Штраф за їзду без дитячого крісла і правила перевезення дітей 2018

  1. Що зміниться в 2017? Нічого.
  2. Тобто немає винятків для дітей-акселератів?
  3. А які правила і штрафи за дитяче крісло в інших країнах?

Відповідь коротко: штраф - 3000 рублів, знижки немає, до 12 років спереду треба використовувати тільки автокрісло, на задньому сидінні можна використовувати альтернативи: бустери і адаптери-трикутники. У 2017 поки без змін.

А тепер детальніше А тепер детальніше. На питання про правила перевезення дітей відповідає п. 22.9 ПДР:

Перевезення дітей до 12-річного віку в транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, повинна здійснюватися з використанням дитячих утримуючих пристроїв, відповідних вазі та росту дитини, чи інших засобів, що дозволяють пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією транспортного засобу, а на передньому сидінні легкового автомобіля - тільки з використанням дитячих утримуючих пристроїв. (Посилання на текст закону)

А за покарання відповідає стаття 12.23 КоАП (пункт 3). Штраф для звичайного водія - 3000 рублів, для посадової особи (наприклад, директора таксі) - штраф 25 тисяч, для юрідіческго особи - 100 тисяч.

А от 50% знижка за 20-денну оплату на штрафи за крісло не діє (це порушення не вказано в ст. 32.2 КоАП, де описуються "знижкові" штрафи). Ну і природно вас оштрафує навіть якщо автокрісло є (в багажнику, наприклад), але дитина не в ньому.

Що зміниться в 2017? Нічого.

У червні 2016 року МВС опублікувало проект поправок до правил дорожнього руху, який би з 1 січня 2017 року послаблював вимоги і враховував ситуацію з дітьми виского росту. Але поки цей законопроект 01/01 / 06-16 / 00049990 залишений без руху, тобто ніяких змін у 2017 році не передбачається. Але давайте все одно подивимося, що хочуть поміняти в МВС.

З одного боку, вони пропонують послабити вимоги - з 7 до 11 років включно можна буде як використовувати автокрісло, так і користуватися звичайним ременем, якщо дитина вже великий. А ось до 6 років включно треба буде використовувати тільки автокрісел, без жодних там трикутників. Штрафи не змінюються. Повторюся, це тільки проект змін ПДР і в 2017 році поки будуть діяти правила 2016 року.

Інша можлива зміна закону в даний момент (грудень 2016) вже знаходиться на розгляді Держдуми. Поправка пропонує звільнити від штрафу в три тисячі за їзду дитини без крісла дітей-інвалідів та інших підлітків, яких фізично не можна посадити і пристебнути.

Тобто немає винятків для дітей-акселератів?

Не люблю це слово - "акселератів" - але так, в поточному законодавстві винятків немає. І в планованих поправках МВС теж обмежень немає, все віддається на совість батькам. Хоча закордоном зазвичай враховують зростання підлітка (див. Нижче).

Інша справа, що вас ніхто не зобов'язує возити паспорт дитини з собою. І якщо ваш син або дочка вже в 10 років виглядають на 12, то і у інспектора ГИБДД претензій на практиці не виникне.

І якщо ваш син або дочка вже в 10 років виглядають на 12, то і у інспектора ГИБДД претензій на практиці не виникне

А які правила і штрафи за дитяче крісло в інших країнах?

У Німеччині за перевезення дітей без автокрісла батько отримає штраф 80 євро і 1 бал в картку водія (8 балів - перездача). У Білорусі перший штраф - до 4 базових величин (що дорівнює 81 біл. Рублів або 2700 російських рублів). За повторне порушення протягом року - до 8 (тобто ~ 5400 рублів). В Англії штраф становить або 30 фунтів стерлінгів (~ 2300 рублів) або до 500 фунтів (до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), якщо справа розглядається в суді. У Польщі - 150 злотих (близько 2300 рублів). Штраф за дитяче крісло в Казахстані - 10000 тенге (близько 1800 рублів).

Як бачите, російські штрафи досить високі й співставні навіть з європейськими штрафами. Треба віддати належне, наш законодавець не даремно піднімав покарання - після 2010 року, коли ввели підвищені штрафи за перевезення дітей без автокрісла, це правило в Росії перестали масово ігнорувати. І зрозуміло чому, просте крісло для дитини коштує як раз 2000-3000 рублів, тому навіть ті батьки, які на турбують про безпеку розуміють - дешевше купити і використовувати.

Але основний недолік російських правил на сьогодні - це те, що вони не враховують реальний розмір дитини. У більшості західних країн аналогічні закони діють для дітей до 12 років або які не досягли зростання 120-130 см (в різних державах по-різному). Деякі країни навіть вводять градацію по вазі, правда не зрозуміло, як поліція буде зважувати дитини 🙂

У качесте ілюстрацій використані фотографії авторів Lute Alumni, Erik Bishoff і Enokson за ліцензією Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic.

Що зміниться в 2017?
Тобто немає винятків для дітей-акселератів?
А які правила і штрафи за дитяче крісло в інших країнах?
Що зміниться в 2017?
Тобто немає винятків для дітей-акселератів?
А які правила і штрафи за дитяче крісло в інших країнах?