Користь свіжих соків неодноразово доведена. По крайней мере, я навіть не роблю вибір між ними і консервантами, що продаються в магазині. Але знову хочу підкреслити - все добре в міру і з усвідомленням того, що конкретно ви робите. Про це я і хочу розповісти в цій статті.
Наскільки корисні свіжі соки?
Будь-який такий продукт містить біологічно активні речовини, які беруть участь в біохімічних процесах організму. Регулярне застосування таких напоїв в обмеженій кількості дозволяє не тільки в цілому оздоровити організм, але і дати йому всі необхідні вітаміни.
В результаті, ваше самопочуття помітно покращиться, імунітет зміцниться. Користь свіжих соків полягає також і в тому, що з їх допомогою з організму виводяться шкідливі речовини. При цьому, різні фрукти і овочі можуть виявитися корисними при певних захворюваннях. Тому, розберемося докладніше в ситуації.
Свою розповідь про те, які свіжовичавлені соки корисні, я почну з найбільш популярного плода - яблука. Сік, вичавлений з нього, насичений органічними кислотами, вітамінами, клітковиною. Якщо хтось із читачів мого блогу все ще «дружить» з сигаретою, такий напій виявиться дуже до речі, так як він допомагає захистити органи дихання. Але тут важливо зробити одне застереження. Яблучний свіжовичавлений сік не рекомендується при загостреннях шлункових захворювань.
Другим за популярністю на просторах колишнього Радянського Союзу йде апельсин. Свіжовичавлені соки з цього фрукта сприяють зміцненню стінок судин. Їх рекомендують при проблемах з печінкою. До того ж, напій позитивно впливає на імунну систему людини.
Приблизно такими ж властивостями володіє і лимонний сік. Але, на відміну від апельсинового, його споживання не кожному подобається. Я, наприклад, віддаю перевагу саме апельсиновий. При тих же достоїнствах він куди приємніше на смак.
Тим, хто хоче зміцнити стінки судин рекомендований вишневий сік. Але він підійде не всім. Його не рекомендується вживати при захворюванні шлунка або підвищеному рівні кислотності.
Свіжовичавлені соки з сливи допомагають при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Вони сприяють виведенню з організму солей і води. До того ж, такий напій можна використовувати як легкий проносний засіб.
Користь свіжих соків з груші полягає в поліпшенні роботи травної системи. У них міститься багато клітковини, а також пектину, який має сечогінні властивості.
Абрикосовий, виноградний і ананасовий фреші корисні, в першу чергу, тим, хто страждає від серцево-судинних захворювань. До того ж, вживання свіжих соків з ананаса сприяє зниженню ваги.
Свіжовичавлений сік з овочів може бути не менш корисним, ніж з фруктів. До того ж, деякі його види дуже приємні на смак. Наприклад, томатний грає важливу роль в нормалізації обміну речовин, а також пригнічує відчуття голоду.
Підвищенню імунітету сприяє журавлинний сік. До того ж, він здатний очистити організм від токсинів і допомагає при інфекціях сечовивідної системи.
Свіжовичавлені соки з моркви і буряка п'ють в розведеному вигляді. Вони корисні для зору, імунної системи, травлення, роботи кишечника. Буряковий сік сприяє очищенню організму від токсинів і шлаків.
Звичайно, це не всі корисні властивості фрешів. Їх більше, як і самих варіантів соків. Але для того, щоб не захоплюватися, я на цьому завершу опис принад цих напоїв і перейду до, на мій погляд, не зовсім приємною темі.
Інша сторона медалі чи шкода свіжих соків
Противників фрешів сьогодні не менше ніж їх прихильників. І це цілком нормально, адже людям завжди властиво займати різні позиції. Знайшлися свої критики і у цього напою. Але якщо уважно поставитися до їх зауважень, можна побачити, що при правильному підході, прихильники виявляються праві.
Отже, недоліки. Надмірне вживання вітаміну С, що міститься в тому ж апельсині може привести до порушень в засвоєнні вітаміну B12. Що ж, цілком вагомий і актуальний аргумент, якби не одне «АЛЕ». Йдеться саме про надмірному вживанні. Якщо в день випивати півсклянки апельсинового свіжовичавленого соку, наслідків не буде.
Говорячи про таку проблематики, як шкода свіжих соків, не можна не згадати і недавно зроблені відкриття. У грейпрутовом соку був виявлений фуранокумарін, який уповільнює розщеплення різних лікарських препаратів. В результаті, вони накопичуються в крові і можуть призводити до досить серйозних побічних явищ.
З одного боку, це привід задуматися, а з іншого - не зловживати. Відмовлятися від такого напою зовсім не варто. Ну а якщо написане вище все-таки серйозно змусило вас задуматися, що ж, є безліч інших корисних фруктів, з яких можна зробити свіжовичавлені соки. А вчені з часом можуть довести зворотне. Науковий світ не стоїть на місці.
Звичайно, своє раціональне зерно у противників фрешів є. Але вони не часто вдаються до цього аргументу. Дуже важливо знати походження фруктів, з яких робиться напій. Користь свіжих соків з фруктів або овочів, вирощених з допомогою шкідливих добавок вкрай сумнівна.
У багатьох з нас є заміська нерухомість. Влітку там ростуть фрукти і ягоди, які можна сміливо використовувати для приготування фрешу. Ті ж дачні яблука відмінно підійдуть на роль основи для яблучного свіжовичавленого соку. При цьому, ви не будете турбуватися про їх походження.
З іншого боку, надмірне споживання фруктів та овочів сумнівного походження також може негативно позначитися на організмі. Найголовніше - знайти свою золоту середину.
Як правильно пити фреші?
Свіжовичавлені соки - це не медичні препарати. Тому якихось інструкцій щодо їх застосування немає. Але я б хотів порекомендувати звернути увагу на наступну інформацію, яка може надати дуже корисною.
Найголовніше, на що я хотів би звернути увагу читачів - пити свіжовичавлений сік необхідно відразу після його приготування. Вже через півгодини вони втратять всі свої корисні властивості, а ще через деякий час стануть сприятливим середовищем для розмноження бактерій.
Ще один важливий момент - легка засвоюваність фруктози організмом за відсутності клітковини. Тому, якщо мова йде про фруктових напоях, фахівці рекомендують обмежитися одним, а іноді і половиною склянки. Що ж стосується свіжовичавленого соку з овочів, тут немає таких чітких обмежень (за винятком, мабуть, буряка і моркви).
Для зміни смакових якостей фрешів, можна поекспериментувати. Наприклад, той же лимонний або гранатовий сік в чистому вигляді сподобається не кожному. На допомогу в цьому випадку прийдуть інші фрукти. В результаті може вийти дуже смачний і корисний коктейль. Але будь-який експеримент повинен бути, в першу чергу, розумним.
Деякі вважають, що такий напій ідеально підходить для прийому їжі. І дарма. Я не рекомендую запивати їм страви за обідом або вечерею. Активні речовини, що містяться у фреші, вступають в реакцію з їжею, що призведе до бродіння. Результат такого експерименту буде не з приємних.
Людям, страждаючим від шлункових захворювань, не варто заводити звичку - пити свіжовичавлені соки вранці. Замість користі в такій ситуації буде тільки шкода.
Нарешті, я хотів би звернути увагу на поради лікарів. Вони не рекомендують фреші вагітним, годуючим матерям і дітям. З чим це пов'язано? Справа в тому, що в сирих фруктах і овочах містяться речовини, здатні викликати блювоту, пронос та інші неприємні наслідки.
Ну що ж, на цьому можна підвести короткі підсумки всього написаного мною. Безумовно, свіжовичавлені соки корисні, так як концентрація вітамінів в них значно вище, ніж в одиниці фрукта або овоча. Але не варто занадто зловживати смачними напоями. Передозування цієї концентрації може привести до дуже негативних наслідків.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
З повагою, Конєв Костянтин
Всі статті блогу
Наскільки корисні свіжі соки?Наскільки корисні свіжі соки?
Як правильно пити фреші?
З чим це пов'язано?