузах Чехії?
  14. Гранти від чеських університетів і фондів
  15. Гранти на наукову діяльність
  16. Гранти на навчання за кордоном
  17. Гранти від Prague Education Center
  18. Гранти від сторонніх фондів
  19. Sophie Nadace
  20. GFPS
  21. The Kellner Family Foundation

зміст:   Стипендії за навчання і не тільки   Як оформити стипендію в чеському вузі

зміст:

  1. Стипендії за навчання і не тільки
  2. Як оформити стипендію в чеському вузі?

Серед всіх благ, що приносить студентське життя, стипендія займає далеко не останнє місце. Фінансова винагорода надається за успіхи в навчанні та активність в житті вищого навчального закладу, і не тільки. Стипендія мотивує молодих людей на вдосконалення в досліджуваних науках, волонтерську та адміністративну діяльність, а також вчить з розумом розпоряджатися своїми першими грошовими активами.

Сьогодні ми поговоримо про студентські стипендії та гранти для тих, хто навчається в вузах Чеської Республіки.

«Голодний студент» - це вже не просто стійкий вираз, це - стереотип студентства. Це підробітку, продукти по акції, поїздки в Lidl (там адже овочі на 6 крон дешевше!) І постійне бажання заощадити.

І в цьому є деяка романтика і дух студентства, але давайте будемо чесні один з одним: будь-який, хто прожив в подібному ритмі довше трьох місяців, мріє повернутися до нормального життя. Та й навчання в університеті, особливо на іноземній мові, не завжди залишає час для постійної або додаткової роботи.

А якщо людина захоплений науковою діяльністю або ж просто хоче добре вчитися, йому складно витрачати час на підробітки. Ситуація безвихідна? Ні.

Чеські вузи точно знають: нові знання погано засвоюються на голодний шлунок. Саме тому вони пропонують великий список програм «гуманітарної допомоги». Діляться вони на дві категорії: стипендії та гранти.

Стипендії за навчання і не тільки

Стипендії - це фінансова підтримка студентів, деяка сума, періодично їм перераховується. Цей термін знаком нам усім. Чеські університети пропонують кілька видів стипендіальних програм. Причому чим більше і престижніший вуз, тим більше у нього програм. Іноді стипендії загальноуніверситетські, а іноді кожен факультет пропонує щось своє - потрібно уважно вивчати університетський сайт.

Стипендія на проживання

Вона є у всіх вузах. Як випливає з назви, вона покликана допомогти вам оплатити житло. Єдина умова - прописка поза містом, в якому ви вчитеся. Однак, якщо ви студент-іноземець, то вам її обов'язково схвалять навіть при наявності "місцевої" прописки. З липня по вересень стипендія не виплачується, що логічно, адже раз ви студент, причин перебувати в місті у вас просто немає. Принаймні причин, важливих для вашого вузу.

Соціальна стипендія

Ця стипендія призначена для тих, хто перебуває в скрутному фінансовому становищі. Вона також є у всіх університетах, і всюди сума однакова, тому як регламентована законодавством Чеської Республіки. Ви можете подати заяву, але "цей бенкет трохи не про нашу честь".

Якщо ви перебуваєте в Чехії з навчальної візі, то ви при подачі заяви надали документи, що підтверджують, що жити тут вам є на що. А жартувати з міграційної поліцією годі й говорити. Відповідно, даний тип стипендії краще уникати.

Якщо ви все ж зважилися попросити соціальну стипендію, не забудьте попередити вуз, коли ваші важкі часи раптом закінчаться. Якщо вони з'ясують це самі, вас не тільки можуть через суд змусити виплатити все з відсотками, але ще і відрахувати з університету.

За відмінне навчання

«А якщо з головою все в порядку у вас, вас до знань тягне давно ...», то вам цілком можуть платити і за хороші оцінки. Ця стипендія є майже у всіх університетах, але умови залежать від вузу і від факультету. Ваш середній бал по іспитах повинен бути в середньому «1,3». Якщо ви вчитеся в магістратурі, то в деяких випадках можете отримувати її з першого ж семестру, якщо у вас були відмінні оцінки в бакалавраті. В іншому випадку будуть враховуватися оцінки за попередній семестр.

У Чехії система оцінювання - це дзеркальне відображення системи оценіяванія в країнах СНД. Тут 5 - найнижчий бал, а 1 - найкраща оцінка.

За особливі заслуги

Чеські університети дуже цінують активних людей, які крім лекцій і семінарів займаються чимось ще. Робота з дітьми та пенсіонерами, благодійна діяльність, публікація наукових досліджень, участь в конференціях, виступи на олімпіадах або спортивних заходах ... Список можна продовжувати до нескінченності. Якщо ви займаєтеся чимось подібним, то ви молодець і можете заповнити заявку на стипендію. Кожен університет називає цю програму по-своєму, наприклад, «Stipendijní program na podporu humanitárních aktivit» в Університет Масарика або «Mimořadné stipendium» в ВШЕ, але так чи інакше всі вони її виплачують. Це одноразова стипендія та її сума визначається комісією індивідуально.

докторська

Ця стипендія виплачується тільки студентам докторантури. І подати на неї заявку дуже рекомендується, тому що вона досить висока. Наприклад, в Карловому Університеті ви будете отримувати 6-7 тисяч крон на місяць, а за відмінне навчання вам її ще підвищать.

На навчання закордоном

Мобільність своїх студентів чеські університети теж підтримують. Тому готові надати вам фінансову підтримку, якщо ви вирішили з'їздити на семестр в іншу країну. Кожен вуз пропонує свій список програм і свій список університетів-партнерів, потрібно тільки уважно ознайомитися з ними на сайті навчального закладу.

Як оформити стипендію в чеському вузі?

Нехай кожен чеський університет може сам призначати суму виплат і вимоги до стипендіатів, у всіх програм є спільний знаменник:

  • Не забудьте заповнити заяву! Автоматично гроші вам приходити не почнуть.

Втім, в празькому ЧВУТ спеціальна програма переглядає досьє студента і сама визначає для нього стипендію. Але в інших вузах такого немає.

«Зберігайте гроші в ощадній касі!» - навчав герой знаменитого радянського фільму, і чеські університети його послухали. Готівкою стипендію ніхто вам не платитиме, гроші перераховують банківським переказом.

Приватні вузи теж платять стипендію

Якщо ви вчитеся на платній програмі, ви теж можете спробувати отримати стипендію. Наприклад, Škoda Auto повністю оплатить ваше навчання в магістратурі , Якщо у вас був високий середній бал на бакалавраті.

В даному відео даємо поради студентам, як заощадити на проживанні, проїзді і харчуванні в Чехії.

дотримуйтесь вимог

Стипендія буде вам виплачуватися тільки якщо ви є студентом очного відділення, якщо ви не перевищили стандартний період навчання (в деяких університетах навчання можна «розтягувати» і вчитися не три роки, а, наприклад, чотири), якщо ви перебуваєте в академічній відпустці.

Скільки платять в державних вузах Чехії?

Нижче наведені суми стипендій на проживання (ubytovací stipendium) в основних чеських університетах:

  • Карлов Університет в Празі: 245 - 2 392 крон (стипендію можна отримати навіть якщо ви прописані в Празі)
  • Вища Школа Економіки в Празі (ВШЕ): 690 крон
  • Чеський технічний університет в Празі (ЧВУТ): 830 крон
  • Вища хіміко-технічна Школа: 830 крон
  • Чеський Земледельческий Університет (ЧЗУ): 840 крон
  • Технічний Університет в місті Брно: 550 крон
  • Технічний Університет в Ліберці: 950 крон
  • Південно-чеська Університет в Чеських Будейовицях: 565 крон
  • Університет Масарика в місті Брно (МУ): 900 крон
  • Мендель Університет Землеробства і Лісництва в місті Брно: 600 крон
  • Університет Палацького в Оломоуці: 750 крон
  • Університет Градца Кралова: 950 крон
  • Університет Пардубіце: 700 крон
  • Університет Томаша Баті в Зліні: 740 крон
  • Ветеринарний і Фармацевтичний Університет в місті Брно: 700 крон
  • Вища Банківська Школа - Технічний Університет Острави: 950 крон
  • Вища Політехнічна Школа Їглава: 650 крон

Гранти від чеських університетів і фондів

Гранти від чеських університетів і фондів

У Чехії існує безліч фондів, які готові підтримати ваші починання матеріально - дати вам грант. Крім цього, і самі університети (особливо великі) виплачують своїм студентам гранти.

Гранти на наукову діяльність

Університети зацікавлені в тому, щоб студенти займалися дослідницькою та науковою діяльністю, публікувалися в спеціалізованих журналах і взагалі всіляко підвищували своїми діями престиж своєї альма-матер. Тому приблизно раз на рік університети проводять конкурси на отримання гранту. Ви заповнюєте заявку, описуєте свій проект і чекаєте рішення комісії. Слід усвідомлювати, що це досить серйозне заходи, і ваш проект повинен бути дійсно корисним і, що головне, здійсненним.

Гранти на навчання за кордоном

Якщо ви мрієте повчитися з обміну в нечешском вузі, але у вас немає на це коштів, за матеріальною підтримкою можна звернутися і до університету, в який ви хочете поїхати. Багаті університети, на зразок Прінстона, Гарварда і Массачусетського Технологічного, пропонують великий вибір грантових програм, які покривають не тільки навчання в університеті, але ще й переліт з проживанням. Менш престижні вузи можуть оплатити вам лише частина навчання, але це ж теж непогано, чи не так?

Гранти від Prague Education Center

Для студентів і випускників підготовчих програм Prague Education Center надаються спеціальні стипендії при вступі до престижних вищих навчальних закладів Чеської Республіки. Таким чином, школа мотивує своїх студентів на успішну навчання і підтримує зв'язок з талановитими випускниками.

Гранти від сторонніх фондів

Хоча грантових фондів в Чехії величезна кількість, на жаль, в деяких з них обов'язковою вимогою є чеське громадянство. Так що варто уважно вивчити умови участі в конкурсі грантів перед тим, як посилати заявку. Ось деякі з фондів, готових оплатити навчання як в Чехії, так і за кордоном.

Sophie Nadace

Цей фонд виплачує гранти як вузам, так і самим студентам. В чіткі рамки вони студентів не ставлять, але уточнюють, що вважають за краще таланти в області економіки і права. Втім, у списку переможців конкурсу грантів є дівчина, яка просила гроші на навчання в музичній школі в Лондоні, і молода людина, який хотів взяти участь в конкурсі NASA, так що навіть якщо ви не економіст і не юрист, шанси у вас все одно є.

GFPS

Ця організація займається допомогою студентам з Середньої та Східної Європи. Крім матеріальної допомоги, вони також надають моральну підтримку у складному процесі адаптації в новій країні. Причому, академічна успішність не є для них наріжним каменем, вони більше цінують соціальну активність своїх стипендіатів.

The Kellner Family Foundation

Фонд може оплатити ваше навчання в Чехії і за її межами, якщо ви збираєтеся вивчати медицину, економіку або деякі творчі спеціальності, але фінанси вам на перешкоді цьому стоять. Особливих обмежень тут немає, ви можете подати заявку і на навчання в бакалавраті, і на магістратурі, але вони попереджають, що в чеські вузи найчастіше гранти отримують діти з дитячих будинків.

Як ви можете бачити, можливості чеських університетів може і не безмежні, але досить великі. Було б бажання, а вихід і стипендія завжди знайдуться!

Ситуація безвихідна?
Як оформити стипендію в чеському вузі?
Скільки платять в державних вузах Чехії?
Менш престижні вузи можуть оплатити вам лише частина навчання, але це ж теж непогано, чи не так?