Світова економіка: професія фахівця в даній області

  1. Світова економіка - що це?
  2. Що кажуть викладачі?
  3. Де і чому вчать?
  4. Спеціаліст по світовій економіці може

Якщо слово «Макдоналдс» змушує вас уявити не гамбургер, а глобус, за яким розсипані жовті арки букв М ... Якщо ви розглядаєте стенди пунктів обміну валюти з великим інтересом, ніж картинки в журналах ...

Рейтинг професії

затребуваність

оплачиваемость

вхідний бар'єр

Якщо для вас важливі відмінності між прямими і портфельними інвестиціями і між транснаціональними і багатонаціональними корпораціями ...

Якщо ви хочете вирішувати завдання на зразок такої:

Coca-Cola, американський виробник прохолодних напоїв, продає їх концентрат в Росії. Однак російський уряд вводить високий імпортний тариф на ввезення цього продукту, щоб захистити російських виробників, і збільшує податок на прибуток іноземних компаній. Скажіть, які кроки може зробити Coca-Cola, щоб гарантувати збереження своїх активів в Росії ...

Якщо все це так, то вам пряма дорога - здобувати освіту за спеціальністю «Світова економіка»!

Світова економіка - що це?

Її називають економікою відкритої економіки Її називають економікою відкритої економіки. Говорячи «світова економіка», мають на увазі глобальну ринкову систему; формування попиту і пропозиції на товари та фактори виробництва, що знаходяться в міжнародному обороті; інструменти аналізу і програмування національної економіки в умовах її взаємодії з економіками інших країн; тенденції розвитку фінансових ринків; шляхи вдосконалення світової економічної системи, в тому числі - діяльність економістів на просторах Інтернету ... Світ строкатий і багатогранний, і в той же час кожен з його «компонентів» взаємодіє з іншими і підпорядковується законам Великої Гри - а їм властиво раз у раз змінюватися. Так що наука міжнародна економіка складається прямо зараз, на наших очах. Адже розуміння того, що світове господарство не в змозі стабільно функціонувати без загальних для всіх держав механізмів координації і управління, з'явилося лише в середині ХХ століття! Саме тоді виникли такі впливові структури, як Організація об'єднаних націй, Всесвітній торгове суспільство, Світовий банк, Міжнародний валютний фонд і т. П.

Як там у пісні? «На кульці цьому літаючому, з якого зістрибнути не можна, епоха дісталася нам та ще, але плакати не будемо, друзі!» Таке відчуття, що планета Земля стала крихітної, але при цьому у нас з'явилися величезні можливості. Через Інтернет дівчина замовляє одяг англійської компанії, а чоловік - японські деталі для авто. Бельгійський кронпринц Філіпп приїжджає з робочим візитом в один з районів Підмосков'я на презентацію нового цеху гірничо-збагачувального комбінату (75% акцій підприємства належать бельгійської компанії «Сібелко»). Російська асоціація міжнародних автоперевізників вибирає найбільш ефективні способи конкурентної боротьби з перевізниками-іноземцями. Більше 70% ліків, що продаються в наших аптеках, вироблено зарубіжними - головним чином, німецькими - фармацевтичними фабриками. У пресі миготять поради росіянам щодо того, як вижити в іноземній компанії. Російська «Северсталь» вибирає, з ким краще злитися - з індійської «Міттал стіл» або з британським «Арселором». І так далі…

Глобальна економіка проникає в нематеріальні сфери. Придивіться до сучасних всесвітньо відомим брендам. Це не просто емблеми та назви компаній; кожен бренд стає духовною складовою способу життя для мільйонів людей - і співробітників гігантських корпорацій, і тих, хто віддає перевагу товару або послугу відомої марки всім іншим. Все частіше організація-бренд виступає як спонсор і навіть натхненник будь-якого культурного і спортивного заходу, який залучає безліч захоплених.

Отже, вперед - в світову економіку, в економічний світ! ..

Що кажуть викладачі?

Ольга Михайлюк: Звичайно, найцікавіше і захоплююче - це мрії про роботу в посольствах, про закордонні відрядження, знайомство з історією, культурою, традиціями зарубіжних країн, що лежать в основі їх економічних відносин. Але за яскравою оболонкою завжди криється копітка праця. Міжнародні торговельні відносини, платіжний і розрахунковий баланси, світові валютно-фінансові системи, міжнародні банківські розрахунки - все це і багато іншого чекає досконально вивчити, якщо ви виберете навчання спеціальності 060600 «Світова економіка». У тому, що вивчення світової економіки перспективно - сумніватися не варто. Вона охоплює різні рівні - від державних зовнішньоекономічних відносин до зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) підприємств. І, як будь-яка економічна спеціальність, передбачає можливість пристосуватися до роботи в різних сферах - і в банках, і на комерційних підприємствах, і в держструктурах.

Про таку можливість говорить і список спеціалізацій для старшокурсників:

  1. Міжнародний бізнес.
  2. Міжнародне економічне співробітництво.
  3. Міжнародні валютно-кредитні та фінансові відносини.
  4. Міжнародні фінансові відносини.
  5. Міжнародний фондовий ринок.
  6. Міжнародний ринок нерухомості.
  7. Міжнародний маркетинг.
  8. Міжнародний менеджмент.
  9. Спільне підприємництво.
  10. Міжнародна інвестиційна діяльність. Міжнародні інвестиції.
  11. Зовнішньоекономічна діяльність.
  12. Зовнішньоторговельна діяльність.
  13. Економіко-правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
  14. Зовнішньоторговельні операції товарами підприємства та фірм.
  15. Світові товарні ринки.
  16. Міжнародна торгівля послугами.
  17. Міжнародні транспортні операції.
  18. Економіка міжнародного туризму.
  19. Маркетинг і реклама у зовнішньоекономічній діяльності.
  20. Міжнародна екологічна діяльність.
  21. Міжнародний інформаційний бізнес.
  22. Міжнародний консалтинг.
  23. Страхування зовнішньоекономічної діяльності.

Людмила Бояльская, кандидат економічних наук, доцент: Перспективи спеціальності величезні. Росія інтегрується в світову економіку, процес глобалізації зупинити неможливо. Знаючи історію розвитку світових економічних відносин і сучасного стану світових ринків, ви зможете, по-перше, уникнути проблеми працевлаштування, по-друге, отримати можливість стажування в інших країнах. І Росія буде забезпечена висококваліфікованими кадрами в цій області.

Де і чому вчать?

Спеціальність «Світова економіка» пропонують багато   московські економічні вузи Спеціальність «Світова економіка» пропонують багато московські економічні вузи . Найвідоміші і «заслужені» - Державна академія управління, МГИМО, Міжнародний університет, МЕСІ, Російська економічна академія ім. Г. В. Плеханова і Російський університет дружби народів. Також особливої ​​уваги заслуговують Інститут світової економіки, Інститут світової економіки та інформатизації та Інститут міжнародної торгівлі та права.

Вступнику необхідно добре знати математику, російську мову, літературу, іноземну мову, суспільствознавство і географію. Уміння орієнтуватися в цих шкільних предметах - запорука того, що в найближчому майбутньому ви освоїте гуманітарні та соціально-економічні, математичні і природно-наукові, а також общепрофессіональние і спеціальні дисципліни.

У переліку предметів, що вивчаються деякі можуть здивувати - але вас нехай вони не дивують. Це філософія, культурологія, вітчизняна історія, фізична культура, педагогіка, економетрика та концепції сучасного природознавства. Широка географія професії - великий і набір предметів. Думайте, як застосувати його в роботі - нехай цього і не пишуть в оголошеннях про вакансії.

Перечитайте список спеціальних дисциплін. Туди входять світова економіка, міжнародні економічні відносини, міжнародні валютно-кредитні відносини, бухгалтерський облік, основи аудиту, економічний аналіз. Ви вивчіть фінанси, грошовий обіг і кредит, ринок цінних паперів, податки і оподаткування, страхування, правове забезпечення економіки.

У вузах вас познайомлять з інформаційними технологіями, необхідними для майбутньої професійної сфери - Statistica ( «Статітіческіе методи прогнозування в економіці»), Гарант, Консультант Плюс ( «Світові інформаційні ресурси і мережева економіка», «Податкові системи зарубіжних країн» і ін.), Project Expert ( «Інформаційний менеджмент»). Зрозуміло, будуть не тільки лекції. Заняття можуть проходити в оригінальній формі: майстер-класи, ситуативне рольове навчання, ділові ігри та тренінги ...

Спеціаліст по світовій економіці може

  • вести бухгалтерський і податковий облік, формувати внутрішню фінансову звітність компанії (в тому числі - щотижневі підсумкові документи за кордон), укладати договори, представляти інтереси компанії в митних і податкових та інших органах, розраховувати зарплату підлеглим і податки, займатися кадровою політикою.
  • вести форми фінансової звітності банку, взаємодіяти із зарубіжними банками, спілкуватися з клієнтами та вести базу даних.
  • організовувати фінансування інвестиційних проектів, залучати інвесторів, проводити фінансове моделювання та аналіз, працювати з борговими інвестиційними інструментами (наприклад кредитами чи облігаціями).
  • вести роботи з економічної та технічної оцінки підприємств з метою їх придбання, координувати діяльність функціональних вітчизняних і зарубіжних експертів і консультантів, контролювати виконання термінів і якість проведення оцінки.

І, звичайно, завжди варто пам'ятати, що людина, поглинений різноманітністю світу, але зумів зберегти в умовах глобалізації свою індивідуальність, стане воістину світовим економістом!

Світова економіка - що це?
Що кажуть викладачі?
Де і чому вчать?
Світова економіка - що це?
Як там у пісні?
Що кажуть викладачі?
Де і чому вчать?