Шукач | м Знам'янка. тайник

Оцінка: +5 / 1 учасник / 0 рекомендації / (+1) (-0) якість

Знам'янка - місто обласного підпорядкування в Кіровоградській області, великий залізничний вузол. Населення - 25 тис. Чол.

Історія

У роки татарських набігів на Київщину і Поділля, поблизу Чорного лісу, в районі сучасної Знам'янки, проходив Чорний шлях, по якому рухалися татари, а самому лісі вони концентрували свої загони перед набігами, робили засіки.

Знам'янка була заснована в 1869 як станція на залізниці Єлисаветград -Крюков, посеред Чорного лісу. Підстава Знам'янки доводиться на період будівництва залізниці Одеса-Харків.

Назва міста походить від села Знам'янка, що знаходиться в трьох кілометрах від станції, і заснованого в 1730 році переселенцями з центральної Росії, названого в честь ікони Знамення Богородиці, особливо шанованої переселенцями- старообрядцями.

У серпні 1873 року було відкрито залізничний рух на ділянці Знам'янка-Миколаїв, а через три роки - до Фастова. З маленької залізничної станції Знам'янка перетворилася на важливий залізничний вузол, з розширенням якого росло і населення прилеглих селищ.

У квітні 1892 року в Знам'янці почав працювати лікувально-продовольчий пункт, працівники якого реєстрували робітників, здійснювали санітарний огляд за ними, надавали амбулаторну допомогу хворим, відали видачею дешевих обідів. Першим завідувачем Знам'янського лікувально-продовольчого пункту став лікар залізничної лікарні Андрій Лисенко, брат видатного українського композитора Миколи Лисенка.

Влітку 1892 року в Знам'янці проживали сім'ї композитора Миколи Лисенка і драматурга Михайла Старицького. Тут М.Лисенка працював над оркестровкою опери «Тарас Бульба». Також за допомогою Михайла Старицького Андрій Лисенко в 1898 році організував серед працівників станції музично-драматичний гурток.

Перед Першою світовою війною, в зв'язку із загальним економічним пожвавленням в країні, значення Знам'янки, як вузловій станції зросла. Під час Громадянської війни в 1917-20-х роках, Знам'янка перебувала під владою різних військових формувань - представників Тимчасового уряду, більшовиків, Центральної Ради, Директорії, адміністрації австро-німецької окупації, повстанців отамана Григор'єва, Холодноярської Республіки.

Після остаточного встановлення Радянської влади, був відновлений залізничний вузол і селище, в перші роки НЕПу тут працювало 17 підприємств. 7 березня 1923 року Знам'янка стала районним центром, що об'єднав 9 сільських рад.

У довоєнні роки було побудовано вагонне депо, автоконтрольний пункт і пункт технічного огляду, збільшилася потужність електростанції, з'явилися нові локомотиви. Розширювалася місцева промисловість.

У травні 1930 року Знам'янка стала селищем міського типу, в 1932 році - районним центром Одеської області, з 1937 року - Миколаївської області, а з 1939 року - Кіровоградської області. У жовтні 1938 року робітниче селище Знам'янка з населенням 14,6 тис. Чоловік став районним містом, а з серпня 1939 року - містом обласного підпорядкування.

Під час Великої Вітчизняної війни, в серпні 1941 року місто було окуповане німецькими військами. Звільнений в ході жорстокого штурму з 6 по 9 грудня 1943 року війська 2-го Українського фронту Маршала Радянського Союзу І. С. Конєва в ході Знам'янської операції.

У 1950-х роках почалося будівництво нових підприємств і реконструкція діючих; в 1952 році закінчилося будівництво нині діючого вокзалу. У 1959 році Знаменський залізничний вузол отримав електроенергію з Кременчуцької ГЕС, в зв'язку з чим, в 1962 році ділянку залізниці Знам'янка-П'ятихатки було електрифіковано, а через рік електровози пішли до Миронівки.

У 60-70-ті роки в Знам'янці почали роботу великі промислові підприємства, серед найбільших - завод "Пуансон" і завод "Акустика".

У 1966 році була відкрита Знам'янська бальнеологічна лікарня на базі місцевих джерел мінеральної радоново-вуглекислої води, яка по бальнеологічним і кліматичним факторам, методами комплексної терапії не поступається давно відомим курортам.

джерело

джерело

тайник

Тайник слід шукати біля входу в парк. На фотографії видно, куди вказує рука.