Страх самотності, або Чому ти боїшся залишитися одна?

  1. Страх, як він є
  2. страх самотності
5664

Автор публікації: Сергій Сергєєв, фахівець міжнародної логістики

- Ти нікому не потрібна! Якщо підеш, ти залишишся одна!

Чергова сварка. Він знову лаявся, поливав брудом, упивався її болем. Вона плакала, розмазуючи туш по обличчю. Ці відносини вже давно перестали приносити задоволення, радість. Любов'ю тут і не пахло. Лише приниження, сльози і страждання. Подруги давно радили їй піти, вона терпіла. Але сьогодні її терпінню прийшов кінець.

Вона стояла в коридорі, вчепившись в дверну ручку. Позаду було пекло спільного життя, біль, приниження. Попереду свобода, нове життя. Варто лише відкрити двері і переступити поріг. У спину сипалися образи, немов підштовхуючи до цього кроку. Вона зібралася з духом, відкрила двері. Всього один крок, і все це залишиться в минулому, піде назавжди, просто перестане існувати.

«Ти зможеш!» - сказала вона собі. Не змогла…

Крижаний жах скував її тіло, не дозволяючи зрушити з місця. Серце шалено калатало в грудях. Там за дверима, в темряві під'їзду її чекав найжахливіший монстр - страх. Кровожерливо посміхаючись, він малював картини майбутнього самотності і порожнечі.

«Ні! Тільки не це! »- подумки прокричала вона і зачинила двері.

- Отож! - його губи розтяглися в знущальною усмішці. - Умийся і готуй вечерю.

Він розвернувся і пішов в кімнату.

Вона сіла в кутку коридору і тихенько заплакала. Всього одна думка про майбутній знову самоті змусила її здригнутися і залишитися тут. Біль від власної безпорадності перед страхом спалювала її зсередини. Вона не знала, що робити. Тільки плакати, плакати, плакати ...

Страх, як він є

Всі ми відчуваємо страх в тій чи іншій мірі. Кожен у своїй. Системно-векторна психологія Юрія Бурлана розрізняє вісім наборів вроджених психічних властивостей людини, кожен зі своїми особливостями, бажаннями, талантами і страхами. Ці набори називаються векторами.

Так, наприклад, власники анального вектора бояться зганьбитися. Для них важлива громадська думка. Вони прагнуть до поваги і визнання. Володарі шкірного вектора народжені з властивостями, що дозволяють, за умови належного розвитку, будувати кар'єру, заробляти гроші, досягати соціального і майнового переваги. І більше всього на світі вони бояться його втратити.

Їх переживання можна назвати страхом. Однак найбільший, пронизливий наскрізь, страх відчувають тільки володарі зорового вектора. Люди із зоровим вектором наділені величезною емоційною амплітудою. Залежно від ступеня розвиненості, вони здатні проливати сльози співчуття, співчувати чужому горю, як свого, або ж влаштовувати постійні скандали, істерики.

Найкращі актори виходять з володарів зорового вектора, адже тільки вони можуть відчути і передати будь-яку емоцію. В основі всіх емоцій зорового вектора лежить одна: найперша, найсильніша емоція - страх смерті.

У стародавні часи саме представниця зорового вектора, відчуваючи сильний переляк при вигляді хижака, якого вона перша помічала своїм гострим зором, допомагала врятувати наш людський вигляд, попереджаючи зграю про небезпеку своїм переляканим криком.

А в процесі свого розвитку володарі зорового вектора навчилися і іншим емоціям: любові, співчуття, співпереживання. Саме через напрямок своїх емоцій назовні, на співпереживання іншим людям представники зорового вектора звільняються від страху за себе. Тільки так вони можуть відчувати себе в безпеці.

Прикладом людини з високорозвиненим зоровим вектором служать такі відомі особистості, як Чулпан Хаматова, Одрі Хепберн, які знайшли реалізацію через допомогу і співпереживання тим, хто цього потребує: хворим дітям та іншим соціально незахищеним людям.Іх зоровий вектор отримав максимальний розвиток до рівня гуманізму. такі особистості проявляють любов не до одного або кількох близьких людей, а до всього людства.

Варто сказати, що навіть дуже розвинені зорові люди, переживаючи сильний стрес протягом тривалого часу, можуть відчувати страхи. Кореневої страх смерті може приймати різні обличия: страх темряви, павуків, висоти. Список різних фобій можна продовжувати нескінченно.

страх самотності

Однією з найнеприємніших форм страху для людей зі зоровим вектором є страх самотності. Нещадний, всюдисущий, цей страх не залишає своїх зорових жертв в спокої ні на хвилину. Варто тільки залишитися наодинці з самим собою, як він навалюється і полонить все думки і почуття.

Тікаючи від цього кошмарного стану, зрітельнікі часом відчувають себе вимушеними спілкуватися буквально з ким доведеться, заводячи стосунки і дружбу з самими невідповідними людьми. Все, що завгодно, тільки не самотність. І життя може перетворитися на нескінченний втечу від власного страху. У ній не залишиться місця для турботи, ніжності, радості, взаємної любові ...

Насправді страшно, коли не видно. Не видно виходу зі станів страху, позбавлення від нього, порятунку. Але порятунок є. Не потрібно приносити себе в жертву страху, піддаючись на його підступні виверти. Адже цілком можливо жити щасливо, радіти кожному дню. Чи не тікати від нескінченних жахів, а робити крок назустріч своїм справжнім бажанням і їх звершення.

Для цього достатньо усвідомити причини страхів, приховані в особливостях нашої психіки. Розуміння себе, своїх психологічних властивостей, істинних бажань дозволить розкритися кожній людині, дасть можливість проявляти емоції і почуття в повній мірі на радість і собі, і іншим.

Коли ми дізнаємося, як і чому в душі народжується страх, то виявляється, що ми вміємо відчувати і інші емоції. Адже насправді немає нічого страшнішого незнання самого себе. Розкриваючись емоційно і чуттєво, ми стаємо здатні милуватися грою світла на мокрому асфальті, насолоджуватися співом птахів рано вранці, радіти сонячному світлу і посмішці дитини, бачити красу людей, які нас оточують. Кохати. І жити по-справжньому.

Навчитися цьому можна вже зараз на заняттях з Системно-векторної психології Юрія Бурлана. Записуйтеся на безкоштовні онлайн-лекції за посиланням: https://www.yburlan.ru/training

Автор публікації: Сергій Сергєєв, фахівець міжнародної логістики

Стаття написана за матеріалами тренінгу «Системно-векторна психологія»