Шведський снюс - заміна агресивному паління?

  1. недоліки снюса
  2. переваги снюса

Завзяті курці не завжди знають, що звичну дозу нікотину організм може отримати не тільки шляхом куріння Завзяті курці не завжди знають, що звичну дозу нікотину організм може отримати не тільки шляхом куріння. Жителі стародавньої Америки робили з тютюну настойки, додавали його в їжу, жували і навіть втирали в шкіру. У європейців великою популярністю користувалися курильний, жувальний і нюхальний тютюн. А для Наполеона, який не міг терпіти тютюновий дим, щомісяця закуповували 2кг жувального тютюну. Відомо, що імператор був власником значної колекції тютюнових коробок, причому на одній з них був портрет його улюбленої Джозефіни.

шведський снюс - один з видів тютюну, який не палять, а кладуть під верхню губу. Такий спосіб вживання нікотину був відомий в Швеції ще 200 років тому, проте снюс став вельми популярним лише в останні три десятиліття.

недоліки снюса

Нікотин - це природний стимулятор, і при регулярному вживанні викликає звикання. Снюс містить той же нікотин, що і тютюн для куріння, і потрапляючи в кров через слизову ротової порожнини, він пригнічує роботу кровоносної системи, сприяє підвищенню артеріального тиску і розвитку тахікардії. Крім того, нікотин знищує клітини головного мозку і нервової системи.

переваги снюса

Дослідження різних зразків тютюнової продукції показали, що звичайні сигарети на 90% небезпечніше, ніж бездимні тютюн і снюс. Наприклад, в Швеції зростання популярності снюса сприяв зниженню кількості курців на 25%. І на сьогоднішній день в Швеції кількість людей, які померли від хвороб викликаних курінням, набагато нижче, ніж в інших країнах Європи. До того ж багато хто з колишніх курців заявили, що використовували снюс як альтернативу сигарет в період відвикання.

Зрозуміло, бездимний тютюн - далеко не нешкідливу речовину, адже він викликає залежність і підвищує ризик розвитку патології серця і судин. Але на відміну від курильного тютюну снюс не є канцерогеном і не викликає рак. До того ж корелятивної зв'язку між вживанням снюса і розвитком діабету також не встановлено.

Тому тим, хто вирішив кинути курити або не може відмовитися від нікотину, можливо, варто перейти на снюс, щоб мінімізувати вплив токсинів на організм.