Шукач | Ялтинський театр імені А.П. Чехова

Оцінка: + 4/1 учасник / 1 рекомендація / (+0) (-0) якість

Ялтинський театр був побудований в 1896 році. На початку 20-го століття він згорів і було відбудовано заново. Влітку 1944 року театру присвоєно ім'я А.П. Чехова. На його сцені співав Федір Шаляпін. На спектаклях були присутні Антон Чехов, Максим Горький і багато інших письменників.

ІСТОРІЯ ТЕАТРУ

З розвитком Ялти другої половини XIX століття виникає проблема - як і чим розважати жителів і приїжджих на відпочинок. Невеликий танцювальний зал і естрада для оркестру в міському саду були явно недостатні. Тому театральним антрепренером ставити спектаклі було ніде. І в 1883 році на території міського саду за проектом архітектора Шрейбера був побудований міський театр. Він був дерев'яним на кам'яному фундаменті, з двома гримерку і касами. Першим спектаклем на сцені театру стали «Без вини винуваті» Островського з мамонтами-Дальським в головній ролі.

З 1888 року театром керує став ялтинцем, колишній артист імператорських театрів, Семен Никодимович Новіков. Тут проходять гастролі театральної трупи під керівництвом Садовського за участю Зеньковецкой. У квітні 1900 року трупа московського художнього театру в повному складі на чолі із Станіславським і Немировичем-Данченко показує п'єси «Чайка» і «Дядя Ваня» модного драматурга і жителя Ялти Антона Чехова. На всіх репетиціях і спектаклях присутній автор. Це стало яскравою подією для жителів і гостей міста і значущою віхою в історії театру.

10 вересня 1900 року будинок першого ялтинського міського театру згоріла ... Через 8 років Новіков починає, і всього за 100 днів, закінчує будівництво нової будівлі міського театру. 5 вересня 1908 року, в день відкриття театру, відбувся концерт знаменитої співачки, солістки театру Його Імператорської Величності Марії Доліної. Незабаром приїжджає на гастролі опереткова трупа Рафальського, потім італійська опера.

Навесні 1917 року на сцені театру знову ставить свої спектаклі трупа Московського Художнього театру. Тут, на сцені ялтинського театру, в різний час, полонили глядачів своїм талантом - Шаляпін, Рахманінов, Комиссаржевская, Качалов, Собінов, Вертинський, а пізніше - Козловський, Лемешев, Шульженко, і багато інших прославлених майстрів театрального і музичного мистецтва.

У роки Великої Вітчизняної війни місто перебувало в окупації, а в квітні 44 -ого фашисти, відступаючи з Ялти, підпалили театр. У липні того ж року театру присвоюється ім'я Антона Павловича Чехова, і вже в серпні театр продовжує свою діяльність. З того часу відомі театри Москви, Ленінграда, Києва, часто приїжджають на гастролі в Ялту. Зарубіжні театри США, Англії, Норвегії, Угорщині, інших країн прикрашають афішу ялтинського театру імені Чехова. Визнані майстри вітчизняної театральної сцени - Смоктуновський, Єфремов, Савіна, Вертинська, Лаврова, Калягін, Євстигнєєв, Борисов, Яковлєв, Солов'яненко, Хворостовський, захоплюють своїм мистецтвом вдячного ялтинського глядача ....

СУЧАСНА РЕКОНСТРУКЦІЯ

В кінці минулого століття, театр має гостру потребу в капітальному ремонті. І в 1996 році, представляючи собою сумне видовище, закривається. Театр занурився в 10-річну кому. Ціле покоління жителів Ялти позбулося можливості доторкнутися до прекрасного світу театрального чарівництва.

Відновленням пам'ятника історії культури зацікавився Союз Театральних Діячів Росії на чолі з Олександром Калягін. За його ініціативи у будівлі зруйнованого театру побував Президент Росії Володимир Путін. Вражений станом театру, він пообіцяв свою підтримку. Угода про реконструкцію театру було укладено на найвищому рівні - президентами Росії і України. Стала небайдужа доля історичної спадщини та Олександру Лебедєву, який, продовжуючи традиції російського меценатства, вирішив вкласти свої кошти в реконструкцію театру. Саме завдяки йому в 2006 р почалися інтенсивні будівельні роботи по відновленню театру. І за короткий період, після довгих років забуття, театр заново відроджений! 4 березня 2008 року відбулося довгоочікуване відкриття театру після довгої реконструкції, в яку було вкладено близько 10 млн. Євро.

Сьогодні, технічно сучасний, театр оснащений висококласним устаткуванням, починаючи від систем кондиціонування і пожежної безпеки, закінчуючи звуком, світлом, що обертається сценою, підйомниками оркестрової ями і арьер. Театр ім. А.П. Чехова - це стильний сучасний інтер'єр, зручні крісла, дивовижна акустика, ввічливий персонал і чудовий ресторан, які не залишать байдужим навіть самого прискіпливого театрала. При цьому, театр до найдрібніших подробиць зберіг ауру і вигляд історичної пам'ятки архітектури - від малюнка мармурових підлог і сходів, до стель і світильників. Сьогодні багатофункціональний театр дозволяє здійснити не тільки сучасні театральні постановки, але і провести міжнародні симпозіуми, конференції, фестивалі, корпоративні свята. Але головне - це люди. Команда професіоналів, що працюють сьогодні в театрі. І той трепет, яким наповнені серця цих людей, що прагнуть зберегти і примножити історичну культурне надбання свого міста - Ялтинський театр імені Чехова.

Посилання на джерело тексту.

Посилання на джерело тексту