- Вибираємо організаційно-правову форму
- Практичні моменти відкриття школи дизайну інтер'єрів
- Свій бізнес: відкриваємо комп'ютерні курси
- Своя справа: дистанційні освітні курси
- Як відкрити «школу аналітики»?
- Свій бізнес: курси навчання інтимних стосунків
- Свій бізнес: відкриваємо танцювальну студію
- Свій бізнес: як відкрити курси швидкочитання
- Свій бізнес: школа танців
- Як відкрити школу бортпровідників
- Свій бізнес: відкриваємо курси акторської майстерності
- Свій бізнес: як відкрити льотні курси
- Свій бізнес: фотошкола
- Свій бізнес: відкриваємо центр додаткової освіти в області психології
* У розрахунках використовуються середні дані по Росії
Більшість людей люблять, коли їх оточують красиві речі, коли інтер'єр їх квартири або будинку викликає захоплення друзів і знайомих, коли зовнішнє оформлення знаходиться в гармонії з їх внутрішнім станом. Послуги дизайнерів інтер'єру користуються великим попитом. Однак і конкуренція в цій області досить висока. Якщо ви є професіоналом у сфері дизайну, замислюєтеся про відкриття власного прибуткового бізнесу і підшукуєте перспективне і поки ще незайняте напрямок, розгляньте варіант відкриття ... школи дизайну. Це відносно нове явище для нашої країни, і в регіонах аналогів подібних школам поки небагато або навіть зовсім немає.
Що з себе являє така школа? На відміну від різних навчальних закладів, де навчають на дизайнерів з видачею документа встановленого зразка про здобуту освіту, школи дизайну нового покоління ближче до курсів або навіть дозвіллєвих центрів. Хоча вони і проводять навчання, але дипломів і сертифікатів (по крайней мере, що мають якесь значення) не видають. Правда, необхідності в цьому випадку в документах про пройдений навчанні і немає, так як подібні курси розраховані не на підготовку фахівців або підвищення кваліфікації, а на любителів, які хочуть отримати базові знання в сфері дизайну інтер'єру та, головне, прикладні навички в цій області.
Хто ж основна цільова аудиторія таких шкіл? Це, переважно, жінки у віці від 25 років, домогосподарки, рівень доходу в сім'ях яких починається від середнього і вище. У них є власні квартири (рідше домоволодіння), де вони збираються незабаром робити ремонт. При цьому за опитуваннями більшість із слухачів курсів дизайну інтер'єру не планують користуватися послугами дизайнерів в процесі створення нового інтер'єру свого житла. Причини цього можуть бути різними. Хтось вважає, що ідеальний дизайн квартири може створити тільки її господар, не вдаючись до допомоги посередників. Хтось не може собі дозволити послуги фахівця. А хтось замислюється про отримання в майбутньому професії дизайнера, а поки хоче отримати базові знання і спробувати себе в новому амплуа, використовуючи в якості «навчального матеріалу» свою квартиру.
Як відгукуються підприємці, які відкрили школи дизайну в різних російських регіонах, цей бізнес непростий, але цікавий і прибутковий. Розмір інвестицій залежить від міста, де відкриваються курси, а також від їх розмаху. Деякі укладаються в невеликі суми - від 300 тисяч рублів, але все ж за попередніми підрахунками для відкриття школи дизайну потрібно від 800 тисяч рублів.
На перший погляд, особливих складнощів у відкритті такого закладу немає. Однак в процесі організації бізнесмени-початківці стикаються з різними проблемами, які доводиться вирішувати в «робочому порядку». Велика частина ці труднощів обумовлені тим фактом, що найчастіше такий бізнес відкривають люди, які мають освіту та досвід роботи дизайнера інтер'єрів (найчастіше навіть у них є досвід викладання), але при цьому далекі від підприємництва, які не знають усіх нюансів і організаційних моментів відкриття власної справи . Нічого дивного, що їм досить складно вирішувати звичні для будь-якого підприємця питання, пов'язані з вибором організаційно-правової форми ведення бізнесу, організацією ведення бухгалтерського обліку, просуванням і рекламою, а також правильним позиціонуванням послуг свого центру. Спробуємо розібратися у всіх цих нюансів, які настільки актуальні для новоспечених власників власного бізнесу.
Вибираємо організаційно-правову форму
Для початку потрібно визначитися з відповідною формою організації вашої справи. Існує кілька варіантів, які підходять для організації діяльності школи дизайну інтер'єру. це індивідуальне підприємництво (ІП) , Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) або ж приватна освітня установа (колишнє НОУ). Індивідуальний підприємець, як і у випадку з іншими організаційно-правовими формами, має право здійснювати самостійну підприємницьку діяльність в будь-якій сфері, не забороненої чинним законодавством. Підприємець може здійснювати будь-які комерційні операції, спрямовані на отримання прибутку, виступати в якості однієї зі сторін договору. В рамках здійснення бізнесу ІП він має право виступати в якості роботодавця (проте тут є певні нюанси). Також законодавство передбачає можливість для ІП відкривати розрахункові рахунки в банках для проведення розрахунків з клієнтами та постачальниками. Всі ці права в свою чергу накладають на ІП певні обов'язки, які також обумовлені специфікою його правового становища. Відзначимо ще один важливий момент: реєстрація фізичної особи як індивідуального підприємця не позбавляє його загальногромадянських прав, гарантованих кожному громадянину РФ. Наприклад, здійснення підприємницької діяльності входить в загальний трудовий стаж громадянина, що дозволяє йому отримувати в подальшому трудову пенсію. Також на ІП поширюються і інші права, які надані йому в силу окремих положень законодавства. Наприклад, на отримання пенсії по інвалідності або трудової пенсії після досягнення пенсійного віку.
Зареєструвати ІП простіше, ніж інші види бізнесу. Вся процедура займе близько тижня і включає в себе декількох етапів, характер яких залежить від того, в якій формі майбутній підприємець буде проходити її - особисто, через онлайн-сервіс або через представника. Отже, вирішивши зареєструватися і працювати в якості підприємця, слід визначитися, чи будете ви користуватися фінансовою допомогою, що виділяється центром зайнятості. Якщо так, то першим кроком буде постановка на облік безпосередньо в центрі зайнятості. Там вам потрібно буде зареєструватися як безробітному ще до оформлення підприємництва, в іншому випадку на отримання грошової допомоги претендувати ви вже не зможете. Ця субсидія може стати непоганою підмогою для починаючого підприємця. Ще один важливий крок в процедурі набуття статусу - вибір виду діяльності. Особливу увагу потрібно приділити тим видом діяльності, який буде вказуватися в заяві першим, так як саме він буде основним.
У нашому випадку найбільш підходящим є наступні КОАТУУ:
80.10.3 Додаткова освіта дітей.
80.42. Освіта для дорослих та інші види освіти, не включені до інших угруповань.
Зверніть увагу: протягом 2015 року діє попередня версія КВЕД (ОК 029-2001 (КДЕС Ред.1)). Перехідний період на застосування нового ОКВЕД2 (ОК 029-2014 КДЕС Ред. 2) продовжений до 1 січня 2016 року (наказ від 30.09.14 № 1261-ст, лист ФНС Росії від 20.10.14 № ОД-4-2 / 21612) . У 2015 р при відкритті нових видів бізнесу рекомендується використовувати старі коди. З 2016 року інспектори самі повинні змінити в реєстрі старі коди на нові (лист ФНС Росії від 18.08.14 № СА-4-14 / 16465).
Для розглянутого виду економічної діяльності будьте готові на вимогу податкової надати довідку про відсутність у вас судимостей, якщо ви збираєтеся займатися освітньою, виховною діяльністю або працювати з дітьми (що, швидше за все, буде не зайвим при організації подібних курсів).
Визначившись з податковою системою, можна заповнювати заяву на реєстрацію ІП 2015 по формі Р21001. Бланк можна отримати в податковій службі за місцем проживання (там же ви повинні і зареєструвати ІП незалежно від того, в якому місті мають намір здійснювати підприємницьку діяльність), або завантажити з офіційних сайтів в інтернеті. Заповнювати бланки можна вручну або надрукувати текст на комп'ютері: головне, щоб не було помилок і виправлень. У надрукований текст правки вносити заборонено; якщо ви раптом помилитеся, доведеться переписувати заяву заново.
Набагато спростилася процедура реєстрації індивідуального підприємця в зв'язку з відкриттям інтернет-ресурсу реєстрації. Безумовний плюс полягає в тому, що немає необхідності відправлятися до нотаріуса, заповнювати паперову форму, оплачувати держмито, вистоюючи в чергах. Щоб зареєструватися, на сайті податкової служби потрібно пройти нескладну процедуру. Крім особистих даних вам також потрібно буде обов'язково вказати код КВЕД. Для бажаючих сплатити мито за проведення реєстрації підприємця через банк формується квитанція на оплату. Оплатити її можна і з власної банківської карти, не виходячи з дому. Після оплати слід почекати підтвердження, що платіж дійшов за адресою, і заявка прийнята. Разом з ним має прийти на адресу електронної пошти повідомлення про те, коли потрібно прийти в органи ФНС для закінчення процедури реєстрації. Збираючись в податкову, не забудьте взяти з собою паспорт і оригінал квитанції про оплату (якщо оплата проходила через банк). Ще один спосіб реєстрації (досить популярний серед наших співвітчизників) - через уповноваженого представника. В якості такого може виступати юрист, будь-який фахівець в галузі права, а також будь-яка людина, що має досвід реєстрації ВП. Можна також провести всю процедуру самостійно. Заявка може бути подана безпосередньо до податкової або через пошту, але тоді заява повинна бути завірена нотаріально (вірніше не сама заява, а підпис на ньому особи, яка бажає стати підприємцем); також нотаріально повинна бути завірена копія паспорта. Отже, основні етапи реєстрації: збір та підготовка документів; власне написання і оформлення заяви на реєстрацію за затвердженою формою; оплата держмита (в будь-якому відділенні банку за вказаними реквізитами); відправка документів або їх надання особисто заявником до податкової служби; при позитивному розгляді заяви слід ще раз відвідати службу ФНС для отримання документів про реєстрацію ІП. Після реєстрації вам потрібно буде відкрити розрахунковий рахунок в банку, повідомити податкову про початок своєї підприємницької діяльності, вибрати форму оподаткування, замовити друк і т.п.
З реєстрацією товариства з обмеженою відповідальністю справа дещо складніша. За реєстрацію ТОВ доведеться заплатити 4000 рублів. Зате компанія може бути зареєстрована на двох і більше учасників за юридичною адресою головного офісу. ТОВ можна продати або переоформити. Компанія веде бухгалтерський облік, що пов'язане з додатковими витратами на бухгалтера, але для інших компаній-партнерів ТОВ виглядає більш солідно. Хоча в нашому випадку ця солідність не настільки вже й потрібна. Директор, отримуючи виручку, повинен платити податок з дивідендів у розмірі 9%. Засновники несуть адміністративну відповідальність по боргах і зобов'язаннях своєї компанії в рамках статутного капіталу. Максимальний штраф для ТОВ становить 1 000 000 рублів. Після ліквідації ТОВ його зобов'язання також припиняються. Види звітності для ТОВ - податкова звітність у позабюджетні фонди. Знімати кошти з розрахункового рахунку ТОВ можна лише на певні цілі або виплату дивідендів з утриманням податку в розмірі 9%, тому це не так вигідно, як у випадку з ВП. Для товариства з обмеженою відповідальністю немає обмежень на види діяльності.
Що стосується приватних освітніх установ, то тут все ще складніше. З 1 вересня 2013 року набрав чинності Федеральний закон «Про освіту в Російській Федерації» № 273-ФЗ, який регулює освітню діяльність. Зміни в законі торкнулися організаційно-правової форми організацій, що мають право проводити навчання. Так, якщо раніше таке право було тільки у некомерційних організацій (Чоу (колишнє НОУ) і АНО), то тепер ТОВ, ЗАТ і ВАТ також можуть здійснювати освітню діяльність на підставі ліцензії.
На жаль, процедура отримання ліцензії на право ведення освітньої діяльності досить складна, тривала і дорога. При зверненні до послуг посередників (а самостійно пройди процедуру реєстрації, не маючи відповідного досвіду, буде не настільки просто, на відміну від реєстрації ІП) установа Чоу обійдеться в суму від 16 тисяч рублів. Для порівняння: вартість реєстрації ІП включає в себе сплату держмита (800 рублів), виготовлення печатки (500 рублів), відкриття розрахункового рахунку (1000 рублів). При цьому заводити печатку і розрахунковий рахунок для підприємця необов'язково.
Майте на увазі, що здійснення освітньої діяльності без ліцензії загрожує серйозними наслідками аж до кримінальної відповідальності. Втім, є і цілком законні підстави уникнути необхідності оформлення ліцензії. Вона не потрібна для проведення разових лекцій, семінарів, тренінгів, організації виставок, надання консультацій і т. Д., Але лише в тому випадку, якщо після закінчення цих заходів не проводиться підсумкова атестація та слухачам не видаються документи про здобуту освіту або присвоєної кваліфікації. До таких документів належать дипломи, атестати, свідоцтва, довідки тощо. Крім того, не ліцензується індивідуальна трудова педагогічна діяльність, в тому числі і в області професійної підготовки.
Отже, варто віддати перевагу ІП, якщо ви не впевнені, що бізнес ваш вдасться (ІП легше і набагато дешевше закрити), якщо ви працюєте самостійно, без партнерів, якщо ваші клієнти - це, в основному, фізичні особи, якщо у вас немає великого стартового капіталу і якщо в перший час ви не збираєтеся надавати послуг у сфері освіти (а в подальшому при необхідності ви завжди зможете зареєструватися в якості Чоу). У випадку зі школою дизайну (яка не є школою в строгому сенсі цього слова) форма ТОВ або Чоу не є найоптимальнішою (при обумовлених вище умовах), тому ми не розглядаємо її більш детально в рамках цієї статті.
Практичні моменти відкриття школи дизайну інтер'єрів
Після вирішення всіх юридичних питань (зауважимо, досить непростих) можна приступати до пошуку приміщення під вашу школу. Воно повинно відповідати кільком основним критеріям. Перш за все, це розташування. Враховуйте, що ваші клієнти будуть приїжджати до вас з різних районів міста. Відповідно, не має сенсу прив'язуватися до певного району, особливо якщо він спальний. Подібний заклад найкраще відкривати ближче до центру міста, куди буде зручно добиратися з найвіддаленіших кінців. Однак вартість оренди в центрі може бути занадто високою. Тим більше що до приміщення під школу дизайну інтер'єру також накладаються певні вимоги. Його площа може бути і невеликий - від 40 кв. метрів (для подібного закладу це трохи). Оптимальний варіант - лофт (тобто спочатку споруда господарського призначення, як правило, склад або виробничий цех з високими стелями, перебудована в офіс або під інший комерційний проект). Але знайти таке приміщення в центрі міста практично неможливо. Так що доводиться шукати компромісний варіант.
Очевидно, що інтер'єр школи дизайну інтер'єрів повинен відрізнятися оригінальністю і хорошим смаком. Однак, як кажуть, самі підприємці, які відкрили подібні курси, вкладення в оформлення приміщень не настільки великі і обчислюються сумами від 100-150 тисяч рублів. І це з урахуванням безкоштовного дизайну (адже в штаті таких шкіл є свої дизайнери інтер'єрів, які можуть допомогти з проектом). Меблями з Ikea, звичайно, навряд чи вдасться обійтися. Однак навіть старі стільці і столи, стелажі та полиці, які пройшли через руки фахівців, знаходять друге життя в абсолютно новому вигляді.
Окрема стаття витрат - робочі матеріали. Крім дошки або фліп-чарту, вам буде потрібно також оргтехніка - принтер, копіювальний апарат, проектор для проведення лекцій, комп'ютер або ноутбук. Частина цієї техніки, швидше за все, вже є у підприємця, так що додаткових вкладень в її покупку не потрібно. Не забувайте про витратні матеріали - чорнило, папір, листи ватману, маркери, кольорові олівці, ручки, прості олівці, кольорові кола (для підбору колірних поєднань), кальку і т. Д. Зразки тканин та оздоблювальних матеріалів можна взяти у партнерів - виробників підлогових і настінних покриттів, меблів, кухонь, плитки і т. д. Таке партнерство буде корисним обом сторонам: ви отримаєте навчальні матеріали, презентації, зразки матеріалів, можливість відвідувати майстер-класи та семінари відомих компаній-виробників, а ваші партнери, в сво ю чергу, зможуть збільшити продажі і залучити більше постійних клієнтів. Досить ефективно працює і реклама на території партнерських магазинів. Листівки, викладені на стійках, привернуть до вас чимало цільових клієнтів.
Втім, це далеко не єдиний способ продвижения своєї школи. Однак перш ніж визначатися з видами реклами, варто для початку вивчити свою цільову аудиторію і, відповідно, спектр пропонованих вами послуг. Доцільно ділити один великий курс дизайну інтер'єру на кілька окремих короткострокових курсів. Наприклад, замість того щоб протягом трьох місяців навчати слухачів премудростям дизайну, розповідайте їм протягом 1-3 днів про всі нюанси планування та дизайну інтер'єру ванної кімнати або вітальні або кухні або ж дитячої кімнати. За три дні навчання, з одного боку, не набридне вашим не найбільш вмотивованим учням, а з іншого дасть їм чимало корисної інформації та практичних навичок. При бажанні слухачі можуть продовжити свою освіту і відвідати інші курси. Як правило, таке навчання проводиться очно, тобто ваші клієнти приходять в ваш клас і осягають премудрості дизайну під керівництвом викладача. Однак ви можете навчати слухачів і віддалено за допомогою спеціальних програм. Самий просто варіант - використання програми Skype і безкоштовного планувальника інтер'єру (такий, наприклад, можна знайти на сайті Ikea). Це не найзручніший варіант можливості таких програм і варіанти пропонованої меблів дуже обмежені. Проте, багатьом людям, які хочуть створити дизайн своєї квартири або будинку з мінімальними вкладеннями і при цьому не можуть самостійно розібратися у всіх нюансах проектування буде досить невеликій допомоги фахівця, який дасть теоретичні ази і, головне, практичні навички планування.
Втім, на одному лише навчанні дизайну інтер'єрів далеко не підеш, визнають досвідчені підприємці. Якщо ви розраховуєте на швидку окупність свого комерційного проекту, доведеться розширювати перелік послуг і цільову аудиторію. Робити це можна за рахунок численних курсів, майстер-класів та семінарів по рукоділлю і творчості. При цьому вони можуть призначатися не тільки дорослим, але й дітям (як правило, від 10-12 років). Для проведення занять з цих дисциплін зовсім необов'язково брати викладачів в штат. Пошукайте любителів ручної роботи і інших творчих людей на місцевих інтернет-ресурсах (соціальні мережі, форуми, блоги), а також в різних анти-кафе, «рукодільних» магазинах і будинках творчості. У штаті у вас може бути всього лише одна людина (він же викладач). Більш того, в цій ролі можете виступати ви самі, якщо у вас є відповідна освіта, знання і досвід роботи.
До питання реклами підходите настільки ж творчо, як ви підходите до свого бізнесу і до своїх захоплень. Ви можете використовувати самі, здавалося б, очевидні варіанти - поширення листівок, рекламу в інтернеті (комерційні теми на форумах, банери на сайтах, групи в соціальних мережах). Але поставте себе на місце клієнта - як би ви могли зацікавити його і мотивувати прийти в вашу школу. Оригінальна подача вашої пропозиції - це вже половина успіху. Не забувайте і про менш звичних, але нітрохи не менш ефективні способи отримання нових слухачів. Наприклад, ви можете залучати потенційних учнів на різних сайтах спільних покупок (це інтернет-проекти, користувачі яких об'єднуються для закупівлі різних товарів і навіть послуг у складчину за оптовими цінами). Запропонуйте учасникам СП невеликі знижки та спеціальні умови - і ви отримаєте чимало лояльних клієнтів.
Що стосується витрат на відкриття власної школи дизайну, то, як ми писали вище, вони можуть істотно варіюватися - від 100 тисяч рублів (при наявності невеликого приміщення і переважно віддалену роботу) і до 1 мільйона рублів (для центральних регіонів нашої країни). Середня сума, на яку ви можете розраховувати при складанні бізнес-плану, оцінюється в 600-700 тисяч рублів. Терміни окупності також залежать від великої кількості факторів. Найбільш реалістичним видається період виходу на самоокупності в 1 рік. Відкривати такий непростий, але креативний бізнес стоїть в серпні-вересні. У цей час ваші потенційні клієнти повертаються з відпочинку і з новими силами приступають до роботи, розглядають нові напрямки для освіти і самореалізації. В період новорічних свят (з листопада по лютий) спостерігається помітне зниження попиту на подібні послуги. Уникнути цього можна за рахунок продажів подарункових абонементів на відвідування певного або будь-якого курсу на вибір одержувача подарунка. Наступний сезонний спад відзначається в літній період. Запобігти його трохи складніше, тому, як правило, в цей час співробітники шкіл йдуть у відпустки, а їх керівництво займається складанням нових програм на наступний навчальний рік і розробкою нових способів просування бізнесу та залучення клієнтів.
Сісоєва Лілія
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів и посібніків з Відкриття малого бізнесу
22.09.2015
Свій бізнес: відкриваємо комп'ютерні курси
Сума стартових інвестицій для такого бізнесу може бути різною, відкрити online-курси можна в межах 100 тисяч рублів з урахуванням реклами. Для великої школи доведеться виділити суму поряд ...
Своя справа: дистанційні освітні курси
Сума стартового капіталу для відкриття курсів дистанційного навчання зазвичай становить кілька мільйонів рублів, хоча невеликі курси, коли викладач дійсно через прості програми обща ...
Як відкрити «школу аналітики»?
Для відкриття «Школи аналітики» необхідно мати в наявності чіткої концепції розвитку школи, унікальні програми навчання і оборотний капітал не менше 300 тис. Руб.
Свій бізнес: курси навчання інтимних стосунків
При великій кількості клієнтів таке починання відрізняється хорошою рентабельністю і відносно коротким терміном окупності - до року. Величина стартових інвестицій при цьому може становити суму в ...
Свій бізнес: відкриваємо танцювальну студію
За оцінками деяких експертів рентабельність танцювальної студії досягає 50 відсотків, однак це занадто усереднений показник, тому що дуже багато залежить від різних чинників, але можн ...
Свій бізнес: як відкрити курси швидкочитання
Курси швидкочитання - рентабельний і швидко окупається бізнес, незважаючи на сезонність: влітку спостерігається значне зниження попиту на подібні послуги.
Свій бізнес: школа танців
Основні витрати на відкриття школи танців складають від 650 тисяч рублів. При гарній відвідуваності за місяць школи може принести своїм власникам від 100-150 тисяч рублів.
Як відкрити школу бортпровідників
Сума стартових інвестицій для відкриття школи бортпровідників може бути різною, але зовсім невелику школу можна відкрити за суму в межах півмільйона (але це, практично, самий мінімум, і ту ...
Свій бізнес: відкриваємо курси акторської майстерності
Організація власних курсів акторської майстерності може стати джерелом основного або додаткового доходу в залежності від того, скільки часу і коштів ви можете витратити на власне справ ...
Свій бізнес: як відкрити льотні курси
Рентабельність такого починання не дуже висока, але визначається вона точно в залежності від кількості учнів - чим їх більше, тим, звичайно, краще. Термін окупності такого проекту, безумовно, оч ...
Свій бізнес: фотошкола
Відкриття фотошоколи є досить складним починанням, бо на відкриття хорошої школи знадобиться близько мільйона рублів; Тобто, безумовно, приклади того, як фотошколу організовували ...
Свій бізнес: відкриваємо центр додаткової освіти в області психології
Процес отримання освітньої ліцензії тривалий і трудомісткий. Причому складності виникають ще на етапі підбору приміщення та оснащення його необхідним обладнанням. Ще одна обов'язкова умова -...
Збережіть статтю, щоб уважний вівчіті материал
Ви можете Зберегти Цю сторінку с помощью:
Що з себе являє така школа?Хто ж основна цільова аудиторія таких шкіл?
Як відкрити «школу аналітики»?