Портрет (від французького. Portrait, - «відтворювати що-небудь риса в біса») - зображення або опис якого-небудь людини або групи людей, що існують або існували в реальній дійсності в тому числі художніми засобами (живопису, графіки, гравюри, скульптури, фотографії, поліграфії), а також в літературі (словесний портрет).
Одним з найскладніших жанрів фотомистецтва професіонали визнають портретну фотозйомку. Тому що далеко не кожна людина, взявши в руки фотоапарат, може відобразити на знімку емоції, характер людини, відображення його внутрішнього світу.
До сучасної портретній зйомці можна віднести зйомку модельного або акторського портфоліо, класичний портрет, сімейний портрет, фотографії в ретро-стилі, вантажні фото, гламур, грандж, індастріал, а також fashion, pin-up, ню-арт, і численні напрямки, створені змішанням стилів. А якщо додати до цього відмінності кольоровий і чорно-білої фотографії, техніку виконання фотографій в низькому і високому ключі, ми все одно не отримаємо повного уявлення про сучасний ринок портретної зйомки.
Кожен глянцевий журнал підносить світові своє бачення про те, який портрет зараз в моді. Забудьте про це! По-справжньому в моді лише те, що подобається саме Вам!
Роздивляючись глянсові обкладинки журналів, ми захоплюємося прекрасними особами, постатями і цілими художніми образами, представленими на їхніх сторінках. Таке чудове втілення і відображення в паперовому форматі краси людини можливо завдяки особливому мистецтву, назва якому - портфоліо. Кожен з нас без всяких перебільшень може бути особою журналу - головне, перед тим, як замовити фотозйомку портфоліо - знайти свого МАЙСТРА.
Що таке портфоліо? Портфоліо - в загальному сенсі слова це досьє виконаних робіт, досягнень. Портфоліо зазвичай мають люди творчих професій: дизайнери, маркетологи, копірайтери, фотографи, моделі і актори. Це свого роду візитна картка, яка надається потенційному роботодавцю, з метою показати професійний рівень. Нижче ми розглянемо основний вид портфоліо - модельне або акторська.
Модельне або акторська портфоліо - зазвичай це набір з 10-20 фотографій, виконаних в різних образах і часто в різних стилях зйомки. Існують невеликі нюанси, що визначають специфіку модельного або акторського портфоліо - але в загальному, вони незначні.
Модельне портфоліо - це візуальне "резюме" і демонстрація виконаних образів. Це найбільш важливий інструмент моделі для спілкування з замовниками і отримання роботи. Модельне портфоліо містить серії фотографій моделі розміром 20 х 30 см. (Або, рідше, 15 х 21 см.) Аж до "вирізок".
Вирізки - це копії або оригінали реальних рекламних сторінок, обкладинок і статей, де використовувалися фотографії моделі. Вирізки дуже важливі в портфоліо, тому як вони показують, що модель реально працювала зі справжніми замовленнями.
Відмінність акторського портфоліо від портфоліо моделі на перший погляд незначне: модель показує в портфоліо, якою вона може бути красивою, актор - які ролі, які образи він може зіграти. При створенні акторського портфоліо робиться наголос не на зовнішній вигляд, а на емоційну складову образів, харизму актора, важливо показати не тільки зовнішність, а й здатність до перевтілення, професійні акторські навички. Для цього буде потрібно створення і зйомка декількох абсолютно різних образів (як мінімум трьох). У таких портфоліо часто відсутні портрети в обтягуючих костюмах, може не бути портрета в повний зріст, зустрічаються зображення, на яких практично не видно обличчя актора ...
І найголовніше правило при створенні портфоліо - НЕ портфоліо фарбує модель, а модель портфоліо!
Зйомку портфоліо може замовити будь-який бажаючий і просто для особистого використання. Найчастіше до фотографа звертаються люди, які бажають мати в своєму фотоальбомі якісні фотографії в різних образах (образи, як правило, продумує сам замовник). Вельми популярним є жанр гламурного фото (в створенні образу для гламурної фотографії найчастіше бере участь візажист). Найчастіше приходять батьки з проханням створити портфоліо для своєї дитини або зробити портрети всієї родини.
Часом акторське портфоліо замовляють танцюристи. В цьому випадку упор портретної зйомки робиться на пластику танцю, на те, як танцюрист може розкрити задум хореографа, передати емоційність, чуттєвість того чи іншого танцю.
Грамотно поставлене світло, достатній час на пошуки вдалою композиції, професійний макіяж в сукупності складають студійну фотозйомку. Студійна зйомка дозволяє відчути себе в новому амплуа і отримати першокласні знімки.
За допомогою студійного освітлювального устаткування фотограф-портретист здатний підкреслити індивідуальність і привабливість людини, і часто розкрити в ньому щось нове, цікаво розставивши акценти на знімку. Крім портфоліо, про який йшлося вище, студійна зйомка включає в себе наступні різновиди портретів: це може бути індивідуальний, художній, груповий, сімейний, дитячий портрети, портрети улюблених тварин і т.д.
Набагато більш природними виглядають фотографії, зняті на пленері. Пленер (від франц. En plein air - «на відкритому повітрі») - мальовнича техніка зображення об'єктів з використанням виразного сонячного світла і повітряної перспективи. Зйомка на пленері дає можливість розкрити свою фантазію без кордонів і обмежень, тому що природа сама може підказати будь-який сюжет при зйомці сімейних портретів, дитячої фотографії, love-story, прогулянки - перераховувати можна нескінченно. Особливо цікавими можуть стати фотографії, пов'язані з вашими захопленнями: полювання, риболовля, велоспорт, роликові ковзани, кінний спорт, гірські лижі, сноубординг, польоти на планерах, мотоцикли, снігоходи і все, що завгодно!
Портретна зйомка в інтер'єрі, те саме що робота художника над картиною. Адже головне завдання такої зйомки - показати, розкрити образ людини, його внутрішній світ, знайти і відобразити ту іскорку, що світиться в кожному з нас.
Інтер'єри та студія відмінно виручають професійних фотографів, коли за вікном погана погода. У той же час, не варто забувати, що деякі сюжети можуть бути зняті виключно в інтер'єрі: наприклад, конкурси популярного зараз напрямки Pro-Am в бальних танцях проводяться виключно в шикарних інтер'єрах, крім того, бізнес - портрети, торжества і церемонії, фешн- гламур, etc.
Рекламна фотографія і відеозйомка в більшості випадків знімається саме в інтер'єрах. Або це орендовані приміщення, або якісно побудовані декорації. Грамотно підібраний інтер'єр, професійно виставлене світло дозволяють підкреслити ідею зйомки і посилити враження від неї.
Ще один різновид портрета - це, так званий, психологічний портрет. Він стоїть особняком від інших різновидів портретної зйомки, хоча саме такі портрети краще всього для акторського портфоліо. Завдання фотографа-портретиста - осмислити і «відчути» зовнішність і характер людини і знайти їм адекватне втілення. Ідеал - знайти ту точку, той момент, коли зовнішній (фізичний) і внутрішній (психологічний) образи збігаються. І якщо відкладення зовнішнього вигляду - завдання переважно технічна, то передати характер і внутрішній світ моделі здатний далеко не кожен фотограф. Тут від нього потрібно набагато більше життєвого досвіду, тонкого психологічного чуття, інтуїції. Якщо фотограф в стані поєднати форму (зовнішню схожість) з вмістом (внутрішнє подобу), то в результаті виходить те, що називають психологічним портретом.
Психологічний портрет - здатність в одній миттєвої фазі висловлювати внутрішні характеристики персонажа.
джерело: kalitastudio.ru
Що таке портфоліо?