Сюрреалістичні картини - субреальності

  1. теорія сюрреалізму
  2. Техніки та методи сюрреалізму
  3. Сюрреалізм в сучасності

На думку філософа Анрі Бегсона, інтуїція є єдиним засобом, за допомогою якого можна пізнати істину На думку філософа Анрі Бегсона, інтуїція є єдиним засобом, за допомогою якого можна пізнати істину. Коли реальність, яка нас оточує сприймається як відокремлений думки, а також не є певним поняттям, заснованим на логіці - саме в цьому нестандартному баченні, народжується мистецтво. Всі творчі процеси вважаються чимось незбагненним, ірраціональним і містичним. Варто додати, що на появу напрямку сюрреалізму вплинули матеріали і методики з психоаналізу знаменитого Зігмунда Фрейда.

Вперше таке поняття як «сюрреалізм» Вперше таке поняття як «сюрреалізм»   зустрічається в першій половині 20-го століття в роботі знаменитого автора, Гійома Аполлінера зустрічається в першій половині 20-го століття в роботі знаменитого автора, Гійома Аполлінера. І тільки через десять років вийшов так званий «Перший маніфест» Андре Бретона, в якому поняття «сюрреалізм» отримало визначення, і було теоретично обгрунтовано. Найзнаменитішими художниками - прихильниками напряму «сюрреалізм» були: Сальвадор Далі , Віфредо Лам, Пауль Клее, Рауль Юбак, Ернст Фукс і багато інших.

теорія сюрреалізму

Грунтуючись на теорію сюрреалізму, світ навколо людини в повній мірі відображають лише інтуїція і почуття, які приходять несвідомо. На думку його прихильників з дійсністю слід об'єднати сни і галюцинації, тільки таким чином можна отримати реальність, яка буде вважатися абсолютною. Основним прийомом, який сюрреалісти використовують в своїх роботах - це поєднання різних образів і зображень, які на перший погляд є абсолютно несумісними між собою. Величезним змістом мають різні символи, а звичайні речі наділяються різними магічними значеннями. Сюрреалізм покликаний об'єднати молодих людей, які шукають чогось нового, і прагнуть змінити на краще світ навколо. Обридлий і обридлий побут відступають на другий план, на противагу бажанням знайти безмежну волю в польоті творчих ідей і думок.

Техніки та методи сюрреалізму

Даний напрямок можна висловити безліччю методів, але основним вважають автоматичний психологічний прийом Даний напрямок можна висловити безліччю методів, але основним вважають автоматичний психологічний прийом. Він означає, що автор реалізує образи як неіснуючих предметом, так і існуючих, скомпонованих найбільш несподіваною манері на полотні. Отже, відтворюючи в композиціях вигадані, ірраціональні речі, автор позбавляє їх внутрішнього змісту і емоцій.
Сюрреалізм дає поштовх до винаходу нових технік нанесення зображення на полотно. Наприклад, видалення шару фарби зверху, притирання і затирання, в деяких випадках навіть коптять полотно і т.д. Образна суперечливість досяжна за допомогою використання методики «ready-made» і коллажирования.
Найбільш знаменитими майстрами сюрреалізму в двадцятих роках 20-го століття були: Жоанна Міро, Макс Ернст, Андре Массон і Ів Тангі. Уже в тридцятих роках 20-го століття, як такої «сюрреалізм» отримав визнання серед мистецтвознавців по всьому світу. У ті роки якраз працювали знамениті Магрітт і Сальвадор Далі. Сюрреалізм став популярним після війни, як ніколи раніше. До кінця 20-го століття напрямок «сюрреалізм» йде в минуле, але залишає після себе те, що використовується художниками, і до цього дня.

Сюрреалізм в сучасності

Сюрреалізм в сучасності

На сьогоднішній день сюрреалізм дещо змінився. За великим рахунком, залишилася від нього тільки фантасмагорія. Безповоротно минув від нас те, що робило даний напрямок таким привабливим і інтригуючим всіх нас. Ігноруються фантазії і глибокі душевні тертя, експресивне вираження і страхи несвідомого типу. Де тільки не використовується сюрреалізм! Його напрямки та інструменти використовують все, і актори, і дизайнери, і постановники вистав, а також багато інших шанувальники даного напрямку мистецтва.

Купити картини маслом в стилі "Сюрреалізм", а також замовити репродукції картин недорого,

завжди можна в Арт-галереї "Шедевр"